Korea polety

pokoec o poletoch na rôznych servroch, hostoch,....
Užívateľov profilový obrázok
Sidewinder
Brigádny generál
Dátum registrácie: Ne, 16. Mar 2008, 10:04
Kontaktovať užívateľa:

Re: Korea polety

Príspevok od užívateľa Sidewinder » Ne, 10. Apr 2011, 21:57

mam, diq.
Když se ocitnete ve férovém souboji, asi jste neco dost podelali.

Lenochod
Brigádny generál
Dátum registrácie: Pi, 31. Aug 2007, 13:43
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Lenochod » Po, 11. Apr 2011, 10:11

Oki mám.A potvrzuji svoji účast.

Užívateľov profilový obrázok
Sidewinder
Brigádny generál
Dátum registrácie: Ne, 16. Mar 2008, 10:04
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sidewinder » Po, 11. Apr 2011, 11:29

brifing mam ale ked zajtra pojdem du humenneho na hvoscovu a mungovu akciu ... tak nepoletim, mozes potom lukas zostrelit aj stroje ktore by som inac zvesil ja :lol:
Když se ocitnete ve férovém souboji, asi jste neco dost podelali.

Lenochod
Brigádny generál
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Lenochod » Ut, 12. Apr 2011, 21:53

Mapa Korea 1951:
Matwej tu mapu jsem dodělal, chybý jen briefing pro každou ze stran, je tam jen ten úvodní pro všechny.Mapa je zasazená do toho období co jsme letěli včera jen asi o pár týdnů později, přesněji do 20.května 1951 den před ofenzivou OSN.Všechna letiska jsou nastavená na RRR tam kde jsou zásoby ,atd.Snad se ti bude hodit.
Link:
http://www.letkatriduby.sk/hangar/Lenochod/korea2.rar

Lenochod
Brigádny generál
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Lenochod » St, 13. Apr 2011, 18:08

Matwej mimochodem při stavbě mise je zapotřebí dávat pozor jaké stacionární objekty,tanky,vozidla nebo i lodě na mapu dáváš, některé se totiž zobrazí při stavbě mise ale pak když pustíš hru tak nejsou vidět atd.
Pokus se budeš chtít sejít na TS tak napiš kdy, nebo jsem k zastižení na našem TS většinou ve všední dny od 20:30-23:00.

Souhrn ze včerejšího poletu:
Mig15(2xstart,1xpřistání,1x ma koplo ze servra,0 sestřelů).

Lenochod
Brigádny generál
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Lenochod » So, 16. Apr 2011, 15:31

Mám takoví návrh:
1) předešlá mapa nebyla na 100% připravená a tak bych považoval tuto druhou mapu jako tu prvů od které by se vše dál odvíjelo.
2) protože nyní jsou letiska nastavená na zásobování, které ovlivňuje jejich chod je třeba uvážit jak budou vyhodnoceny případné zničené cíle.
Navrhuji toto:
-dát nad letiska statické kamery.
-stanovit počty letadel pro každou ze stran na celou naší kampaň a ztráty strojů brát jako trvalé.
-stanovit počet doplňování stavů letadel( případně příchod novích typů letadel), třeba po 5 odlétaných misích dostane každá ze stran neuvedený počet letadel.
( pak by to mohlo vypadat asi takhle, na začátku kampaně mělo letectvo DPRK 50ks Mig-15, v následných 5 misích stratilo 10ks Mig-15, nyní má ve stavu 40ks Mig-15, při doplnění ze SSSR dostalo 5ks Mig15, ceklově má tak ve stavu 45ks Mig-15)
-ak bude zasažena dráha na některém z letisk pak na příští misy omezit jeho funkčnost, tedy snížit počty pilotů třeba jen na čtyři, pokud by bylo to samé letiště bombardováno i v příští misi tak snížit na dva piloty, pokud v další misi tak pozastavit jeho funkčnost úplně na následujcí misi pokud by nebylo bombardováno jej nastavit jako letiště kde se dá pouze doplňovat munice a palivo a pak postupně při následujcích misích zvišovat jeho funkčnost, čili zvišovat postupně počty pilotů kteří jej mohou užívat.
-pokud by letiště přišlo o své zásoby pak by se též na příští misi omezila jeho funkčnost a snížil by se stav pilotů kteří by jej mohli užívat, s tím že by dotyčné letiště bylo zásobováno kolonami vozidel ak by ty byly zničeny tak funkčnost pozastavit úplně do doby než se jej podaří zásobovat.Také pokud by byly zničeny opravárenské dílny tak by se na daném letišti nemohli při následné akci opravovat stroje.
-stanovit hlavní sklady zásob, střeliva a paliva u nás by to bylo na čínském území nekde v okolí Antungu, odtud by kolony vozidel nebo vlaky dopravovali zásoby nutné pro chod letisk v severní koreji, PY,Wonsan atd.Ak by byly zničeny pak by to mělo přímí vliv na letisko pro které byly zásoby určeny, bralo by se samozžejmě v potaz jestli na daném letisku jsou nějaké stálé zásoby munice a paliva.Třeba letisko PY je hlavním letiskem v sektoru, víchodně od něj je travnaté letisko na kterém žádné stále zásoby paliva nejsou a munice je tam jen v monžství na jednu misi, proto je pravidelně zásobováno z hlavního letiska.Ak by ale na hlavní letisko nedorazili zásobovací kolony, musela by se na další misi pozastavit funkčnost vedlejšího letiska, tedy toho travnatého, protože hlavní letisko nyní potřebuje zásoby pro sebe.Ak by i při další misi nedorazili žádné kolony se zásobami na hlavní letisko tak by se postupně začala omezovat jeho funkčnost a snižoval by se stav pilotů na jeho letisku atd.Je jasné že pokud by byly zničeny jak kolokny a stálé zásoby na hlavním letišti tak by se zněj nedalo startovat až do doby než se k němu podaří dostat nějaké kolony se zásobami.
-nové typy letadel by samozřejmě byly k dispozici v době kdy se skutečně na bojisku vyskytovali.

-radary na letadlovkách by mělí být aj na torpédoborcích atd.Mimochodem minule jsem si nevšiml jestli tam byly letadlovky ale jinak by měli být v Korejském zálivu,čínském moři a japonském moři, stím že v tomto období se právě podybovali v korejském zálivu odkud mohli přávě vést efektivně své útoky.

A teď už mě nic nenapadá, jinak je to jen nápad nic víc 8)

Kukulo
Major
Dátum registrácie: Po, 27. Apr 2009, 12:35

Príspevok od užívateľa Kukulo » So, 16. Apr 2011, 16:44

Ak by sme nieco take ako si prave navrhol zaviedli, nevyhnutne by to muselo vyustit v zmenu pravidiel kampane, resp. "vyrobit" nove pravidla na ktorych sa zhodneme s francuzmi a ktore budu obidvoma stranami akceptovane.

Matwej ma v umysle vytvorit dynamicku kampan, zatial je to v zaciatkoch. Zda sa ze to vsak bude potrebovat viac casu venovat sa pravidlam a koncepcii kampane a viac spolocnych stretnuti na TS a treningovych mapach ako doteraz (teraz robime pre to minimum - sem tam zagulasime na treningovej mape a v utorok ideme na ostro). Toto su veci ktore ak chceme uviest do zivota za nas nikto nespravi.

Zaroven mame mierne obavi z reakcie francuzov na nazvem to "tvrdsie" pravidla kampane, bo im chyba nieco ako "nemecka" disciplina. Naozaj ich dokopat k niecomu aby bolo na cas napriek ich ochote trva a sem tam sa to ani nepodari. Treba mat na pamati ze ide o ich kampan.

Jedna z veci ktore by som osobne rad v buducnosti skusil je toto:
http://vwings.net/forum/viewthread.php? ... ost_148641
Naposledy upravil/-a Kukulo v So, 16. Apr 2011, 16:48, upravené celkom 1 krát.

TozziFan
Rotný
Dátum registrácie: St, 11. Mar 2009, 09:48
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa TozziFan » So, 16. Apr 2011, 16:47

Zní to dobře. Otázkou je, zda je možné to vše uhlídat.
Zásoby paliva, munice a opravy lze také nasimulovat objektama. Pokud zničí nádrže, či sklady s náhr. díly nebo sklady munice, je letiště bez zásob. Tyto objekty dát třeba po 2-3 ks na letiště a pokud je zasáhnou pumy nebude už možné při samotné misi je použít a budeš bez paliva atd. V další misi jen pak upravíš počet funkčních a nepoškozených budov/objektů. To doplnění zásob by šlo i simulovat leteckou dopravou podobně jako na Palbě1938. Určí se pilot co osedlá Dakotu a nákladem přeletí z týlu na potřebné letiště. Samozřejmě je potřeba dohodnout kolik čeho by bylo schopno letadlo přepravit.
Dál bych použil nastavení kráterů na letišti a jejich trvání. V MDS je na to fičurinka. Příklad:
- 1000 FAB = kráter je zavezen a VPD zpevněna a zprovozněna za 20min.
- 250 FAB = 5 min.
apd. Toto funguje a nemuselo by to být špatné.
Také by bylo dobré upravovat flaková postavení podle počtu zničení. Je jasné, že ve skutečnosti byl zničený flak doplněn během několika hodin, ale tady bych klidně snížil na následující misi jeho výskyt na HB po předešlém zničení.
Kolony, které jedou na velkou vzdálenost a nestačí během mise dorazit na místo určení bych v následující misi posunul blíže k cíli. to samé bych dělal i vlaky a Letadlovkama.
A na závěr jedna kacířská myšlenka - nastavit REFLY po výskoku/zabití. Já vím, létáme pro radost a zábavu a ten čas u PC si užívat. Ale pokud chceme simulovat počty strojů na HB a jejich doplňování, počty zásob apd. je toto další věc, která by měla být zapnuta. Neříkám, že časy by měly být dlouhé, to je na dohodě, ale aspoň takové, aby si každý hráč/pilot dával větší pozor. Ať už při startech, přistáních, soubojích, ale i raději zvolil RRR než zmáčknout REFLY.

Kukulo
Major

Príspevok od užívateľa Kukulo » So, 16. Apr 2011, 16:56

S tym refly by som moc nesuhlasil. Nikto z nas tam nechce zarvat a piloti bomberov to maju neraz na samovrazdu. Nie vsetci piloti su discipinovani, ale vacsina ano.

Akokolvek system zasobovania musime najskor vymyslet, prelozit a poslat kolegom na preskumanie a pripadne pripomienky. Takiez nie som si moc isty ci kampan smerovat v koncepcii k SEOW ci ADW je stastne riesenie. Toto vsetko kladnie na cloveka nemale naroky a konzumuje cas. Len spisanie debriefingu mi trva 2 hodiny, ktore si musim najst mimo samotny polet niekedy v tyzdni (v piatok v noci to musi byt hotove). Popri tom lietame klasickeho ila.

Ale diskutujme!!!

TozziFan
Rotný
Dátum registrácie: St, 11. Mar 2009, 09:48
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa TozziFan » So, 16. Apr 2011, 17:04

Jsem psal, že kacířská :wink: . , to není problém.
SOEW/ADW jsem nikdy nelítal tak nevím co konkrétně myslíš. Jsou to jen mé návrhy, které mohou/nemusí být akceptovány. Nic proti. Ale myslím si, že aspoň to zásobování letecky by nemuselo být tak špatné. Už jen jako zpestření.

Kukulo
Major

Príspevok od užívateľa Kukulo » So, 16. Apr 2011, 17:28

Ono som reagoval aj na Lenochoda. Ani ja som nelietal ADW, len som nakukal do pravidiel. Nechcel som povedat ze by system ADW ci SEOW bol zly, ale ze nie som si isty ci francuzov do takeho niecoho dostaneme (ako presne pravidla co a ako so zasobovanim, presuny jednotiek, "zajatie" letiska atd). Nie som moc ochotny spisovat ich debriefing, sak uz su velki chlapi :S:

O krateroch sa Lenochod bavil s Matwejom a zaver bol ze kratery zatazuju zelezo do takej miery, ze je vhodne pouzivat minimalny cas ich zobrazovania.

Som za vylepsenie kampane o zasobovanie aj za jasne pravidla pri zasobovani, presune jednotiek, aj za radarovu aplikaciu co sa pouzila na Palbe 38. Len to vypada ze to vsetku budeme musiet vytvorit za pochodu. MDS nemame zvladnute dokonale. Ucime sa. Taktiez si budeme asi musiet urcite ulohy rozdelit, bo sa toho nahromadi jak na kona :mrgreen:

Lenochod
Brigádny generál
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Lenochod » So, 16. Apr 2011, 18:53

Vím že by to bylo náročné na čas a že by to bylo potřeba hodně dopilovat aj to až by to bylo potřeba dohodnout s frantíky no možná by to chtělo se frantíku zeptat jestli by s něčím takovím souhlasili.Za sebe si myslím že by to mohlo celkem zajímavě spestřit naši kampaň.Co se týká vyhodnocení zničených cílů tak to asi nemusel být problém.Však když na každém z hlavních letištích budou stálé zásobu umístěné v nějakém z hangárů tak pak nebude problém zjistit co bylo zničeno a podle toho pak dál postupovat.Škoda že je to na 4.09 protože nové MDS1.12 zahrnuje takováto nastavení.Ale je to na ostatních jestli by do něčoho takového šli.A toto mě napadlo právě ve chvíli kdy jste se zmínili že to chcete zpravit jako dynamickou kampaň.

Kukulo
Major

Príspevok od užívateľa Kukulo » St, 20. Apr 2011, 17:36

Lenochode report Ta poprosim.

Lenochod
Brigádny generál
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Lenochod » Št, 21. Apr 2011, 07:54

Stučný report:
První let: Start s Mig15 ve čtveřici z PY.Severně od Haeju jsme napadly čtyři AD-4, jednomu jsem odstavil palbou motor.Pak jsme přistáli s Kukulem na Haeju a RRR.Po té následoval start a let k našim mostům u Kaesong,Panmunjom.Zde jsme se také utkali s nepřítelem, sestřelil jsem jeden F86, zkoušel jsem zaútočit na další letadla nepřítele, ale po menším lagu jsem už neviděl nic.Chytil jsem se Kukula a leěli sednout, když v tom se za mnou zjevila F86, při pokusu jí vynožnicovat mi zdechnul motor a já musel vyskočit.Pilot OK.

Druhý let: Start z PY na Mig-15.Let do BB21, zde jsem prováděl patrolu ještě s jednou dvojcí Mig15 a sledoval sestřel jedné F-80.Návrat na letisko ve Wonsanu.Přistání se mi nepovedlo, rychlost mi nebezpečně klesla a já se rozbil při přistání.Pilot KIA.

Souhrn:
První let:
(start OK,sestřeli 1xAD-4,1xF86,1xRRR, pilot opustil stroj na padáku,Pilot OK, stroj zničen)
Druhý let:
(start OK,sestřeli 0, stroj zničen při přistání, pilot KIA)

Kukulo
Major

Príspevok od užívateľa Kukulo » Ne, 24. Apr 2011, 17:48

Dik za report. Zahrbute v statistike:
http://histomodforum.forumactif.net/t15 ... 9-of-april

Posielam briefing pre Misiu 3. Kuknite si PMky.

Rad by som Hopera odbremenil z tarchy velenia. Misiu 3 zverujem do ruk Raptora/Tozzifana/Lenochoda. Ak Raptor nebude moct, prechadzaju povinnosti na Tozzifana, ak Tozzifan nepoleti abo nemoze viest, prechadzaju povinnosti na Lenochoda. Mechan ma polamane zelezo, takze neleti.

Co sa tyka velenia, hod oko Lenochode na nase forum ci Raptor abo Tozzifan budu moct letiet. Ak by nemohli, ujmi sa toho prosim Ta Ty. Nepredpokladam ze by vsak vybrani pajloti pred Tebou obaja naraz nemohli.

Matwej, Robo. ani ja nemozeme viest misiu, bo sme mali docinenia s francuzskym briefingom bo venujeme sa organizacii a zabezpeceniu celej tej korejskej masinerie.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní