Historia WWII

Ivco
Divízny generál
Dátum registrácie: St, 12. Mar 2008, 18:21
Kontaktovať užívateľa:

Re: Historia WWII

Príspevok od užívateľa Ivco » Po, 06. Dec 2010, 12:13

politika.
tak ako treba minut emisné limity, prebytok obilia atd atd tak treba riadit stavy vojsk technyky a vsetkeho co stoji peniaze.
lebo ked neminieš nedostaneš dalšie.

Hvosco jáááááááj a sme tam kde sme boli. DEMOKRACIA. jáááááááj.
www.letkatriduby.sk
TriDuby_Ivco

Bartels
Čatár
Dátum registrácie: Ne, 09. Sep 2007, 17:24

Príspevok od užívateľa Bartels » Po, 06. Dec 2010, 19:10

Hvosco napísal:Omaha beach chránilo ca 7,5tis nemeckých vojakov. Amíci priznali ca 4100 mrtvych.
Jeden polovojak zabil 2000 z nich a zvyšných 7499 tiež 2000. jednoducho tomu nikdy neuverím!!! 10% uspešnosť ťažkého gulometu nie je možná. Snáď len keby sa mu postavili ako na prehliadku a neskušali sa kryť.
Tvrdenia, že si mysleli že pláž už je čistá su gtiež volovina. To ajkože niekolko hodín ignorovali rapkajuci gulomet vylodovali sa a kapali. Opakujem, ch....ina jak mraky
Hvosco 7.5 tis vojakov je polovica divizie, Nemci mali po vacsine Wehrmacht divizie (na par vynimiek) co sa v Normandii zotavovali a znovu doplnali po jatkach na Vychode. Okrem toho bolo prvemu sledu co sa vylodoval povedane, ze to tam vsetko preorali B-17 a B-24...co sice bola pravda na niektorych usekoch, no nie na Omahe. S cim si dovolim suhlasit, je trochu divny casovy rozsah Severlohovej obrany - Carell tusim uvadza ze za par hodin z tej plaze Nemci ustupili a Severloh bol este ten den raneny nejakou odrazenou crepinou pri eskortovani popoludni na lode ktore sa vracali do Britanie s ranenymi a zajatcami (ak sa ich zobrali).

V lete sa do Normandie chcem ist pozriet, si vitany ako co-pilot a pohundravac c.1 :P

Ivco
Divízny generál
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Ivco » Po, 06. Dec 2010, 19:18

tak zrejme to možné je ked si zrovna vybrali ten najhorší úsek na vystúpenie.
Hvosco?
ja som tiež niekde zacul ze tam mal byt aj nejaky vysadok pred vylodenim na zabezpečenie vylodenia ale ze skocili tiež niekam inam.
www.letkatriduby.sk
TriDuby_Ivco

Užívateľov profilový obrázok
Hvosco
Divízny generál
Dátum registrácie: Ne, 16. Mar 2008, 14:39

Príspevok od užívateľa Hvosco » Po, 06. Dec 2010, 20:47

bombre, v pocte 329 B24, netrafili o 3 km a poorali francuzku polnohospodarsku podu za obrannou liniou. z obavy aby netrafili invaznu flotilu :shock: . lodne ostrelovanie bolo tiez strasne nepresne
spojenci predpokladali na tom useku z polovice "spojenecky" oddiel - cize kopa poliakov, gruzincov,.... o sile ca 35% tabulkoveho stavu. Realita bola taká, ze tam bola 352. pešia divízia (2 pluky) v plnom stave, a to nebola ziadna zalozna divizia bruchatych dochodcov ale frontovy mazaci, doplnení o novicov. Okrem toho tam bola este aj 726. granatnický pluk 316 divízie. Plaž mala ca 10km a bolo tam 7 "palebnych" ohnisk v prvej linii a 3 v druhej. kazdy rozne vyzbrojeny delami 50-88mm, minometmi, gulometnymi hniezdami, pechtnými zabranami,....
Dobytie samotnej plaze, po útesy, trvalo ca 7 hodin
Verim ze ten chlapik ukazal mimoriadny kus odvahy a sejmul pekny par amikov ale pocet 2000 je len tendencna novinarska kacica.
Technicky nemozne, aby gulometom s dostrelom 2000m zlozil polovicu obeti z plaze sirokej 10km. A mal pri tom viac ako 10% uspesnost smrtelnych zasahov.

Ivan. Vylodit sa tam museli z taktickeho hladiska, nakolko tak by hrozilo odrezanie jednotiek vylodujucich sa na plazi Utah. Vedeli co ich tam caka, ale museli to spravit.

Veru, rad by som si tam isiel pohundrat Vraj je tam dobry kalvados :mrgreen:
ano

Bartels
Čatár
Dátum registrácie: Ne, 09. Sep 2007, 17:24

Príspevok od užívateľa Bartels » Ut, 07. Dec 2010, 07:32

Hvosco napísal:Veru, rad by som si tam isiel pohundrat Vraj je tam dobry kalvados :mrgreen:
pisem si ta, ale nie ze im to vsetko vyslopes, lebo pojdeme cistit plaze od ceskych jezkov ;)

Hvosco
Divízny generál
Dátum registrácie: Ne, 16. Mar 2008, 14:39

Príspevok od užívateľa Hvosco » Ut, 07. Dec 2010, 08:07

ja nemozem. mna boli chrbat a chodim na rehabilitácie :mrgreen:
ano

Hardy
Brigádny generál
Dátum registrácie: So, 03. Jan 2009, 19:38
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Hardy » Ut, 07. Dec 2010, 08:19

ja môžen, nechodím na rehabilitácie a nebolí ma chrbát...a aspoň budem mať istotu, že mi hvosco všetko nevyslope ;)

veikso
Brigádny generál
Dátum registrácie: Ut, 18. Aug 2009, 20:24

Príspevok od užívateľa veikso » So, 27. Máj 2017, 20:06

Všichni zahynuli, jenom veikso se ztratil...

Ivco
Divízny generál
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Ivco » Št, 08. Jún 2017, 18:14

Zaujímavá akcia. :f:
www.letkatriduby.sk
TriDuby_Ivco

veikso
Brigádny generál
Dátum registrácie: Ut, 18. Aug 2009, 20:24

Príspevok od užívateľa veikso » Po, 16. Dec 2019, 08:04

Všichni zahynuli, jenom veikso se ztratil...

Dano10
Brigádny generál
Dátum registrácie: Po, 22. Nov 2010, 13:21

Príspevok od užívateľa Dano10 » Pi, 07. Feb 2020, 07:00

TriDuby_Luky
-------------------------
Aj ked blúdzíme , stracení zme neni

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný