Memoáre z bojov

pokoec o poletoch na rôznych servroch, hostoch,....
Užívateľov profilový obrázok
Daze
Brigádny generál
Dátum registrácie: St, 29. Okt 2008, 22:07
Kontaktovať užívateľa:

Memoáre z bojov

Príspevok od užívateľa Daze » St, 20. Júl 2011, 11:55

Táto téma slúži spomienkam ktoré ste prežili počas vašej virtuálnej leteckej kariery.Prosím príbehy píšte vo forme románu.
Medzi múdrostou a zbabelostou je tenká hranica ,,Manfred Von Richtofen,,

Daze
Brigádny generál
Dátum registrácie: St, 29. Okt 2008, 22:07
Kontaktovať užívateľa:

Re: Memoáre z bojov

Príspevok od užívateľa Daze » St, 20. Júl 2011, 13:46

Prvý zostrel-Francúzko 1940

Je to už pár rokov čo sa to stalo.Hm.Môj prvý zostrel.Zelenáč,ktorý letí do dobrodružstva.V zápale boja nevníma svet naokolo.Ale predsa realita bola iná.Ako nováčik som mal len malú skúsenost ako dosiahnút vítaztvo.Bral som si za vzor obávaných pilotov letky Blackpanthers a ZVP.Vedel som len vzlietnút a pristát na lietadlá som nestrielal,len na vlečné terče,no tie o mojich schopnostiach strelca nepresvedčili.Kedže som bol zelenáč a nevedel som nič o boji,taktike či manévroch,bojovanie som ponechal iným.Vzlietol som ako posledný v roji desiatich stíhačiek Bf 109 E.Celý čas som sa držal svojho kolegu a počúval rádiovú komunikácia iných pilotov.Mlčal som ako hrob a až na rozumiem som nič nehovoril.Mali sme za úlohu zničit flakové batérie južne od mesta Bastogne.Leteli sme 50 kilometrov severozápadne od našej frontovej línie.Niesli sme darčeky,zápalne bomby SC 250 podvesené pod trupom.Po nastúpaní do výšky 2000 metrov sa roj rozdelil na dve skupiny.Flakové granáty vybuchovali v blízkosti našich lietadiel.Velitel roja zahlásil na útok a všetky stroje začali klesat strmhlavým letom.Klesal som za vedúcim,nebezpečne rýchlo sme sa blížili k zemi,ked sa ozval velký výbuch a z mojho vedúceho sa stala ohnivá gula.Panebože!!Zakričal som.Mašina sa začala triast a zvrtla sa po krídle.Hustý dym horiaceho stroja mi bránil vo výhlade,nemohol som nič robit len sa pokúsit stroj vyrovnat z pádu a zachránit sa.Stahujem plyn na mininum,tlačím knipel k sebe no nechce reagovat.Tak sa už zrovnaj!!Zapieram sa nohami o prístrojovú dosku a s celej sily stroj vyrovnávam.Flaky zúrivo strielajú okolo,nemám šancu uniknút.Pridávam plyn a letím do najbližšieho mraku.Výbuchy sa ozívajú z každej strany,unikám,no zrazu ma zatrasie a rozbíjam si hlavu o rám prekytu.Cítim ako mi z pod kukly tečie krv.Čo sa mi to len stalo?Kde to som?Svoj roj nikde nevidím.Pokúšam sa o nadviazenie spojenia s rojom,no rádio je hluché.To snád nie,šrapnel mi poškodil rádio.Zmocnuje sa ma panika.Uvedomuje si že som niekde hlboko vo francúzku bez kolegov,sám a poškodeným strojom.Výskok z lietadla znamená smrt,či väzenie.Sledujem prístrojovú dosku.Kurz 260.Stav paliva trištvrte nádrže.Pokúsim sa zorientovat v teréne,začínam stúpat no stroj je tažký.Bomba.Zatahujem za lanko a bombu ručne odhadzujem.Stúpam do bezpečia mrakov do výšky 3000 metrov.Otváram mapku a sledujem okolie.Bastogne nevidím,kde je?Stúpam vyššie.Sledujem mapku.Krúžim v lavej a čítam okolie.Vidím ho,vidím mesto.Naberám kurz.Pomaly sa približujem,stav paliva dobrý,udržujem motor v stredných otáčkach.Musím vydržat.Vo výške 3560 metrov pár kilometrov do Bastogne vidím velký roj lietadiel.Vyberám dalekohlad z bundy a sledujem.Dostávam sa z jedenástej hodiny nad ne.Naše Stuky.Chvala bohu.Letím nad nimi s kývam krídlami.Stuky si letia dalej.Držím sa ich.Flaky sú ticho,asi sa našim podarilo zničit všetko.Začínajú útočit.Prečo sme bombardovali flaky a Stuky teraz Bastogne?To sú piloti Stúk tak vzácny?Bomby padajú.Hrozivý a naopak nádherný pohlad.Mesto sa rozpadá pod obrovskými výbuchmi bômb a zahaluje sa do čierného závoja hustého dymu.Roj Stúk sa poslušne vracia do svoje učebnicovej formácie a naberá kurz domov.To je moja šanca sa dostat živý a zdravý domov.Prešli sme frontu.Motor ide ako hodinky,prestrelená kabína od flaku mi vôbev nevadí.Aj krv na čele sa mi už dávno zrazila,všetko hádžem za hlavu,pred sebou mám už len pokojnú myšlienku že sa vrátim domov.Radostným pohladom sa pozriem na roj Stúk pod sebou no ten rýchlo mením na zhrozenie.Niekto na ne útočí!!Strelba strelcov je čím dalej ostrejšia.Sledujem horiacu Stuku.Musím ím pomôct!Ale ked som len sám?Bojím sa.Vidím ako nepriatelské stroje ničia mašina za mašinou.Sú to jatka.Musím íst dole,musím!Stáčam stroj.Klesám v lavej.Kto to je?Čo to je?Na plný plyn prelietam okolo útočiacej mašiny a záblesku sekundy vidím červeno modré kruhy.Frantíci!Stúpam na plný plyn nad horiace Stuky.Jeden nepriatelský stroj padá v plamenoch.Kolko ich tu ešte je?Vyhladávam ciel.Vidím jedného ako sa pokúša útočit na Junkers.Striela zo všetkých hlavní a trhá Stuku na kusy.Zmocnil sa ma obrovský hnev.Ja ta pomstím.Odistujem zbrane,zapínam zareriavač a padám na nepriatela.Francúz stále striela na padujúci vrak.Približujem sa.Revi mi bije do očí a zahajujem palbu.Trasie so mnou,kanony ma ohlušujú no ja priahnem po pomste.Dostáva plnú dávku,trhám lietadlo a vidím ulietat velké kusy z jeho pravého krídla.Som moc blízko,uhýbam sa točím stroj do prava.Vidím francúza ako letí rovno a klesá.Otvára sa kabína na stroji a pilot sa snaží vyskočit.Stroj sa rozbíja o les.Začínam stúpat a hladám nepriatela.Nikoho tu niet.Pripájam sa k Stukám a kývam krídlami.Plný adrenalínu sa dlhšiu dobu stále obzerám za seba.Z hlboka si vydýchnem.Dostali sme sa nad naše územie a o pár kilometrov sme mali polné letisko nadohlad.Preletel som okolo velkým sklesajúcim oblúkom a kýval krídlami.Nemám sa ako hlásit na pristátie.Nemám nan povolenie.Musím to risknút.Zapínam pozičné svetlá a pokúšam sa pristát.Vidím frmol na letisku,prvý pokus nevyšiel.Skúšam to znovu.Rýchlost držím na 200 km/h,vysúvam klapky a podvozok.Všetko je v poriadku,už len pristát.Približujem sa na finále a dosadám na dráhu,tlačím páku k seba a zlahka brzdím.Podarilo sa.Rolujem a vidím ako sa ku mne blíži nákladný voz plný vojakov a Kubelwagen.Vypínam motor a otvára prekryt.Nákladný voz zastavuje a vojaci vyskakujú.Zbrane držia pri sebe.Z auta vyjde tučný kapitán a začne po mne kričat.Ako si to predstavujete si pristát bez povolenia?Kto si myslíme že ste?Premyslel som si čo poviem a odpovedal som.Ak dovolíte Herr Hauptman chcel by som to vysvetlit.Hovorte!Po útok na Bastogne som to dostal od flaku a rádio prestalo fungovat.Nemal som na výber.Hauptman si prezrel kabínu a povedal.Vy ste ale poriadny kvietok,urobit nám tu chaoz počaš rušných dní.Zniznite nech vás už nevidím.Naštastie všetko dopadlo hladko a v hlásení som poznamenal aj môj súboj franzúckim strojom.Zostrel mi nechceli uznat,pretože som nemal očitých svedkov.Nakoniec sa na mna štastie usmialo a po svedectve pilovot Ju 87 mi zostrel pripísali.Po lahkej oprave stroja som preletel s doprovodom na svoje operačné letisko kde ma čakala nová letka do ktorej som mal byt zaradený.Letka Tri Duby.
Medzi múdrostou a zbabelostou je tenká hranica ,,Manfred Von Richtofen,,

Dano10
Brigádny generál
Dátum registrácie: Po, 22. Nov 2010, 13:21

Príspevok od užívateľa Dano10 » Pi, 09. Sep 2011, 19:07

Točíme miernu ľavú. Let prebieha normálne. Priťahujem, asi som to prehnal začína to byť na hranici blackautu. Bočný a stredný strelec jačia od strachu, zisťujem že som si nenasadiľ slúchadlá, ich rev je neznesiťelný. Skúšam dosiahnuť na slúchadlá, ale v tom preťažení na ne nedosiahnem...zrejme nám horí motor, alebo obidva. Pohľad doprava...žiadny oheň, pohľad doprava , všetko sa zdá vporiatku, jačot strelcov nestráca na intenzite preto začinam vysoké jejo, pre istotu ,keby dačo. Možno vidia niekoho na šesťke. Pohľad dozadu. Nič. Skúšam horizontálne nožnice. Pohľad dozadu . Nič. Skúšam vertikálne.Nič nevidím. Prepínam sa do zadného strelca. Čisto. Krajina ubieha opačne ako som zvyknutý z čoho mi začína byť špatne. V žalúdku pocit ako pred zvracaním. Jačot srelcou sa zvyšuje, ale spomaľujeme a zdá sa že niektorému zo strelcov sa podarilo vcelku hladko pristať. Vystupujem z mašiny . Krok neistý. Utekám do kríkov . Cigánska z burčiakom v nenávratne. Zdiaľky počujem hlas strelcov ako vo sne .....Tatino aj zajtra pôjdeš s nami na JARMOK na kolotoče??? :roll:

Luky :r:
TriDuby_Luky
-------------------------
Aj ked blúdzíme , stracení zme neni

Robo.
Major
Dátum registrácie: Po, 10. Nov 2008, 13:12

Príspevok od užívateľa Robo. » St, 14. Sep 2011, 22:26

Edo vyskoc!
38

Doomer
Plukovník
Dátum registrácie: Ne, 01. Aug 2010, 11:02
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Doomer » Št, 15. Sep 2011, 17:10

Nemam padaaak :-D
... Hardy zamavaj krídlami ....
If flying were the language of man, soaring would be its poetry.
Soaring flight is the pursuit for energy. H.W. Grosse first pilot who flown 1000km FAI triangle

Jochen
Brigádny generál
Dátum registrácie: Št, 04. Sep 2008, 14:55
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jochen » So, 11. Feb 2012, 21:00

Daze pekný príbeho-román
:-)
Slovensko si ubránime. A keď treba, uderíme!

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný