Rebarbora 5/1941

pokoec o poletoch na rôznych servroch, hostoch,....
Kukulo
Major
Dátum registrácie: Po, 27. Apr 2009, 12:35

Re: Rebarbora 5/1941

Príspevok od užívateľa Kukulo » Ne, 25. Dec 2016, 17:36

Zajtra 26.12.2016 o 21:00 je planovany zatazovy test servera. Prosim vsetkych ktori mate cas aby ste sa dostavili a testli ci Vam pada FPS, ci to laguje, ci akekolvek ine trable to robi. Zaroven potrebujeme otestovat mechanizmus odratavania a priratavanie lietadiel. Takze Vas poprosim vsetci svorne rozbite na letisku svoje stroje a ked dojdu prelette si zo zalozneho letiska nove a uvidime ci sa priratali a mozte si ich zobrat.

Dano10
Brigádny generál
Dátum registrácie: Po, 22. Nov 2010, 13:21

Príspevok od užívateľa Dano10 » Ne, 25. Dec 2016, 22:05

Luboš, neviem či využijeme v Beauforty "levelbombing" ale myslím, že nefunguje. :cry:
TriDuby_Luky
-------------------------
Aj ked blúdzíme , stracení zme neni

Kukulo
Major

Príspevok od užívateľa Kukulo » Ne, 25. Dec 2016, 23:15

Nevyuzijes. Mraky su velmi nizko. Pojde o hlbkove utoky a aj nake kovove ryby mozno budete odhadzovat.

Dano10
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa Dano10 » Št, 29. Dec 2016, 21:18

Ze staručkú monarchiu to mosí byt hodne zlé, ked do vojny s fírerom pozvalo aj už dlhodobo neslúživších veteránóf, ale čo už.
Pohledal som po naftalíne vonajúcú leteckú prilbu, prešmirgluvál trošku zhrdzavený rám okuláróf, sedol na bicygel a vydál sa na letisko.
Kedže som dobicygluvál medzi poslednými, ušlo sa mi medzi elitu velkých chlapcóf z 217-ky na najpomalšé a najmenej vyzbrojené letadélko Beauforter, kerý ale na oplatku vedzel pojat slušné množstvo munície. Asi polhodzinový tréning, jak to léce, pár cvičných odhodzóf na záhorí v anglickej Kuchyni a šup do akcie.
Odštartuvali sme aj ked z malými problémami, ako už popísali mojí kolegové na fóre na SVK šeci. Ked po troch minutách letu polovica letky hlásila že nevedzá dze sa nachádzajú, ze mna opadla šecká nervozita. Vedzel som že som v správnej letke. Cícil som, že som medzi svojími.
Do Francúska sme trafili na veké prekvapeni obsluhy nemeckého letiskového personálu a ešče vačé prekvapení moje úplne presne.
Velitel našej dvojice /Sid/ zaútočil ako prvý. Vyberám cíl, jedno čo len nech je to velké...a už ho mám... najvačí bomber na letisku, padám na neho odhadzujem samozrejme už z befkom na šestke. Totok vedzet že budú po mne strílat.......račík som mohol pichnút bicygel :J:
Zahadzujem ostatné bomby /je mi jedno dze/..... že skontrolujte čo ste trafili :roll: na šestke hádom befká z celej luftvafe šak reku dotáhnem ich do anglicka .....čo do anglicka do škótska nech sa reku kuknú čo majú škoty pod suknámi / já som to vidzél ked vedla mna v Trnave na repre zápase na toaletách jeden čú....... strašné/ že ich možno tá chut inváziuvat do anglie prejde.
Najprf mi zapálili lavý motor, potom zhasli pravý a nakonec zabili zadného strelca /zo smútkom v srci som mu zaželal za doprovodu Valkýr pokojnú cestu do Valhali, nech mu Odin pripraví hojnú odmenu :o: / a ja som šastlivo pristál aj z bombometčíkom v studených vlnách kanálu nasra... a plánujúcí stršnú pomstu a v gumenem člne sme čakali kým si pre nás neprišlli naši mariňáci ......pokračuvání nabudúce.
TriDuby_Luky

Dano10
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa Dano10 » Pi, 30. Dec 2016, 20:22

.....po straciplnej ceste v kolembajúcej sa plachetničke /nakrmil som ryby posílajúc im potravu golfským prúdom hádam aj pri afrike/ :roll:
Místo našej maríny nás vylovili dvaja naší rybári v člnku kerý snád pamatuvál Krištofa Kolumba. Konským povozom v sajdke a mlékarénském aute sme sa dostali konečne na naše letisko. Odtál nás kuriérom prevézli na letisko pre nové stroje keré sme si moseli prelecet. To bol též žážitek...najprv kurz 225 místo 125 /naščascí nebol som v tem sám, tromfol ma kolega z letky kerý sa vracal z Francúzka kurzom 275 :wink: ..Vejkso to nebo...a eščš iné zákusky ale to sem tahat nebudem / Prvé pristácí hodne tvrdé, poškodzený pravý motor a už zase sedzím v kuriérnem letadle. Prístácí rovnako tvrdé z rovnakým fatálnym následkom pre pravý motor.....kuriérne letadlo už poznám lepší jak kantínu :roll:
Konečne sedám skáčem síce jak koza ale letadlo je nepoškodzené /hovoril som že už som bol dlho penzijuvaný a Bofik neni zrovna moja šálka kávy/
Kedže na letisku nikdo z našich, velitel mi schvaluje sólo akciju a ja cícím, že šecký títo moje perepétie si négdo strašlivo ods.....
Na moje velké prekvapený sa ocitám nad Franciju presne tam dze som si to naplánuvál. Vím dze je hodne nemeckých lodičék a vím aj presne jak sa k ním dostanem :J: Zalecím asik 30 míl do vnútrozemá a rúcím sa v mrakoch čistý sever k prístavu. Už sa teším jak si šeci nemčúri budú móct oči viočit severne od letiska . Vykuknem z mrakóf, jak som predpokládal ani jeden enemák a podemnu prístav s kopa lodičkámi. Vyberám najvačú, né kvoli bodom ..... ale aby som sa trafíl.. útočím a lodka horí
nastúpavám a zároven klučkujem ve flaku jak ked som prví ráz nacválal moju mladú trojročmú kobylu a ona scela vyskúšat či by sa jej lepší necválalo bezemna :J: Aby teho nebolo málo ku kobyle ...čo to táram k flaku sa pridáva naščascí osamelé befko :roll: ... je rýchle ... stahujem motor utáhujem zátačku čo to dá, befko prelecí a já sa púščám na druhú najvačú lod v prístave. Odhadzujem dve 250-ky, trochu nastúpavám, točím na sever vidzím, že horí aj druhá lod odhadzujem posledné dve 250-ky na lod čo mám v kurze už s befkom na 6-ke /nekontrolujem lebo neni čas zisťovať gdo je gdo......./ pritláčam to na hladinu a modlím sa k Odinovi aby mal náš nový zadný strelec dobrú mušku. Snažím sa mu a aj nám pomóct prežit vykopávaním smerovky doprava a dolava, podla smeru trasorítek až zadný strelec zahlási že nás befko puscilo a možná ho aj trochu prežehlíl. Opatrne dvíhám čumák a skovávám nás do mrakóf. Občas zbadáme v mrakoch siluetu hlátkujúcich nemčúróf, ale v mraku nás už nenájdú a tak sa ščaslivo ocitáme nad staručkú dobrú angliu hádam čtvorec od domovského letiska keré sa nám asi trištvrce hodzinku nedarí najst :roll: a už sa tešíme jak si z nás v kantíne Vejkso a spol za to budú robit prdel a určite ma to bude stát rundu....toš nazdraví šeckým zúčastnením a hlavne tým kerí nám túto peknú akciu pripravili :o: :o:
TriDuby_Luky

Kukulo
Major

Príspevok od užívateľa Kukulo » Pi, 30. Dec 2016, 21:34

No, a to si rozmyslal ze ci vobec pojdes :S:

A jake vyzivne to bolo!

Užívateľov profilový obrázok
veikso
Brigádny generál
Dátum registrácie: Ut, 18. Aug 2009, 20:24

Príspevok od užívateľa veikso » So, 31. Dec 2016, 08:38

Mně se idea Rhubarbu líbí velice, ale přiznám se, že jsem čekal něco trochu jiného. Zaprvé počasí. Představoval jsem si opravdu oblačnost téměř stoprocentní a sahající až skoro k hladině. Mel jsem pocit, ze někde bylo napsano, že souboje jsou ne snad zapovězeny, ale nežádoucí. Takže mi z toho vychazela na obou stranach bitevní/Jabo akce. Po tom, co teď čtu reporty vidím, že prasomlejn se stejně nakonec nad Cherbourgem konal. Dojem z akce jsem si odnesl dobrý jen díky tomu, že jsem se do žádného souboje nepřimotal a nepřítele potkal jenom jednou (2xJu 88). Naštvaný jsem byl sám na sebe, že jsem zbabral útok na torpédoborec a zabil se. Ale taky se mi nelíbilo, že nad Cherbourgem byla oblačnost tak 50% a těžký flak tak mohl strilet. Kdyby mě pri mem druhém padesáti minutovém letu na jeden motor domu přes kanál sundal nějaký nadržený befkar, byl bych asi nasrdleny hodně. A díky počasí by to nebyl vůbec žádný problém. To že se mi útěk podařil i přesto, mé nadšení dost posílilo. Neber to Kukulo jako kritiku vaší práce (té si vážím a oceňuji ji velice), jen to nesplnilo moji představu o Rhubarbu, která je dost možná nesprávná. V mých predstavach, vyfabulovaných z knih o našich letcích, byl Rhubarb bitevni akce letadel spíš stíhacích než bombardovacich, prováděná za počasí na hranici viditelnosti, znemožňující jakoukoliv stíhací reakci nepřítele. Což by ovšem nebylo zajímavé pro většinu hráčů.
Každopádně se těším na další akci. Ty víš, že mě stejně přemluvís na všechno. :wink:
Všichni zahynuli, jenom veikso se ztratil...

veikso
Brigádny generál
Dátum registrácie: Ut, 18. Aug 2009, 20:24

Príspevok od užívateľa veikso » So, 31. Dec 2016, 13:54

Jo ještě abych nezapomněl na vás, můj Rhubarb probíhal asi takto:

1. let nad Cherbourg, tam mě v 2000 ft rozdýmil těžký flak, tak jsem šel k hladině, trefil křižník na vjezdu do přístavu dvěma 250 lb bombama do trupu a křídlem do stěžně.

2. let nad Caen. Nad Francií jsme potkali nízko nad zemí dvojici Ju 88 letících v protikurzu, pozdravili se kukulometma a letěli si po svých. Nad letištěm jsme se dostali do plaby lehkého flaku, Sida sestřelili, já nárokuji po bombovém útoku 2x He 111 na zemi zničené a 2 Ju 88 nebo He 111 pravděpodobně zničené. Flak mi rozdýmil a zastavil levý motor a na ten zbylý jsem se vlekl domů ve 100 ft asi 50 minut. Při přistání jsem Beauforta rozbil, ale přežil. Pak jsem si dal v kantýně wizoura a dvě piva bez pěny a šel předvádět nad letiště WAAFkám zakázanou akrobacii v Tiger Mothu.

Obrázok
Všichni zahynuli, jenom veikso se ztratil...

Kukulo
Major

Príspevok od užívateľa Kukulo » Po, 02. Jan 2017, 20:55

Tak ona idea Rebarbory zda sa byt zivotaschopna. Z mojho pohladu bola akcia velmi uspesna, mal som z nej radost.

Naplnit ideu Rebarbory z knih bolo technicky nemozne, kedze iloj nema na vyber dynamicke pocasie ktore sa meni. Proste clovek musel zvolit nieco co je k dispoziccii. A my sme zvolili medzi dost zlym a dost dobrym to co bolo medzi nimi. Dalej knihy popisuju ze utocili zpravidla dvojice - to boli Rebarbory. Tuto moznost mali obidve strany. Mohli sa v dvojiciach vydat na predom urceny ciel obklukou, napadnut letisko, hladat kolony, vlaky, urobit prieskum. Alebo mohli urobit co urobili - v sile letky spravit prieskum bojom v idelanom pripade aj s eskortou. Stando Fejfar popisuje jednu z akcii ked leteli v sile squadrony par metrov nad vlnami, eskortovali bud Hurribomberi alebo Whirlwindy a bolo zle pocasie. Zaobera sa aj myslienkou keby tak streli nemcurov s podobnou ulohou... To nebola Rebarbora (zabudol som ako sa to volalo) ale bolo za zleho pocasia a scenar akcie to samozrejme dovoloval. Neviem si dost dobre predstavit ako by sme pilotom zakotvili do pravidiel ze maju lietat len v dvojiciach. To by bolo nasilu. Takto sme mali akciu kde mali piloti velmi velku slobodu a v jej ramci si mohli spokojne vybrat letiet v dvojici a mat Rebarboru od naplanovania ciela cez prelet Kanala, prieskum ciela ktory si zvolili, utok a navrat so vsetkym co k tomu patri.

Ano, bitevne akcie mali byt v kurze. Ale potom rovnako v kurze mali byt aj tzv. antirhubarb patrols. Suboje pre stroje lietajuce bombardovat ci postrelovat pozemne ciele su neziaduce, ich ulohou bolo napachat co najviac skody na zemi. Naopak antirhubarby ich vyhladavali, vlastne ani nie suboje ako nicenie protivnika a rozvracanie ofenzivnych misii. Ak som spravne pochopil reporty, bola nasa III/JG2 s Bf-109F-1 jedina jednotka od nas ktora robila vyhradne defenzivu nad Cherbourgom. Ostatni lietali na druhu stranu ostrelovat, hadzat bomby ci eskortovat bitevnikov ale plnili aj defenzivne ulohy.

Prasomlyn v pravom zmysle slova mohol byt chvilocku pred ukoncenim operacii, ked bolo uz jedno ako to dopadne (zostal tam jeden spit a na neho utocila cela luftwaffe). Inak po celu dobu sa prasomlyn v pravom zmysle slova podla mna nekonal (pod pojmom prasomlyn rozumiem bezhlave vrhanie sa do subojov s to je jedno akym vysledkom pre seba aj pre protivnika). Suboje boli a dost drsne. Jednych cakala cesta naspat cez Kanal, jedni aj druhi vedeli ze ak pridu o pilotov ci stroje caka ich postup podla pravidiel a musia konzultovat s velitelom letky ci cakat na prilet svojich alebo budu robit nieco ine.

Kazdopadne absolvovat Rebarboru v Beaufortovi bolo asi dost tazke. Myslim si ze keby si vzal toho prieskumneho spita (co v podstate bol normalny stihaci spit), ideu Rebarbory by Ti to mozno naplnilo viac.

Z mojho pohladu sa koncept misie osvedcil. Otazka je, ak v nom pokracovat, aky scenar vymysliet aby to znova pilotov pritiahlo. V uvahu pripada posunut datum a pouzit rovnake letiska a cast cielov. Pripadne posunut cele bojisko smerom k Doveru a Calais o kus alebo o kusok. Zhorsit pocasie. Datumovy posun povedie k obmenam planesete. Moznosti mame niekolko a ked vyberieme bude v nasich silach si zaletiet Rebarboru tak ako si to predstavujeme :D

Sidewinder
Brigádny generál
Dátum registrácie: Ne, 16. Mar 2008, 10:04
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sidewinder » Ut, 03. Jan 2017, 12:59

Kukulo je neuveritelne sledovat aky mate v L13 este zapal pre ten starucky sturm :-) fakt klobuk dole.
A zda sa mi, ze aj tieto specky dokazu dat dokopy este stale velmi velku partiu.. SOm cakal, ze to bude nieco komorne L13 + ORLY a ked som kukol tie letky a ludi co tam bolo, som si povedal WAU :-)
Velmi velmi vam drzim palce aj do dalsich akcii :-)
Když se ocitnete ve férovém souboji, asi jste neco dost podelali.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní