Špeciálka - 310. squadrona - prvý boj

pokoec o poletoch na rôznych servroch, hostoch,....
Algy
Čatár
Dátum registrácie: Pi, 16. Jan 2009, 20:59
Kontaktovať užívateľa:

Špeciálka - 310. squadrona - prvý boj

Príspevok od užívateľa Algy » Št, 01. Sep 2016, 19:27

Zdar piloti...

nachystal som špeciálku 310. squadrony, tak sa treba hlásiť, bo nebude miesto

http://vwings.net/forum/viewthread.php? ... ost_254163
Letka_13/Algy

www.vestium.sk

Užívateľov profilový obrázok
veikso
Brigádny generál
Dátum registrácie: Ut, 18. Aug 2009, 20:24

Re: Špeciálka - 310. squadrona - prvý boj

Príspevok od užívateľa veikso » Št, 01. Sep 2016, 21:03

Kucí, tak kdo do toho půjde se mnou? Je třeba vymazat Kukulo z oblohy. Je to číter! :t:
Všichni zahynuli, jenom veikso se ztratil...

Doomer
Plukovník
Dátum registrácie: Ne, 01. Aug 2010, 11:02
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Doomer » Pi, 02. Sep 2016, 07:12

Ked sa mi podari rozbehat ILA a budem vtedy online tak idem. Uz to riesim :-D Kua ze by som si rad zase polietal :-D
... Hardy zamavaj krídlami ....
If flying were the language of man, soaring would be its poetry.
Soaring flight is the pursuit for energy. H.W. Grosse first pilot who flown 1000km FAI triangle

Dano10
Brigádny generál
Dátum registrácie: Po, 22. Nov 2010, 13:21

Príspevok od užívateľa Dano10 » Ne, 04. Sep 2016, 13:45

Letí aj Robo.
TriDuby_Luky
-------------------------
Aj ked blúdzíme , stracení zme neni

Doomer
Plukovník
Dátum registrácie: Ne, 01. Aug 2010, 11:02
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Doomer » Ne, 04. Sep 2016, 13:48

Bez Maja nejdem :-D alebo mozno hej.. :-D Algy buduci tyzden to zrealizujeme nestiham teraz.. musel som vela oslavovat :-D
... Hardy zamavaj krídlami ....
If flying were the language of man, soaring would be its poetry.
Soaring flight is the pursuit for energy. H.W. Grosse first pilot who flown 1000km FAI triangle

Dano10
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa Dano10 » Po, 05. Sep 2016, 14:59

Doomer napísal:Bez Maja nejdem :cry:
Majo :?: :J:
TriDuby_Luky

Sidewinder
Brigádny generál
Dátum registrácie: Ne, 16. Mar 2008, 10:04
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sidewinder » Po, 05. Sep 2016, 19:24

Dano10 napísal:Majo :?: :J:
Uz aj luky? ...hm...
TO zeby som vyhnal deti a pavuciny z kokpitu.. :V:
Když se ocitnete ve férovém souboji, asi jste neco dost podelali.

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Po, 05. Sep 2016, 20:40

Tak bohužel, posunuli termín o dva týdny (na 15. 10. 2016) a jsem out... :?

Dano10
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa Dano10 » Ut, 06. Sep 2016, 07:30

A Veikso to takto "zazdí" :oops:
TriDuby_Luky

Algy
Čatár
Dátum registrácie: Pi, 16. Jan 2009, 20:59
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Algy » Ut, 06. Sep 2016, 19:10

No momentálne je to plné...!!! Ak by bol záujem poriešime z Erichosom. Určite budeme testovať a možno nejaké miesta pribudnú... Nečakal som až taký záujem... :S: :S: :S:
Letka_13/Algy

www.vestium.sk

Sidewinder
Brigádny generál
Dátum registrácie: Ne, 16. Mar 2008, 10:04
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sidewinder » St, 07. Sep 2016, 15:11

no ja som si to nechal preletiet hlavou..
Predbezne nie.. uvidim v den akcie ked by som spratal deti do postele a zistil, ze kokpit ide.. Klasicky trojdubacky (cize totalne nepripraveny) by som vedel nastupit..
Ked tak pripravte par "cestnych" slotov pre veteranov LTD :-) a my sa mozno ukazeme. Chut je neskutocna, len povinnosti realneho zivota tuto chut zostreluju jak fokra spita..
Když se ocitnete ve férovém souboji, asi jste neco dost podelali.

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Ne, 11. Sep 2016, 20:17

Jsem se včera hecnul a když už nemůžu na specku, přihlásil jsem se alespoň k zátěžovému testu serveru při prvním tréningu. Přišel jsem o hodinu později, takže hlavní nápor Luftwaffe už jsem nestihl, ale jeden intercept s kolegy od 310./311. squadrony jsem stihl. Ve čtyřech jsme stoupali co Merlin snesl a pak zaútočili na skupinu bomberů doprovázených messerschmitty. Úkol zněl jasně - stěhováky nesmí odbombit za žádnou cenu! Odhodlaně jsme se na ně vrhli a já po půl roce nelétání jsem tradičně nic nezapomněl, prd trefil a ještě tradičněji se s ním málem srazil. Pak začala mela a na bombery jsem už neměl čas. Postupně se kolem mě narojilo asi pět skopčáků různě odstupňovaných výškově. Snažil jsem se neztratit přehled, ale na mě jsou i dva moc. Jelikož v rádiu odpadával jeden Hurrik za druhým, pochopi jsem po chvilce, že nemusím mít strach. Všechno co tu lítá jsou němci. A už je jeden přede mnou. Hurá, stodesítka! Na ty střílím k smrti rád. Škoda že nelítá Kukulo. A hned první dávka jí rozdýmila levý motor. Tak ještě čtyři. Bylo mi sice divné, že krouží dál, ale co. Dávám majzla, ať mě v tom kolotoči někdo nepřestoupá a nevyklesávám ani za nic. Další koráb, další rozdýmený levý motor. Snad dá pokoj. Tohle ale není 110. Befko se snaží mě dostoupat a já se mu to snažím nedovolit. Po dávce na další stodesítku se jednu vydal eskortovat. Asi. Ještě že tak. Ale furt jsou tu další. A lítají jak lamy. Tahle bude moje! Pěkně podletět, ať na mě fricek vzadu u mašinkvéru nemůže, přizvednout a spustit tu olověnou sršť. Chachá! Ten domů nedoletí! A už hopsají kluci blonďatí ven z kokpitu. Tak to je úspěch. Po takové absenci na nebi dvě poškozené a jedna sestřelená stodesítka! Teď ještě sundám tu poslední otravnou a je klid. S přehnaným sebevědomím jsem se vyprdnul na nějaké bezpečné krytí pod ocasem a začal se mu věnovat rovnou. A šup - už mi Rolls-Royce vyje v maximálních otáčkách. Do rici! Nicméně kryje se špatně a ještě klesá. Pouštím mu do kožichu dávku, pak stoupá. S nesbíranou energií to zvedám za ním a chci ho aspoň poškodit, jenže no ammo... Krucipísek, to je nadělení. A už to tlačím dolů. Merlin s posledním záchvěvem a vlivem potlačení k tomu zdechá a já padám k Doveru. Po očku sleduju boše, jestli po mně nejde. Jenom si tak provokativně poletuje kolem, asi je mu jasné, že zábava skončila. Sadám na břicho cca tři majle od pobřeží, vyskakuju z kabiny a běžím k nejbližšímu pubu. Přežil jsem, jsem doma, tedy na správné straně (až do osmačtyřicátého...) a ještě si nesu zářezy na pažbě. To se musí zapít!
Pak mi na TS-ku řekl Erichos, že ano, jsou tu i AIčka. Ty bombery co jsme doprovázeli a ty stodesítky. No, a moje sebevědomí zase splasklo.
Ještě že neletěl Kukulo...
Ale bylo to fájne! 8)

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Ne, 16. Okt 2016, 16:28

Než bych s kamarádama celý víkend prochlastal na chatě, letěl jsem rači Algyho speciálku. Slíbil mi Kukula ve stodesítce...

První boj

Po startu z Duxfordu jsme zamířili na jih a stoupali do 20000 stop. Dispersal nám ohlásil nepřátelský svaz severovýchodním směrem. Zamířili jsme tedy nad pobřeží a patrolovali tam. Po otočce na kurs 180° jsem vlevo od nás zahlédl velkou skupinu bošů a ohlásil ji veliteli. Při otáčení na čelní útok jsem se snažil za každou cenu udržet ve formaci, přičemž jsem ztratil nepřátelská letadla z dohledu. Podařilo se mi zaútočit alespoň na poslední roj bombardérů, ale ocitl jsem se sám za celou formací. Přesně před tím nás vždy varoval velitel. Pokusil jsem se útočníky doletět, ale bez výškové převahy se mi to nedařilo. Musel jsem stíhání zanechat, neboť se objevil doprovodný Me-110, který mě přinutil změnit směr. Po té jsem již viděl jen několik psích soubojů dál ve vnitrozemí. Prolétly kolem mě dvě stodevítky, kterým jsem uhnul. Nezdržovali se se mnou a zmizeli pryč. Pak jsem zahlédl skupinu bombardérů letících zpět k pobřeží, ale byli daleko, takže jsem se nedostal na dostřel. Po chvíli jsem spatřil osamocený kontakt trochu níž na mé osmé hodině, který letěl jihovýchodním směrem. Po přiblížení jsem v něm rozeznal německý Dornier. Zaútočil jsem na něj odspodu z jeho páté hodiny a němec začal unikat klesavým letem, přičemž opětoval palbu. Dal jsem mu tři dlouhé dávky a zpozoroval zásahy. Po té se z bombardéru zablesklo a odletěla mu část ocasních ploch. Řítil se k zemi a posádka vyskákala padákem. Bylo to nad mořem, severozápadně od Margate. Ohlásil jsem sestřel a byl jsem navigován nad pobřeží u Ramsgate. Nad hladinou nedaleko pobřeží jsem zahlédl střelbu a sklesal tam. Tři Messerschmitty 110 tam bojovaly nízko nad hladinou s Hurricanem. Jedna z nich táhla za sebou stuhu z unikajícího paliva. Zaútočil jsem a stodesítka začala pouštět černý dým z motoru. Dostal jsem se za další těsně nad hladinou, ale mé browningy zůstaly němé. V tu chvíli jsem dostal zásah od zadního střelce a okamžitě se odpoutal ze souboje. Táhl jsem za sebou černý dým. Zamířil jsem k pobřeží a sledoval teplotu motoru. Útesy jsem přelétával asi ve dvou tisících stopách a mířil nad letiště Eastchurch. Motor ale po nějaké době ztratil tah a začal jsem ztrácet výšku. Po pár minutách motor vysadil úplně a musel jsem přistát na břicho u radarové stanice Dunkirk poblíž Favershamu, kde jsem byl pohoštěn čajem, neboť bylo právě okolo páté hodiny odpolední. Nárokuji jeden zničený Do-17 a jednu poškozenou Me-110.

Můj NN-R po nouzovém přistání
Obrázok

Kukulo je číter. Jeho stodesítka lítala úplně jak Bf 109 a ještě tak i vypadala. :J:

Dano10
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa Dano10 » Ne, 16. Okt 2016, 16:57

Až mi pri čítaní slza vybehla do oka :r: :f:
Jak za starých časóf S!
TriDuby_Luky

Hvosco
Divízny generál
Dátum registrácie: Ne, 16. Mar 2008, 14:39

Príspevok od užívateľa Hvosco » Po, 17. Okt 2016, 18:56

...Kukulo je číter. Jeho stodesítka lítala úplně jak Bf 109 a ještě tak i vypadala.
Typické Kukulo...
ano

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní