Společné akcie (Briefing)

pokoec o poletoch na rôznych servroch, hostoch,....
Užívateľov profilový obrázok
Daze
Brigádny generál
Dátum registrácie: St, 29. Okt 2008, 22:07
Kontaktovať užívateľa:

Battle of Britain 12 august 1940 oblast HELLS CORNER

Príspevok od užívateľa Daze » So, 30. Máj 2009, 11:25

čo takto si zalietat aj v ranných hodínách nad kanálom La Manche??
Brief je jednoduchý.
Celá akcia sa sústreduje v HELLS CORNER (pekelný roh) oblasti Doveru.
Obrázok

RAF sa postará o čistenie tohto miesta K 12 na prístavom.Letová výška 3000m

Rozpis lietadiel RAF
Spitfire Mk.I
Hawker Hurricane Mk.II
Blenheim
--------------------------------------------------------------------------
Lufwaffe má za úlohu ničit prístav,radarovú stanicu.

Rozpis lietadiel Luftwaffe
BF 109 E
He 111
Ju 87 B
BF 110 C
Pár romantických fotiek :D
-------------------------------------------------------------
Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
...(na mape je schovaných pár prekvapení :wink: )
Medzi múdrostou a zbabelostou je tenká hranica ,,Manfred Von Richtofen,,

Daze
Brigádny generál
Kontaktovať užívateľa:

dalšia mapa čo sa pripravuje je invazia na Krétu 1941

Príspevok od užívateľa Daze » Ne, 07. Jún 2009, 05:58

Daze
Brigádny generál
Kontaktovať užívateľa:

Polsko 1939 fall weiss

Príspevok od užívateľa Daze » Pi, 12. Jún 2009, 15:31

Je vela máp čo lietavame,no asi som nevidel ešte také Polsko 1939,Blitzkrieg mi vrtal v hlave už dlhší čas,tak som sa trošku pohral.Nebudem obkecávat,pretože načo písat slohy,ked to nikto nečíta :) .Kedže sa 2.sv.len začína,konečne sa mi ponúkla príležitost vyskúšat aj iné mašinky, hornoplošníkové črepníky a tažké pomalé popolnice :lol: .Nedal som žiadne zlietavanie(lebo ma to už poslednú dobu dost nudí) bomberov,všetko závisí od pilotov,čo budú letiet túto mapu.Cielov na ničenie je akurát.Jediné čo som dal žívé,sú hliadkovacie lietadlá,a tankové kolony.

ok..Niečo k brífingu,Luftwaffe má za úlohu prerazit obranu polských vojísk(tanky) a zbombardovat zásobovacie budovy,vid obrázok č.2 všetky boje sa odohrávajú v C3 v majej dedinke.

Polské letectvo má za úlohu prekazit bombardovanie a prerazenie postupujúcich nemeckých tankov.

Rozpis lietadiel Lufwaffe
Bf 109 E1
Fiesler Storch
Blenheim MkV
Ju 52
Ju 87

Rozpis lietadiel Polského letectva
PLZ. P 24B
P11 C
U2
DB-3 M
I-16
Li-2
Kedže sa Polské letectvo nachádza v defenzíve,je to v celku dobré začat taktizovat proti Luftwaffe,nemcov môže byt do počtu strojov menej,aby mapa bola zaujímavejšia

Obrázok

Obrázok
Naposledy upravil/-a Daze v Pi, 12. Jún 2009, 17:16, upravené celkom 2 krát.

Daze
Brigádny generál
Kontaktovať užívateľa:

Kréta 1941 Unternehmen Merkur

Príspevok od užívateľa Daze » Pi, 12. Jún 2009, 16:27

Operácia Mercury,invázia Wermachtu do Grécka.Túto mapu som robil už dávnejšie,no nedostal som až k tomu ,aby som Vás oboznámil,no podarilo sa :)Táto mapa je plná pohyblivých cielov,lietadiel,stacionárnych objektov a pohyblivých vojísk.Bombre,Jučka s parašutistami,doprovodné stíhačky zlietavajú ,ničia a bojujú(AIčka majú skill veteran).Tanky,delá kulomety pália.

Brífing Luftwaffe
Cielom je zabezpečit paragánom plochu na pristátie,zničit letiská a flakové batérie.

Brífing RAF,Grécke letectvo
Zničit bombardéry prilietavajúce zo severu,zničit stíhačky a zostrelit dopravné Ju 52

Bf 109 E7
Bf 109 F4 trop
Bf 110 C4
Ju 87 B2
Ju 88 A4
He 111 H2
Ju 52
Rozpis lietadiel RAF+Grécke letectvo
P 40C
Spitfire Mk.Vc
P 400
Hurricane MkII.C
A 20

Obrázok

Obrázok

Daze
Brigádny generál
Kontaktovať užívateľa:

Cooperative koniec Pohotovostnej letky 13

Príspevok od užívateľa Daze » So, 27. Jún 2009, 12:46

Díki Ivan za knihu :)
no Coopy sme už dlho neleteli,no ak sa bude raz,pripravil som coop zánik Pohotovostnej Letky 13. 26.6 1944 8 stíhacích lietadiel Bf 109 G6 napadlo zväz bombardérov B 24 nad južným Slovenskom.Ihned boli napadnutý lietadlami P 38 a P 51.Tri slovenské stroje boli zničené,4 poškodené.Skill lietadlám AI som dal Veteran.Coop trval maximálne 15-20 minút,podla toho kto v tej mele ešte prežil,pozor!!AIčka vždy spolupracujú a je pekný tvrdý oriešok sa prebit k bombardérom.Letová výška B 24 4000m,letová výška L 13 5000m,letové výška P 38 a P 51 6000m
pár záberov
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Daze
Brigádny generál
Kontaktovať užívateľa:

17.sept.1944 Slovensko,Evakuácia amerických letcov z Troch D

Príspevok od užívateľa Daze » Ne, 28. Jún 2009, 21:37

Ivan mi včera poslal coop od Sida B 17 na Troch Duboch.Mapu som upravil podla svojho a podla knihy ktorú čítam,pridal letiská,letové trasy,skiny niektorých mustangov,pár vlakov,kolon nákladných aút atd.Píše sa 17sty sept.1944,ked z talianského územia prileteli dva bombery B17G s eskortov 41 stíhačiek P 51B zachránit zajatých,utečených letcov zostrelených bomberov.Mustangy som redukoval na 8 z každého smeru,jedna dvojica letí popredu po trase bomberov,jedna severovýchodne od bomberov a dve formácie západo severne.Všetky Mustangy budú krúžit v oblasti Troch Dubov rozličných výškach od 1500-3500 pokým nenadviažu kontakt s B 17 alebo v horšom prípade s nepriatelským stíhačmi.Letisko USAF som pridal na území južného Madarska.Simuloval som aj núdzvo pristátie dvoch Mustangov,ktorím z technických dôvodov zlyhal motor.Pridal som aj madarské letisko so 101.letkou Puma.Dve madarské stíhačky Bf 109 G6 vzlietnú do priestorov okolia Brezna až Trom Dubom,kde budú vyčkávat a hliadkovat v 3000m výške.Nemecké letiská sa nachádzajú v Nitre a Pieštanoch.Všetky AIčka majú skill Eso.Stíhači odštartujú z letísk s úlohou zostrelit B 17G.Madarské stíhačky im majú robit cover.Aby som nezabudol,z letiska Zolná vzlietnú 4x La 5FN s úlohou hliadkovat nad letiskom.

Druhá evakuácia sa uskutočnila 7,oktobra.6 B 17 pristálo na Troch Duboch so zásobami a munícoiu pre partizánov.Pridal som aj pristátie lietadla Praga E-39(U 2S) s americkým zostreleným letcom na Troch Duboch Celá situácia sa na mape odohráva až o dve hodiny od začiatku.Stíhači zlietavajú,hladkujú a útočia :) pekný polet prajem

Lietadlá červených
B 17G
P 51B
P 38J
P 47D
Li 2
La 5FN
Lietadlá modrých
Bf 109 G6,Late
Bf 110 G2
Me 410
Fw 190 A6
pár screenov
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Daze
Brigádny generál
Kontaktovať užívateľa:

Letka 13 Kubán 1943

Príspevok od užívateľa Daze » Ne, 12. Júl 2009, 15:27

Takže túto mapu som upravil,kedže bolo pár nepríjemností,čo sme zistili včera pri lietaní.Mapa je spravená ako klasický dogfight,ale aj ako Moving.

Stručný popis situácie

V meste Plastunovskaya sa nachádza sovietská uviaznutá tanková a zásobovacia kolona.Aby sa pohla dalej,boli zo severu vyslané na pomoc a dotankovanie paliva cisterny a nákladáky.

Brífing Luftwaffe

Pozor II./Jg 52!Cielom je zničit mosty,flakové batérie severne od mesta,zabránit dovozu paliva,zničenie kolony a kompletne oblast obsadit.Naše jednotky sú pár kilometrov od mesta a čakajú len na leteckú podporu.13.Jg 52 bude robit vzdušné krytie.

Bf 109E4,Bf 109 F4B,Bf 109 G2,Ju 87D,Ju88 A4
------------------------------------------------------------
Brífing SSSR

Súdruhovia,nemci tlačia z juhu!Palivo je už na ceste,no musíme zabezpečit dovoz až do mesta.Zdržujte sa v oblasti nad mestom.Nenechajte,aby zničili mosty!Sekundárny ciel je napadnút nemecké jednotky,južne,pár kilometrov od mesta

Rozpis lietadiel SSSR
P 40M,P39N,Lagg 3,Jak 1B,Mig 3,Il4,Il2
mapa
Obrázok
-----------------------------------
Pár záberov z lietania
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

prajem príjemný polet 8)

Daze
Brigádny generál
Kontaktovať užívateľa:

Norsko 1940 bitka lietadloviek

Príspevok od užívateľa Daze » St, 22. Júl 2009, 10:25

Graf Zeppelin
Obrázok
vs.
Obrázok
Ark Royal
Viem viem..táto mapa je trošku vymyslená,no včera mi vrtalo v hlave,čo by bolo keby nemecká lietadlovka Graf Zeppelin bola zaradená do služby :sl: :sl: :sl: ,vidiet a zlietnút z lode na Bf 109T alebo na Ju 87 :o: ,tak som sa dal do práce a vytvoril trošku fantasy misiu.Graf Zeppelin je velmi podobná konceptu japoských lietadloviek,takže nebol problém.Koncept Ark Royalu je v hre.Skúšal som zlietnút s každým strojom a bol som úspešný.Bf 109T (Trägerflugzeug) som nahradil E3kou,výborný rýchly čistý vzlet,Ju 87 C je Ju 87 B,výborný čistý vzlet aj 500kg alebo 250 + 4x 40 kg bombami.Torpédobvé lietadlá sú Fairey Swordfish na oboch stranách,kdeže Fi 162 nikto zatial nevypracoval :) ,stíhačky SeaHurricane Mk.I,Mk.II.Kedže nie všetky lietadlá sú upravené na pristátie na lodi,pridal som každej strane pristávacie dráhy poblíž cielov a materskej lode.

Celý príbeh misie sa odohráva v Norskom fjorde v oblati mesta Herdla.Nemecké vojiská obsadili letisko a budújú tam základnu.Cielom RN je zničit letisko s vyloženými zásobany,potopit konvoj lodí zo zásobami blížiacich sa do mesta Herdla.Nemci majú oblast chránit a potopit britské vojnové lode

Bf 109E3(T)
Ju 87B(C)
Fi Storch
Fi167(Fairey Swordfish)

Rozpis lietadie Royal Navy
SeaHurricane Mk.I
SeaHurricane Mk.II
Fairey Swordfish

Pár fotiek
Obrázok
perfektný čistý štart Bf 109T
Obrázok
útok
Obrázok
čisté pristátie

prajem príjemný polet

Daze
Brigádny generál
Kontaktovať užívateľa:

Bitka o Britániu 1940 pre server 4,09

Príspevok od užívateľa Daze » Ne, 28. Mar 2010, 13:48

Nebudem okolo kecat,každý túto bitku pozná.Kedže niesom velký zástanca modov,vytvoril som Bitku o Britániu na mape Fínsko záliv.V celku pekná mapa..Ide hlavne o súboje nad kanálom a ten je pekne široký :) Spravil som dve mapy BOB 1940 a 1941,budú následovat aj 1942 a 43.

Luftwaffe klasicky s Emilom E4 a E4B,Ju 87 B2,Ju 88 A4 a He 111 H2
RAF má k dospozícií Hurricane Mk.I,Gloster Gladiator a za Spitfire Mk.I zaskakuje P 40B,C(každý múdrejší pilot dokáže s P 40C Emila rozporcovat na kúsky,takže žiadne frflanie :D)

Brífing je jednoduchý,treba si ho dobre prečítat a rozhodnút sa kam sa pojde bojovat.Kedže Nemci zo začiatku BOBky ničili strategické ciele,ich úlohou bolo potápat konvoje,ničit letiská,radarové stanice a priemyselné centrá.Mapu pošlem Hardymu no predtým by som ju chcel testnút.Držal som sa Lenochodovho návodu ako ukladat flaky na správne miesto,takže splnenie úlohy nieje vôbec jednoduché.Smrt nečíha len z šiestej hodiny,ale aj zo strelby flakov

Pár fotiek z prípravy mapy BOB 1940 a nočných náletov BOB 1940

Obrázok
ciel č 1

Obrázok
ciel č 2

Obrázok

Obrázok
ciel č 3

Obrázok
alternatívne ciele

Obrázok

Obrázok
stojánka Luftwaffe

Obrázok

Obrázok

záber z nočnej misie BOB 1940(tá je ešte nedokončená,resp.čaká na schválenie)

veikso
Brigádny generál
Dátum registrácie: Ut, 18. Aug 2009, 20:24

Re: Společné akcie (Briefing)

Príspevok od užívateľa veikso » Po, 29. Mar 2010, 06:06

Díky. Mapa BoB mi v plansetu chybí. Kde jsou doby kdy jsme s Kukulem plašili Befka mezi Doverem A Calaise...
Jenom si nejsem jistý, jestli P-40 je dobrý nápad. Nebylo by lepší povolit Hurri Mk. II? :idea:
Na druhou stranu je fakt, že Emil je tady potom prakticky neohrožený a P-40 by mohla přinést rovnováhu sil. :J:
Všichni zahynuli, jenom veikso se ztratil...

Daze
Brigádny generál
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Daze » Po, 29. Mar 2010, 08:18

Veikso v Planeset Kraken čo mám je udávaný Hurricane Mk.II až od roku 1941..teda sa začal vyrábat na prelome 1940-41..budem rád ked ju testeneme.Včera som mapu poslal už aj Hardymu,Rekynovi sa dalo pripojit no mne nie.Ale pochvalovali si,všetko funguje tak ako má :)

Ivco
Divízny generál
Dátum registrácie: St, 12. Mar 2008, 18:21
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Ivco » Po, 29. Mar 2010, 10:25

Páni. neberte to osobne ale toto vlakno je cisto na brifing.
debatu vedieme tu: viewtopic.php?f=32&t=205&start=405
dakujeme za pochopenie. :wink:
www.letkatriduby.sk
TriDuby_Ivco

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných