Korea polety

pokoec o poletoch na rôznych servroch, hostoch,....
Kukulo
Major
Dátum registrácie: Po, 27. Apr 2009, 12:35

Re: Korea polety

Príspevok od užívateľa Kukulo » Ne, 06. Mar 2011, 11:53

Robo. naozaj to neexistuje? Lenochod ja aj Lebig tvrdime opak. Niekde je naky problem a ten zatial nie je odhaleny (parafrazujem Lebiga).

Rurove FM v povodnom ilovi a to co lietame teraz v Korea mode sa asi moc porovnavat neda. Nepochybne vsak to co uz v ilovi je posluzilo pre terajsie ruromody.

Ako vychodisko z tejto situacie vidim prave spisanie navrhov. Nie som rojko aby som cakal ze to zoberu so stoickym kludom a samozrejme dojde k dalsej diskusii u nich na fore. To je dobre.

Pozrime sa na stav diskusie o memorande. Doslova vsetci nadavaju na veci ktore im vadia a kolko navrhov na riesenie bolo predlozenych? Jeden? Kde su kua vsetci nadavajuci :b:

Cele to nabera zly smer. Horuce hlavy sa zahrievaju a vysledkom su dalsie horuce hlavy a este horucejsie co uz boli horuce. Zmenilo sa nam to na frflajuce konzorcium olietanych veteranov ktori su utlacani. A to sme vsetci chceli proste lietat Koreu.

TozziFan
Rotný
Dátum registrácie: St, 11. Mar 2009, 09:48
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa TozziFan » Ne, 06. Mar 2011, 13:44

Kukulo napísal:...
Pozrime sa na stav diskusie o memorande. Doslova vsetci nadavaju na veci ktore im vadia a kolko navrhov na riesenie bolo predlozenych? Jeden? Kde su kua vsetci nadavajuci :b:
...
Tu súdruh veliťel...

Moje/naše bezpodmínečné požadavky:
1. Upgrade
ujednotit na pravidelný interval, nejlépe STŘEDA - PÁTEK
- 1 x měsíčně - pokud budeme dělat mise na střídačku (níže)
- 2 x měsíčně - nefim, třebas každý druhý a poslední v měsíci
samozřejmostí je popis čeho se změna/y týká
2. Brífink
- nejpozději do NEDĚLE 24:00hod. Je pro nás nemožné z různých důvodů sejít se přes týden v sestavě, která poletí misi, tak ať aspoň víme dva dny předem o čem to bude
- JASNĚ stanoven datum mise, aktivní letiště, typ letounů k dipozici a definován úkol
pokud nejsou schopni toto zajistit, dohodnout s nimi buď létání jednou za 14 dní nebo tvorbu map a misí na střídačku.
3. Pravidla
už několikrát se stalo, že výsledek mise byl nejasný(odlišný pohled) z několika důvodů. Např.
- radarový letoun - nikde nebyl uveden typ jaký bude použit
- nastavení jednotlivých radarů(malé/velké základny, malé/velké lodě, letouny) - myslím, že obě strany dobře věděli kde jsou a jaký dosah mají
- při pilotované spec.přepravě(komando, generál, zásoby a pd.) ujasnit počet životů/strojů a přesně definovat požadavky na jeho úspěšné splnění(např. výsadek komanda v určeném prostoru - stanovit rozmezí min./max.výšky a rozlohy)

Kua jsem se rozepsal :shock: . Zatím mě víc nenapadá soudruzi. Čest.

Užívateľov profilový obrázok
Sidewinder
Brigádny generál
Dátum registrácie: Ne, 16. Mar 2008, 10:04
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sidewinder » Ne, 06. Mar 2011, 14:29

4. Vyhodnocovanie misie
- Neviem kto to vyhodnocuje u nich, ale myslim, ze by mal byt aj jeden clovek z nase strany, ktory by tiez vyhodnotil nas pohlad.
-ak povie ich "komisar" vyhrali ste, a nas potvrdi.. tak vyhrali a naopak. Ak ich povie, ze vyhrali, a nas, ze nie (preto preto preto).. tak sa misia urci ako neurcita a hotovo, napriklad.

Ostatne popisal v podstate tozzi v bode 3., hlavne definovat pravidla, a mat cas na pripravu letu.
Když se ocitnete ve férovém souboji, asi jste neco dost podelali.

Robo.
Major
Dátum registrácie: Po, 10. Nov 2008, 13:12

Príspevok od užívateľa Robo. » Ne, 06. Mar 2011, 14:55

Kukulo napísal:Robo. naozaj to neexistuje? Lenochod ja aj Lebig tvrdime opak. Niekde je naky problem a ten zatial nie je odhaleny (parafrazujem Lebiga).
Podla mna to je uplny nonsens z technickeho aj ineho hladiska: Letove modely jednotlivych lietadiel su v buttons. Nacitava sa totozne online aj offline, vsetko sa pocita na strane klienta (cize pouzije sa ten subor, co ma na PC hrac a nie ten, ktory je na serveri). [Cize aj keby Gun ako hostujuci hrac mal na svojom PC buttons, kde ma MiG-15 maximalku 100km/h, tak stale budeme lietat podla nasich buttons)], na server sa prenasa len vysledok = trajektoria. Taktiez ostatni hraci dostanu len vysledok od servera a vidia ostatnych hracov tam, kde su podla ich PC.

(odbocka - vid Lagy a warpy... ked sa ta informacia od klienta na server docasne nedostane, snazi sa hra nejaky cas doplnat informacie odhadom a vtedy vidis lietadlo postupovat pribliznym smerom letu konstatntnou rychlostou, potom dostane server aktualizovany udaj, posle ho tebe a lietadlo zrazu poskoci o 100 metrov mimo = tam kde ozaj je u jeho pilota na jeho PC. Problem moze byt v spojeni klient server, alebo server ostatni klienti, dovody mozu byt rozne a potom su rozne aj symptomy... Ak dakto napr. strati spojenie (manzelka mu vyrve kabel), ale server sa to este nedozvedel, dostavaju ostatni hraci od serveru odhadovanu trajektoriu a potom vidis hraca dusit pod nemoznym uhlom v nemoznej pozicii kolesami hore kolmo hore a je zrazu v stratosfere a mas tam hlasku Cheating has been detected... to preto, ze tvorcovia hry predpokladali, ze s tento prenos dat sa bude zneuzivat na podvadzanie... to iste plati ked stlacite printscreen rychlo za sebou, vase PC je zaneprazdnene tipanim obrazkov a ich ukladanim na HDD, pocitac docasne nema kedy ratat a posielat info na server a teda tebe zacne tento hrac lagovat ako besny...)

V HISTOmode maju ocividne problemy so synchronizaciou niektorych veci na rovine klient :arrow: server :arrow: ostatni klienti - ohladom 3d modelov. Napriklad tie pridavne startovacie rakety na Thunderjete sice hrac odhodi, ale ostatni hraci tu informaciu nedostanu (neviem, ci ju dostane server), a na ich pocitacoch lietaju Thunderjety stale s nadrzami. To iste napr. otvaranie kabin, zatiahnutie podvozku atd. To su ale len vizualne drobnosti, vsetko suvisiace so synchronizaciou meshov medzi klientmi a serverom.

Nie je ale mozne, aby nieco malo ine vlastnosti ohladom letovych modelov online ako offline, tam taketo veci ohladom synchronizacie nehraju ulohu. Cize ak je nejaka cas kodu vo FM nejak zmrsena, tak by sa to URCITE prejavilo rovnako offline ako online. Ak ma niekto pocit, ze to tak je, je to skor nahoda alebo cisto subjektivny dojem alebo skor placebo efekt, ale nie fakt. Napriklad mne sa nestalo nic z toho, obcas som mal pocit, ze sa daco akoby nenacitalo, ked mi Jak-17 neletel maximalkou a pod. Podla mna by pomohlo, keby sa to cele zabalilo do SFS, tam sa minimalizuje riziko, ze sa daktore z obrovskeho poctu suborov co sa pri starte hry musia nacitat z MODS nejako opomenu... To je ale problem klientovho PC (podobne ako chybajuce textury na kokpitoch MiGu) a nie letoveho modelu.

Pripominam, ze nie som expert na tieto veci, ale priestor na omyl si davam dost maly. Mozem sa pripadne spytat dakoho v DT, myslim ale, ze len potvrdi, co som sem napisal.
Kukulo napísal:Rurove FM v povodnom ilovi a to co lietame teraz v Korea mode sa asi moc porovnavat neda. Nepochybne vsak to co uz v ilovi je posluzilo pre terajsie ruromody.
Preco si myslis? Stale vychadzaju z povodnych modelov prudakov z 1946 a napr Schwalbin a spol, ktore su v Ilovi uz peknych par rokov. Ze sa pridali nove ficury a ze je FM komplikovanejsi, to je mozno skor urobene v globalnom letovom modeli, nie vo FM jednotlivych lietadiel (napr. kompresibilita a pod...). Tento argument by som bral, keby HISTO boys vobec prvykrat pridali prudak do Ila.
Kukulo napísal:Ako vychodisko z tejto situacie vidim prave spisanie navrhov. Nie som rojko aby som cakal ze to zoberu so stoickym kludom a samozrejme dojde k dalsej diskusii u nich na fore. To je dobre.
No, oni Frantici su dost zvyknuti brat staznosti a pripomienky, mozme to pripadne predebatit na TSku s nimi, to bude rychlejsie aj efektivnejsie. Treba sa ozvat, to je jasne, ale zase sa neboj ze by som s nimi nebol diplomat. To ja tu si zapcujem, ale zase respekt a slusnost voci nim mam, ziadne strachy.
Kukulo napísal:Pozrime sa na stav diskusie o memorande. Doslova vsetci nadavaju na veci ktore im vadia a kolko navrhov na riesenie bolo predlozenych? Jeden? Kde su kua vsetci nadavajuci :b:
Navrhy odo mna mas na L13 fore, sformulujem kludne do AJ, nie je problem.
Kukulo napísal:Cele to nabera zly smer. Horuce hlavy sa zahrievaju a vysledkom su dalsie horuce hlavy a este horucejsie co uz boli horuce. Zmenilo sa nam to na frflajuce konzorcium olietanych veteranov ktori su utlacani. A to sme vsetci chceli proste lietat Koreu.
Nie nie, ja vobec nemam horucu hlavu, ani s nimi nebudem komunikovat takymto tonom ako tu s vami, ale poznam Francuzov, treba im povedat a hotovo, lebo kym sa neozves, budu to brat ze vsetko je OK. Vobec nemam pocit, ze som utlacany ani ze nam chcu ukrivdit (a uz vobec nie umyslelne) ale zase ako to robia je dost od veci a chrapunske.

Kebyze robime my kampan a dame superovi Wildcaty a my si vezmeme 1945 Zera tak to asi nie je ok, ci? :o:

Tie okruhy su 2:

1. Technicke veci okolo Histomodu, najma updaty a ich dokumentacia.
2. Samotna kampan - briefingy, planeset a pod.

Necitim sa ukrivdeny, ale mam pocit, ze si nechame skakat trosku po hlave a Frantici so robia co chcu ako im to vyhovuje. Musime sa dostat do pozicie, ze aj nas budu respektovat a ak ich kampan bavi a chcu proti nam lietavat, nech sa trosku uvedomia a nech si finticky ako 1952 F9F-5 vs. 1950 MiG-15 skusaju na niekoho ineho. Ide o slusnost a o princip. Ked je rok 1950 a vidim Panthera tak cakam, ze to je F-2 verzia so slabsim motorom a podla toho aj lietam a je dost prekvapive ked ta dostupa a ty sa potom dozvies, ze to bola F-5. Ako sorry, toto je ciste chrapunstvo a beriem, ze sa tak stalo 'nedopatrenim', ale to bolo kua posledny raz. Ked im nepovieme WTF tak budu skusat dalej.
38

Kukulo
Major

Príspevok od užívateľa Kukulo » Ne, 06. Mar 2011, 16:56

No ja bych to lepsie nenapisal :r:

K tym horucim hlavam to bolo vo vseobecnosti a nevynimajuc mna. Clovek sa musi tak zdravo nasjat a teprf potom to ma efekt.

Lenochod
Brigádny generál
Dátum registrácie: Pi, 31. Aug 2007, 13:43
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Lenochod » Ne, 06. Mar 2011, 19:54

Dobre napísané Robo :wink:

Návrhy:
5) doplnit stacionární letadla minimalně pro všechny era používané v korei.

Teď mi to už nemyslí ale k tem fixum, osobně by mi nevadilo kdyby byly jednou týdně ale minimalně do soboty aby byly ke stažení.Rozhodně ale nesouhlasím s tím aby každý den vycházeli nové a nové fixi, kdo se v tom mám pak vyznat.Počítam že mě něco napadne tak pak napíšu.

Robo.
Major

Príspevok od užívateľa Robo. » Ne, 06. Mar 2011, 19:56

Jj, vsetko to zbierame a pojde to v peknej diplomatickej forme k Frantikom... vid http://www.letka13.sk/forum/viewtopic.p ... &start=270
38

Kukulo
Major

Príspevok od užívateľa Kukulo » Ut, 08. Mar 2011, 05:55

Kolegovia dostali sme Mig-15Bis na dnesnu misiu!

Lenochod
Brigádny generál
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Lenochod » Ut, 08. Mar 2011, 06:49

Tak to je bezva, jinak jak jsem na to koukal tak lítáme za 196th IAP kterou tvořili sovietští piloti, například Fedor Shebanov,cap.Nazarkin,Yevgeniy Pepelyayev a další.

PS: a víme tedy z briefingu datum akce?

Pakliže máme 6ks Mig15Bis tak počítám že se jedná o začátek první poloviny roku 1951?Protože pokud by se jednalo o druhou polovinu tohoto roku tak by jsme měli mít už jen Mig15Bis.

Užívateľov profilový obrázok
Sidewinder
Brigádny generál
Dátum registrácie: Ne, 16. Mar 2008, 10:04
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sidewinder » St, 09. Mar 2011, 09:06

Ako to dopadlo?
Když se ocitnete ve férovém souboji, asi jste neco dost podelali.

Robo.
Major

Príspevok od užívateľa Robo. » St, 09. Mar 2011, 09:25

Vies co celkom OK. Nakoniec sme vsetci sedeli v BISkach, este pred zaciatkom sme sa na par veciach dohodli (lahsie sa cez TSko riesi). Gonovi (host) v strede misie padlo spojenie, vlastne sa tak stalo 2x kua, takze misia sa bude opakovat buduci tyzden, ale s tym, ze co sa stalo to sa stalo a pojde to do statistik. Celkom sme mali navrch co som odsledoval, boli fajne suboje, Bobo zlozil 2 Sabry, nejake dostal flak, staty sme tusim nemali ziadne v boji, iba nejake nehody podla vsetkeho.

Hlavne ze sme si mnohe veci vyjasnili, oni su takto pohodaci, kecali sme s nimi asi do jednehj v noci :D

Jo a v piatok vecer mozme s nimi zaletiet pomimo kampane, maju nachystane nejake misie atd.
38

Lenochod
Brigádny generál
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Lenochod » Pi, 11. Mar 2011, 08:17

Report z 8.3 2011
Start z Hungnamu v Mig-15Bis, společně s Hoperem jsme prováděli cover přehrady, kontakty zpozorovány jihozápadně od Wonsanu, vizualní kontakt navázán severozápadně od Wonsanu ve víšce 5000m, trojice F86 se nám dostala za chvosty a tak jsme se rozdělili.S jedním F86 jsem svedl vertikální souboj ve kterém se mi jej podařilo dostat před sebe, už už jsem se chystal vypálit a v tu chvíli to děsně laglo, kontakt jsem ztratil, ohlídl jsem se za sebe a zpozoroval jiný F86 za mnou znovu jsem s ním zahájil boj ve vertikálách a podařilo se mijej dostat před sebe v tu chvíli pilot F86 přitáhl a přešel do svíce, šel jsem za ním a nad něj, F86 na mě vypálil ale minul, v té chvíli jsem se na něj chystal padnout ale dostal jsem se do pádové rychlosti a chyl vívrtku, myslel jsem že to neviberu a tak jsem vyskočil."letadlo se vzápětí srovnalo k mé zlosti".Hoper sváděl boj v 7000m a já jsem padal na padáku k zemi.Druhej let nepočítám protože server padl.

Souhrn:
(Mig15Bis 1x vzlet, 1x jsem vyskočil, pilot přežil, ztráta jedné Mig15)

Lenochod
Brigádny generál
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Lenochod » So, 26. Mar 2011, 13:28

Tak jem stáhl Koreu 4.5, teď se ji chystám nainstalovat a pak zjistim jestli mi to fachá.Jen mě zaráží ty kokpity to jako který si mám aktivovat nebo to je volitelné?

Kukulo
Major

Príspevok od užívateľa Kukulo » So, 26. Mar 2011, 14:19

Spustilo sa mi to aj bez tychto nainstalovanych sucasti:
001_Aircraft_Cockpits_II
001_Aircraft_Cockpits_III
001_Me109_Cockpits
002_Early_Bf_109_Add_on
002_New_aircrafts_Add_on

Teraz je otazka ci je to slape dobre.

Lenochod
Brigádny generál
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Lenochod » So, 26. Mar 2011, 14:26

No to by mě též zajímalo, však nechápu proč to prostě nadají do jednoho, a to co je naviš tak at daji zvášť.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní