Spolocne akcie pokec

pokoec o poletoch na rôznych servroch, hostoch,....
Užívateľov profilový obrázok
veikso
Brigádny generál
Dátum registrácie: Ut, 18. Aug 2009, 20:24

Re: Spolocne akcie pokec

Príspevok od užívateľa veikso » St, 21. Okt 2009, 06:28

Přesně jak píše Ivco. Včera přesně naopak než předevčírem :?

Jak nažhavený jsem byl na tento polet, tak frustrovaný jsem odcházel. Duel s Anthraxxem jsem bral jako zkoušku, jestli se něco u mě nezměnilo, takže v klidu. Pochopil jsem že Mustang v mém podání nikdy nebude to úžasné éro z dokumentu na ČT2. To mě nepřekvapilo. Ale nejkrásnější mapa ve hře, zimní Slovensko, je pro mě nehratelná. Byl jsem rád, že můžu lítat za modré, protože v Befkách se cítím o dost jistěji než v P-51. Ovšem poletování nad hlášenými místy bojů aniž bych cokoliv uviděl mě dovádělo k šílenství. Když už jsem zahlédl nějaký kontakt, stačilo aby zaletěl za rám kabiny a pak už jsem marně čekal že zpoza něho zase vyletí. Vyletěl. O dost později na mojí šesté... Případný malý pokus o rozhlédnutí končil naprostou ztrátou vizuálního kontaktu s nepřítelem. :b: Dobře, takhle ne, musím dolů. 2000 m, furt nic. 500 m, ha tam jsou! Nálet ze špatného úhlu, ztráta rychlosti, nikde nikdo. A najednou všichni nade mnou, všichni mě vidí a já jako už tradičně lehká kořist. Zkoušel jsem i G-6 v bílé kamufláži ale bez úspěchu. Navíc jsem se krásně míjel se všema spolubojovníkama. Když oni bojovali, já jsem se po sestřelu narodil. Když jsem doletěl nad místo bojů, byli všichni po startu. :ss:
Po několika marných vzletech bez přistání jsem se na stíhání vyprdnul a chtěl si schladit nervy na flaku. :ad: Smekám před všema, co umí lítat ve FW a něco před sebou vidí :r: Vzal jsem bomby a letěl hledat ty šmejdy, co stříleli snad úplně odevšad. Mapa mi ale dává jasně najevo, kdo je tady pánem. Dokud nešlehaly plameny z hlavně, byl flak naprosto neviditelný. A navíc ten jeden pajdulák s kulometem nahoru byl nezničitelný (nestrefitelný) palbou palubních zbraní, a to má Fokáč pěknou artilerii k dispozici. Zoufalství z nemožnosti zastřelit toho jednoho človíčka skončilo vícekrát mojí smrtí pět metrů od něho, aniž bych mu nějak ublížil. Další pokus 4x50 kg bombama se mi napoprvé taky nepovedl, až 500 kg bomba mu prorazila lodičku na hlavě. Zarputilý nepřítel :evil: A takových tam byly mraky. Jenomže po každém odbombení bych musel domů pro novou várku. Nebylo třeba, nepřítel zkracoval dobu mezi jednotlivými vzlety na lakonické "Refly". Polední zoufalý nálet jsem si naplánovat na letiště červených, že jim to tam zbombím. Podařilo se mi tam i doletět, ale kromě černé přitávací dráhy byly cíle jen neviditelné tečky šlehající po mě z neviditelných pozic. Jednoho jsem objevil před sebou, vysypal mu na hlavu všechny bomby aniž bych ho trefil a vzápětí jsem byl opět rozebrán Mustangem nebo Tempestem a zakončil svoji včerejší agónii prostým rozoráním zmrzlé slovenské země. Budiž mi Prievidza lehká...
Poučení z krizového vývoje.
Zimní mapa Slovenska (je opravdu krásná :!: ) v pozdním období války, navíc proti Letce 13 je pro mě zárukou, že moje psychická rovnováha bude narušena. Wanderfalke je proti této kombinaci naprostý břídil, který mě dokázal rozesmát jako Rákosníček. :evil:
Dneska se budu zotavovat u pivka 8) a půjdu radči brzo spát. :idea:
Každopádně Salute všem, co tam byli a dokázali bojovat :r:
Všichni zahynuli, jenom veikso se ztratil...

Lenochod
Brigádny generál
Dátum registrácie: Pi, 31. Aug 2007, 13:43
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Lenochod » St, 21. Okt 2009, 08:39

Ani já jsem neviděl kontakty a to opravdu většinou nemám problém najít dot však před tím když jsme tu mapu létali ale se stroji roku 40 tak jsem viděl kontakty už od letiska, možná že to bylo typem letadla přece jen s Bf109G moc dobrý víhled není takže se mi kontakty stráceli za rámem což bylo dost frustrujcí.
Každopádně dokud jsem lítal na G10 tak jsem měl hodně velkou smůlu nic jsem neviděl a když už tak bylo většinou pozdě, obvzláště mě pak dostal pali v jeho Tempestu když mě dal dole v levotočivé zatáčce už už jsem myslel že nedokáže předsadit a zrazu jsem to měl sečtený.Tak mě to naštvalo že jsem musel prostě sebrat tu G55 a jít jim dělat zle, sice jsem nikdy nepřistál ale myslím že jsem jim zatápěl docela slušně, problém byl že jsem pak zůstal většinou v prostoru příliš dlouho nebo sám blízko u jejich letiska a tak jsem zažíval takové kolotoče až jsem nevěděl kam se vrtnout.
Jinak ale jsem naprosto nebyl také spokojen se svími víkony a to hlavně ve spolupráci.To fakt sorry. :?

Kukulo
Major
Dátum registrácie: Po, 27. Apr 2009, 12:35

Príspevok od užívateľa Kukulo » St, 21. Okt 2009, 09:09

@Ivan: no pravdaze to davno poznam ze ako povedal Palo "nie vzdy je nedela". Po tom predvcerajsom polete sme sa s veiksom nanominovali na AH server. Tam sme si kazdy pukli po jednom, ked sme sa snazili ho dostat na chvoste jedneho z nas. V oboch pripadoch sa zostrel podaril az po havarii toho, ktoremu sme chceli utocnika odstrelit zo zadku :mrgreen:

Na inej mape (Stalingrad) sme sadli do sturmovikov a befka nas vymakli zo zadu a odspodu. Nepresli sme. Ale kedze uz toho bolo dost, sadli sme do La-5F. Proti Bf-109G2. No to bola ina kava. Skoncilo to nak 5:1 v nas prospech a este aj v ich palbe flaku. Veikso spravil ukazkovy atak. Tocil som za Bf-109. Utiahnuta zatacka. Nestrielal som, cakal som az veikso povi a ja sa odputam a on si befko preberie. Befko sa ledva v tej zatacke hybalo, Lavocka mala pravda navrch a este som tusim nepouzil trim na vyskovku a klapky (mozno bojove uz boli, neviem). On utahovaaaaaaal a utahoval. V tom zhora priletela kratka davka... do kormidiel befka... Chlapika roztocilo a vyskocil... No a totok sa udialo v ten isty vecer ako bola ta nedaricka. Je to holt asi secko relativne :D

K vcerajsku...
No clovek nesce byt zostreleny. Ale cas od casu mi trkne a zratam si to... Mapa umozni stratit sa lietadlam vdaka maskovaniu... Proti nam je L13... To pravda zatial neznamena katastrofu. Vcera k tomu pristupil aj viac menej rozhodujuci faktor - ich AAA. Je zrejme ze ak sledujem tu ciaru trasiriek a dokonca z viacerych stran, tam kde sa pretnu bude nieco... A veru bolo... My sme tam boli. To bolo takticky velmi nevyhodne. Ale cely polet sme to robili. Aj ked sme lietali vo dvojiciach, roztratili sme sa po prvom ostrom manevry. Ale podobne trable mali aj superi. Az na ten flak... No holt furt sme sa hnali niekomu do toho flaku pomoct, tak sme tam trcali furt :mrgreen: Ale zas nebol to jednostranny duel. Ked si Lenochod prvykrat zobral G-55, myslim ze sundal 3-4 masiny. Aj nam sa podarilo tu a tam cosi dobre trafit.

Spolupraca... No ked uz nic, minimalne sme si chceli pomoct. Hlasky v TS boli, len zbadat volajuceo o pomoc bolo tazke. V tom nam sem tam pomohol ten ich flak, bo bolo iste ze v nom je nasa masina. Okrem toho sme boli relativne blizko ich letiska, cim zostreleny super rychlo vzlietol a davaj do sektora kde havaroval a bol schopny svojho kata puknut.

A hlavne bol to trening. Aj ked ma semotamo naseje ako si na nom pocinam, ide o skusenosti a tych mame zo vcera hafo. Minimalne co sa tyka Slovenskej zimnej mapy, kamuflazi, strelby (bo sme pozuivali ako drajcigy tak aj cvancigy) a taktiky. Snad to dnes na BP zurocime :r:

Lenochod
Brigádny generál
Dátum registrácie: Pi, 31. Aug 2007, 13:43
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Lenochod » Pi, 23. Okt 2009, 08:06

Tak včerejší polet jsem myslel že dopadne o něco lépe, ale podle toho jak to vypadalo tak večerjšek nepatřil k těm úspěšným vlastně jsem spíš dostal pořádnej výprask.Nejpve si mě podali Sid s Jochene a pak Kukulo s Palim a později i Veikso alespoň že se dařilo Hardymu, vypadá to že budu muset zase začít torochu víc trénovat abych se vám mohl vyrovnat. :mrgreen:

Sidewinder
Brigádny generál
Dátum registrácie: Ne, 16. Mar 2008, 10:04
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sidewinder » Pi, 23. Okt 2009, 08:11

No mne sa zdalo ze si bol vcera menej bojovnejsi ako obvykle. Ale aspon sme skusili toho mustanga vs. G55 z toho som si nieco zobral.. ;-)
Když se ocitnete ve férovém souboji, asi jste neco dost podelali.

Jochen
Brigádny generál
Dátum registrácie: Št, 04. Sep 2008, 14:55
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jochen » Pi, 23. Okt 2009, 08:54

Ja som včera s G-2 Lukáš laboroval s menením uhlu listov nábehu vrtule. A div sa svete, bol som rýchly ako sračka (sorry za výraz). Podľa toho ako si hlásil rýchlosti, tak som bol od teba o 20km/h rýchlejší.Využívať tak toto a prevahu výšky, tak pre G-2 je Mustang tiež ľahký cieľ. Len si to neviem prestaviť ako to stíhať v boji, keď niekedy nestíham ani len s klapkami narábať :-(
Slovensko si ubránime. A keď treba, uderíme!

Sidewinder
Brigádny generál
Dátum registrácie: Ne, 16. Mar 2008, 10:04
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sidewinder » Pi, 23. Okt 2009, 08:57

Popis tu zmenu blizsie.. mozno by nebolo do veci to skusit 2x G2 vedla seba..
Když se ocitnete ve férovém souboji, asi jste neco dost podelali.

Jochen
Brigádny generál
Dátum registrácie: Št, 04. Sep 2008, 14:55
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jochen » Pi, 23. Okt 2009, 09:16

Rozhulákal som to na 400km/h. Mašinu som nechal letieť v horizontále a nastavil vrtuľu na 40-50%. Pozvolna mi to zrýchľovalo. Pri miernom klesaní a vyklesaní 200m som nabral rýchlosť +100km/h. Po vyrovnaní to stále zrýchľovalo.
Keď som bol Marián za vami nad Lukášovím letiskom mi došiel benzín. Mal som takú rýchlosť, že som sa bál aby mi niečo neodletelo z lietadla. Celé vybrovalo, až mi plomby zo zubov vytriaslo :-)
Slovensko si ubránime. A keď treba, uderíme!

Kukulo
Major
Dátum registrácie: Po, 27. Apr 2009, 12:35

Príspevok od užívateľa Kukulo » Ne, 25. Okt 2009, 15:20

Sme s veiksom v tyzdni absolvovali, ak sa nemylim, na zostrely nas najuspesnejsi spolocny polet (uplne najuspesnejsi vsak asi na vecna veky zostane suboj s Wandelparkym na LW10 :ad: :mrgreen: ).

Najprv sme polietali u Lenochoda a potom sme skocili na AH kde bola mapa Normandie 44. Sadli sme do Bf-109G-6 Late a podvesili ju 20mm kanonmi. Proti nam stali P-47/P-38 a aj Spitfiry IX. Hlavne sa nam vcelku slusne darilo spolupracovat a vodit si ich pred laufy. Nie ze by sa to zase vzdy podarilo, ale myslim ze sme viac masin strelili ako stratili. No veikso... On nehladi - ked ma dobre laufy je mu jedno ci pukne spitfira alebo lajtasa... :S:
Obrázok

Ivco
Divízny generál
Dátum registrácie: St, 12. Mar 2008, 18:21
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Ivco » Ne, 28. Mar 2010, 21:39

Michal super oživenie sekcie Brífing.
www.letkatriduby.sk
TriDuby_Ivco

Daze
Brigádny generál
Dátum registrácie: St, 29. Okt 2008, 22:07
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Daze » Po, 29. Mar 2010, 08:22

díks 8)
Medzi múdrostou a zbabelostou je tenká hranica ,,Manfred Von Richtofen,,

veikso
Brigádny generál
Dátum registrácie: Ut, 18. Aug 2009, 20:24

Príspevok od užívateľa veikso » Po, 29. Mar 2010, 12:25

Daze napísal:Veikso v Planeset Kraken čo mám je udávaný Hurricane Mk.II až od roku 1941..teda sa začal vyrábat na prelome 1940-41..budem rád ked ju testeneme.Včera som mapu poslal už aj Hardymu,Rekynovi sa dalo pripojit no mne nie.Ale pochvalovali si,všetko funguje tak ako má :)
Ty jsi tvůrce mapy :o: Já můžu jenom nahrhovat. Ona P-40 asi taky nebude zrovna z léta/podzimu 1940. Ale zase proti Befku s ní zase člověk svede rovnocennější souboj.
Našel jsem TADY, o Mk. II "...Postupně tak vznikly verze II. A s 8 kulomety Browning ráže 7,7 mm (u útvarů RAF zavedena od 4. září 1940) a verze II.B s 12 kulomety stejného typu (zavedena od října 1940)". Navíc verze Mk.I ve šturmovi je starší varianta s dřevěnou dvoulistou vrtulí. Novější verze se silnějším motorem a třílistou vrtulí byly rychlejší a vypadaly jako Mk.II.
Všichni zahynuli, jenom veikso se ztratil...

Daze
Brigádny generál
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Daze » Po, 29. Mar 2010, 12:33

dobré čítanie Veikso..no jeden hlas väčšinu neprehlasuje..Hlasujte o Hurricane Mk.IIb na mape BOB 1940 13.august (Adler Tag)

Hvosco
Divízny generál
Dátum registrácie: Ne, 16. Mar 2008, 14:39

Príspevok od užívateľa Hvosco » Po, 29. Mar 2010, 12:47

Ja som pochopitelne za. Nedával by som tú P40 a Hurri Mk.IIb by som dal obmedzený počet
ano

Daze
Brigádny generál
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Daze » Po, 29. Mar 2010, 13:15

to zatial neviem urobit

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný