Spolocne akcie pokec

pokoec o poletoch na rôznych servroch, hostoch,....
Užívateľov profilový obrázok
Hvosco
Divízny generál
Dátum registrácie: Ne, 16. Mar 2008, 14:39

Re: Spolocne akcie pokec

Príspevok od užívateľa Hvosco » Po, 29. Mar 2010, 13:27

to sa robí už na servri. všakže Hardy?
ano

Hardy
Brigádny generál
Dátum registrácie: So, 03. Jan 2009, 19:38
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Hardy » Po, 29. Mar 2010, 13:36

to som ešte nerobil, ale mám za to, že to ide aj - aj

Kukulo
Major
Dátum registrácie: Po, 27. Apr 2009, 12:35

Príspevok od užívateľa Kukulo » Po, 29. Mar 2010, 20:50

veikso napísal:Navíc verze Mk.I ve šturmovi je starší varianta s dřevěnou dvoulistou vrtulí. Novější verze se silnějším motorem a třílistou vrtulí byly rychlejší a vypadaly jako Mk.II.
No ono to nie je celkom tak. Hurikan s drevenou dvojlistou vrtulou je modovana masina a je k dostaniu na SAS ak sa nemylim. V stock il2 mame Hurikana MkI s trojlistou vrtulou a s "plavakovym karburatorom" ked mu "skapava" motor pri negativnom g. Povodne to vsak ak sa dobre pamatate bol finsky Hurikan a bol za modru stranu. A dalej sa mi uz nitka straca (aky hurikan resp. vykony boli vzate ako zaklad pre toho v il2). A ten Hurikan IIb je zas verzia s ruskym benzinom ci jak? Su povolanejsi co to vedia. Naozajstneho "britskeho" Hurikana teda v stock ilovi nemame...

Rozhodne som za Hurikana IIb na tu BoB mapu. Ak niekto lietal s "jednotkou" proti mezkom, heinklom ci junkersom onlajn vie ze su aj "prijemnejsie veci". Mazany pilot stuky vie tiez pekne zakurit Hurikanovy (aj dvojkovemu).

Boli v BoB Bf-109E-1? Boli v BoB E-3? Nemame! Ale mame E-4. Kto by sadol do stvorgulometneho E-1? No takych borcov nie je zas tak vela. Je k dispozicii E-4 a neriesi sa ze E-1 chyba.

Ja rozumiem ze u Hurikanov tu ide o datum a u mezkov nie bo uz sluzili. Skorsie verzie u befiek su proste vynechane a tym je problem u nich vyrieseny. Spity nie sa a problem hurikanov je spomenuty vyssie a ak to je naozaj tak, potom uvazovanie nad datumom ci sluzili pocas BoB sa stava zbytocne - jeden je finsky a druhy sovietsky... Rovnake trable mali aj ini tvorcovia misii, ale bolo zrejme ze nie je mozne vzdy sa drzat historickej predlohy, bo niektore masiny jednoducho v stock ilovy nemame. Problem je teda kapanek komplexnejsi a zamotanejsi.

Sledoval som specialku Battle of Britain na SVK fore. Oni to leteli tusim na UP. Tam uz je slusny vyber strojov. Ale aj tak sa pohadali a vrcali cerveni na modrych a naopak. Ale nie je zle si popozerat par tych specialok, bo tiez sa snazili vseliako vtesnat do obmedzeneho planesetu a vysli z toho niekedy az absurdne veci a nakoniec boli modri tlci a cerveni magori... A toto nechce nasa strana a vlada...

Ak sa nahradia spitfiry P-40kami potom uz naozaj nevidim problem s dvojkovym hurikanom.

veikso
Brigádny generál
Dátum registrácie: Ut, 18. Aug 2009, 20:24

Príspevok od užívateľa veikso » Ut, 30. Mar 2010, 05:50

Aha. Tak omlouvám se, tvar kuželu mě uvedl v omyl a myslel jsem, že vrtule je dvoulistá. Ale je fakt, že je to finský Hurri z prvních sérií a Mk. II je ruský s podvěsama. I tak by bodl...
Budou v r. 1941 Airacobry? Jedna (601.) squadrona je chvilku používala :twisted:
Všichni zahynuli, jenom veikso se ztratil...

Daze
Brigádny generál
Dátum registrácie: St, 29. Okt 2008, 22:07
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Daze » Ut, 30. Mar 2010, 08:43

áno P 400ky budú na mape 1941..proti nim Bf 109 E 7 a F 2 a obmedzený počet F4..Kukulo ja by som si sadol do E1 alebo do E 3ky..nech je zábava
Medzi múdrostou a zbabelostou je tenká hranica ,,Manfred Von Richtofen,,

Jochen
Brigádny generál
Dátum registrácie: Št, 04. Sep 2008, 14:55
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jochen » Ut, 30. Mar 2010, 10:03

No .... k problematike BoB.
Ešte skôr než Michal spracoval túto mapu akú spracoval, som ja oslovil Hardyho, že spracujem mapu BoB.
Lenže problém nastal v servri. Náš server fachčí pod čistou 4.09. Táto verzia origoš mapu Chanel nepodporuje, teda ...... proste nie je. Preto som k spracovaniu mapy nepristúpil.
Michal spracoval mapu BOB na fínskej mape. Dobrý výber ako náhrada. Dala by sa ešte použiť aj mapa ... neviem ako sa presne volá, ale je tam sever francúzska (aj Dunkirk je tam) a na červenej strane je tam nejaký ostrov. Ale o to mi nejde. S tým že server fachčí na 4.09 je spojená aj problematika výberu lietadiel, ako už vyššie rozpisujete.
Chcel by som podotknúť, že mapa ktorú som chcel spracovať ja by sa týkala prvej fázy až druhej fázy BITKY o BRITÁNIU. Celkovo BOB však trvala od 10.7.1940 do 31.10.1940 !!! Samozrejme záleží od uhlu pohľadu (nemeckí historici bitku o britániu datujú od augusta 40 do mája 41). Ak by sme uvažovali britksý uhol pohľadu, tak k tomu len toľko, že v tej prvej, druhej fáze Bf-109E4 lietala len hŕstka. Väčšinou tam lietali E-3 a E-1. Ale gro boli E-3. Zo spittov zasa väčšinou Mk1 a tuším Mk2. Hurriky Mk1 a viac o nich neviem. Teda takmer všetko guľometné verzie (okrem Bf-109E3, no E3 v reále mali kanón z nosa vymontovaný).
Takže ak je mapa postavená na dátum nejaký august 1941, to už Bitka o Britániu NIE JE!!! Na to pozor. Z toho všetkého vyplýva, že momentálne s verziou 4.09 ktorú server používa prvú a druhú fázu BOB postaviť nie sme schopní. Až v tretej a štvrtej fáze BOB sa k jednotkám pri kanáli dostávali Bf-109E4.
A ste si istí, že v BOB bojovali P-40 a Airkobry? Ja o tom neviem, tak ak sa mýlim, opravte ma a ak budete mať aj nejaké odkazy na www stránky, poskytnite ich pleas.

Ďalšia otázka je otázka vyrovnanosti strojov.
Ja viem, že ja nie som bohvieaký pilot a taktik, ale mne sa Hurricane Mk2 (-ten čo je v hre vo verzii 4.09) zdá byť veľmi tvrdý oriešok proti Bf-109E4. Ten by som tam nechal. Podľa mňa sú tie stroje čo do možností v hre veľmi vyrované stroje.
Ale spitt Mk5 ... to už podľa mňa vyrované nie je. V tomto prípade majú červení dosť navrch. A to isté aj s Airkobrami.

Záverom:
Michal do tej E-3 by som sadol aj ja radšej ako do E-4, lebo v hre E-3 disponuje 2x7,7mm guľometom a 3x 20mm kanónom.

A keď píšete že bude to mapa 1941 s F-2, F-4, prosím do briefingu neuvádzajte, že je to ešte Bitka o Britániu. Tá už v čase Bf-109F-4 nebola.
Slovensko si ubránime. A keď treba, uderíme!

Lenochod
Brigádny generál
Dátum registrácie: Pi, 31. Aug 2007, 13:43
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Lenochod » Ut, 30. Mar 2010, 10:16

Nevím nakolko se P39 zůčastnili bojů nad kanálem ale vím že tam nějakou dobu působyli samozřejmě až koncem roku 41, posléze ale byla většina strojů předána sovietům a ty si je velmi oblíbyli.

veikso
Brigádny generál
Dátum registrácie: Ut, 18. Aug 2009, 20:24

Príspevok od užívateľa veikso » Ut, 30. Mar 2010, 10:58

Ano, mapy budou dvě jak psal Daze.
Daze napísal:Spravil som dve mapy BOB 1940 a 1941,budú následovat aj 1942 a 43.
1941 by se teda měla jmenovat jinak, to je jasné. Ty Cobry byl jenom takový nápad na oživení vcelku nudného stíhacího plansetu. Samozřejmě patří do roku 1941 a rozhodně na tohle bojiště patří víc než P-40. Jak píšu výše, létaly jenom chviličku u 601. peruti a mimo jiné ji zde pilotovali třeba Jaroslav Himr (jeho skin na P-39 někteří máme) nebo Jiří Maňák. Více ZDE
Něco o Airacobrách TADY
K Hurricanu Mk.II jsem už odkazy dával a myslím že použít by se i do BoB mohl, už vzhledem k výše zmíněnému E-4. :J:
Všichni zahynuli, jenom veikso se ztratil...

robinez
Čatár
Dátum registrácie: St, 10. Feb 2010, 10:22

Príspevok od užívateľa robinez » Ut, 30. Mar 2010, 10:59

P 39 D s 20mm hispano v nose bola skúšobne vyzbrojená jedna squadrona RAF, tuším 601 (alebo 605). Vôbec sa neosvedčili už pri výcviku (problémy s pristávaním, slabé výkony vo veľkých výškach = nemali turbokompresor) a neboli bojovo nasadené. (okrem tuším jedného patrolovacieho letu bez kontaktu s protivníkom). Následne ich angláni podarovali (v preklade predali, lebo vtedy ešte nefungovalo lend a lease) rusom, kde boli boje v podstatne menších letových výškach (do cca 4000m).Tam si vybojovali svoju povesť a rešpekt. Ale do BOB určite nezasiahli...... :?
Keďže P 39 chcem raz stavať ako lietajúci model, trochu som študoval jej históriu. Na začiatku veľkolepé výkony a super reklama (výkony dosiahnuté s turbokompresorom a bez výzbroje, mašina bola lepšia ako spit MK1 a MK2) a v sérii montovaná bez turba, preťažená výzbrojou a oveľa slabší motor s menšou výškovosťou.... :J: Dá sa povedať že kobru sku..vili USAAF svojími nekoncepčnými požiadavkami, lebo turbo bolo zrušené práve na ich popud. Inak veľmi moderná mašina na tú dobu ale väčšina pilotov nevedela lietať s trojkolesovým podvozkom (tradicionalizmus) a pri dogfajte na malých rýchlostiach rada padala do plochej vývrtky, ktorú s ňou zase veľa pilotov nevedelo vybrať.... :o: Pokryškin na ňu napísal: P39 bola citlivá na súhru riadiacich prvkov a chyby neodpúšťala rada.....Ale mne, keďže som zvládol také lietadlá ako Mig3 a I16 nerobila jej pilotáž žiadne problémy..... Ergo podľa neho boli Mig3 a I16 väčšia potvory ako kobra...... :f:
Takže P39 v BOB určite nie...... :J:

Daze
Brigádny generál
Dátum registrácie: St, 29. Okt 2008, 22:07
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Daze » Ut, 30. Mar 2010, 11:06

Jochenovi.Ok nebudem mapu 1941 nazívat BOB 1941.Dalej k mape BOB 1940,tá je datovaná na 13 augusta 1940 Adler Tag.K Hurriku Mk II.Je to dobré lietadlo a viem s ním bojovat a aj proti nemu.Treba len odhad a trpezlivost.
Medzi múdrostou a zbabelostou je tenká hranica ,,Manfred Von Richtofen,,

Hvosco
Divízny generál
Dátum registrácie: Ne, 16. Mar 2008, 14:39

Príspevok od užívateľa Hvosco » Ut, 30. Mar 2010, 11:36

Miháj, a Nonsens, pardon nonstop ofenzívu :mrgreen: , kde RAF plundrovala francuzke pobrežie sa nechystáš urobiť? Tá by sa dala aj na mape Normandie, bo vačšina akcii by sa odohrávala vo Francuzku resp nad morom. Také A20, Mosquitá, beaufightery, ranné FW190, Spity,...
ano

Lenochod
Brigádny generál
Dátum registrácie: Pi, 31. Aug 2007, 13:43
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Lenochod » Ut, 30. Mar 2010, 11:44

Když už nám funguje UP server tak zde už se dá sestavit docela věrohodný planeset pro BoB tudíž tak nějak doufám že už všichni máme UP2.0n nebo HSFX4.1 bez BP paku tak snad začneme navštěvovat tento server. :wink:

Jochen
Brigádny generál
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jochen » Ut, 30. Mar 2010, 11:50

OK chalachani, díky. Michal neber to zle, ja som len nechcel aby sa niečo nazývalo BOB, čo v reále BOb naozaj nebolo. Keď už sa snažíme o okú takú historickú vernosť misií.

Lukáš UP všetci nemáme. Naposledy čo si pamňtám bol ako povinný mód HSFX. Preto som UP kopol z kompu do riti. Takže na tom druhom tréningovom serveri si nezalietam. Howk. :-)

Hardy
Brigádny generál
Dátum registrácie: So, 03. Jan 2009, 19:38
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Hardy » Ut, 30. Mar 2010, 11:53

Snažil som sa najskôr vytvoriť HSFX server, ale s tým boli veľké problémy, UP mi prišiel jednoduchší. Takže preto.

Jochen
Brigádny generál
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jochen » Ut, 30. Mar 2010, 12:00

:-) Hardy neber to zle. Ja nikoho nekritizujem. Česť tvojej statočnej práci!!! Len hodnotím stav aký je. :-)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní