Pivní svět

Voľná rozprava o veciach, ktoré sa inde "nezmestia"
Užívateľov profilový obrázok
veikso
Brigádny generál
Dátum registrácie: Ut, 18. Aug 2009, 20:24

Re: Pivní svět

Príspevok od užívateľa veikso » Po, 19. Nov 2018, 19:58

veikso napísal:
Po, 19. Nov 2018, 16:36
:lol:
veikso napísal:
Po, 22. Feb 2016, 19:49
Chomout - Single Hop ALE

Obrázok

Single Hop ALE! Ten vidím vždycky rád, bez ohledu na balení. O pivovaru Chomout jsem zatím ještě neslyšel. Tak jsme ho koštli. Vůně parádní – ejlově ovocná. Barva normální, ani moc světlá, ani jantarová, tak akorát. Zakalení minimální. Pěna z PET flašky nic moc a dlouho nevydržela. Chuťově fajn, oproti vzpomínce na Valáška mi připadal lehce hořčejší, takový ipovější. Jak se postupně v krýglu ohříval, začaly vystupovat i nepříjemnější tóny. Ale celkově byl dobrý. Díky za každé nové (pro mě) pivo.
Buď pit!

Obrázok
Všichni zahynuli, jenom veikso se ztratil...

Hvosco
Divízny generál
Dátum registrácie: Ne, 16. Mar 2008, 14:39

Príspevok od užívateľa Hvosco » Po, 19. Nov 2018, 22:10

teba človek nezaskočí. som to minule pil čapované... orgazmické pivo :o: :o: :o:
ano

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Ut, 20. Nov 2018, 22:05

Vánoční krýgl
Ani letos jsem se díky neodolatelnému krýglu neovládl a koupil si krabici s osmi lahváči Plzeňského Prazdroje. Pivo bylo podezřele bledé, pěna slabší a chuťově takové nijaké, ale to sklo (letos 0,3l), to oni umí...
Je parádně buclaté a solidně těžké. Klasický půllitr váží 800 g, tahle třetinka má 880 g! Nevypadá, ale je tlustostěnná. :f:
Obrázok

Zato v listopadové Volbě sládků je pivo z Plzeňského Prazdroje více než dobré! :shock:
Obrázok
"Vychutnejte si speciální várku, kterou pro vás uvařila Lenka Straková z Plzeňského Prazdroje a Adam Matuška. Český ležák chmelený žateckým červeňákem a kombinací amerických chmelů Citra a Cascade. Výsledkem je pivo zlaté barvy s jasně patrným chmelovým aromatem a převážně ovocným citrusovým charakterem. V chuti zaujme vyvážená sladkost a plnost následovaná výrazným nástupem hořkosti s dlouhým a jemným dozníváním. Na zdraví."

Velice pitelný ležák s nádechem ipovitosti a voltáží 5,2%. Barva taky porezřele světlá a dokonale čirá.
Chutnalo mi až moc. :nj:

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Pi, 23. Nov 2018, 22:13

Beskydský pivovárek - Victoria
Pivní styl British India Pale Ale (s britskými chmely Boadicea a North Brewer) jsem ochutnal poprvé. Při otevírání PET flaška zasyčela, ale pěna vznikla jenom slabá – nedržící. Anglická. Barvu mělo pivo středně zlatou, čirou. Vonělo velice svěže, ovocně a chmelově. Chuť ovocná, citrusově mangová (měl jsem dneska zmrzlinu s mangem a ono chutnalo jako ejl), s chmelovou hořkostí střední až nižší intenzity. Příjemná. Pak nastoupily Leoškovy Habaneros a veškeré snahy o identifikaci chuti piva šly do… Ale překvapivě zhořklo! A hlavně na mě se svými 6,6% alkoholu docela solidně „dejchlo“. Jeden z řady těch méně hořkých ejlů. Chutnal mi.
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Št, 29. Nov 2018, 21:37

Dejf - Blackout - 16°
Po nedávné zkušenosti s černým dejfovým American Black Ale (Gato Negro ABA) jsem si odvážně trufnul na další tmavý kousek. Už ten (pod)druh: Milk Shake Black India Pale Ale. Vařeno jako společná várka pivovarů Dejf a Beerokracie. A zaujalo mě složení – kromě běžných věcí i laktóza, chmel Centennial a slady Pale ale, pšeničný, Carafa II a ovesné vločky. No to nemůžu neochutnat! Zvědavost ve mě přímo pjenila. Barvu mělo černou jak závoj šíleně smutné princezny. Zřejmě téměř čirou (neověřitelné). Pěnu velice slabou, asi jako kofola od loňského Silvestra. Zato vůně byla příjemná, chmelově a grepově ejlovitá jen se slabounkým náznakem „černoty“. Chuť nejprve citrusově grepová, jako ejly, ale hned vzápětí vás po hlavě praští pražené pražce mořené poctivým dehtem, jako když za císaře pána stavěli kolem nás severní dráhu neboli „ajzenbáhn“. Tak takhle ve mě tu důvěru v tmavá piva nevybudujete… A nakonec ještě hořce ipovité doznívání, až jsem to musel rozhánět tyčinkama grahamovýma, jak mi to trpklo na jazyku. Byl to takový stout s hořkostí IPy. No nic pro mě. Ale hecnul jsem se. V zájmu kolektivu tedy… Voltáž 6,6%, hořkost 41 IBU.
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Ne, 02. Dec 2018, 21:41

Rožnovské pivo - Hardegger
Letošní první adventní. Z etikety jsem se bohužel nedozvěděl, co má pivo společného s nejmenším rakouským městem, na které je nejhezčí pohled z vyhlídky na skalnatém ostrohu moravského břehu Dyje. Napsáno je pouze: koloniální pivo, polotmavý Red IPA 16°. Barva bohužel žádný slibovaný náznak načervenalých odstínů nenabídla. Vypadalo jako normálně polotmavé pivo se slabounkým nebo téměř žádným zákalem. Pěna byla tragická, prakticky žádná. A to chyběly do konce minimální trvanlivosti ještě necelé tři týdny. Takže spíše vlastnost, nežli závada. Vůně byla příjemně citrusová a chmelová, jako klasická IPA. Zato chuť mělo jako minulá Black IPA. Kávově čokoládovou se silnou chmelovou hořkostí. Tohle rozhodně není typ piva, na kterém si pochutnám. Ale je první takové po třech výborných, které jsem z Rožnova pil. Obsah alkoholu 6,3% obj.
Obrázok
Včera jsem ochutnal malou polotmavou Vánoční 13° ze zašovského pivovaru Bon. A i když v chuti ty tmavé tóny byly, nebylo jich moc a chutnala mi. Foto bohužel nemám. Takže není polotmavé, jako polotmavé.

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Št, 06. Dec 2018, 22:05

Slezský pivovar - Kiloff
New England IPA, světlý speciál z Havířova. Už při otevření zavonělo na dálku, velice intenzivně - ovocně. A příjemně. Pěna lehce naskočila a po anglicku zmizela. Barvu mělo slámovou, hodně světle hnědožlutou, už při rozlévání evidentně naprosto kalnou. Chuť ovocná, silně mangová a citrusová. Hořkost střední až vyšší, ale rychle končící. Místo doznívání přišla opět chuť a potřeba něčím zajíst tu natrpklost v puse. Zajímavé pivo s obsahem alkoholu 6,1%.
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Ne, 09. Dec 2018, 17:26

Bernard Jantarový ležák
Po dvou a půl letech jsem znovu okoštoval tohohle Bernarda. Jantarově nevypadal ani trochu (no, proti světlu možná jo) a i chuťově byl typicky černý. Pivo plné kafe a praženého sladu. Navíc se ta chuť stupňuje. Nemám to rád a už si ho nekoupím. Nechápu, jak mi mohl minule vadit tak málo.
Obrázok
veikso napísal:
Pi, 25. Mar 2016, 14:34
Bernard Jantarový ležák

Obrázok

Dostal jsem odvahu vyzkoušet polotmavého Bernarda. Schválně abych otestoval, jak moc už se moje kdysi konzervativní chutě posunuly od „českých výčepních“. Vůně po otevření hlásila přítomnost černého piva a barva po nalití do krýglu to potvrdila. Do kofoly už svým odstínem neměla daleko (na fotce to tak nevypadá). Jantarovou si teda představuju světlejší. Nenechal jsem se odradit a koštnul. Karamel tam byl, ne že ne, ale nebylo ho až tak moc, aby mi to zabránilo pivo dopít. A s dalšími doušky jeho síla slábla. Hořkost byla slabá, ale přece jen byla. Vypil jsem to. Nemám sice potřebu dávat si ho znovu, ale kdyby šlo o život (nic jiného nebylo), žízní nezahynu.

Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Ne, 09. Dec 2018, 17:27

Slezský pivovar - Venca
Single Hop, svrchně kvašený polotmavý speciál s chmelem Kazbek. Uvařen při příležitosti svátku svatého Václava. Barva krásně jantarová a polotmavá tak, jak si to představuju (ne jako ten poslední Bernard). Pěna naprosto ideální, ne zbytečně bouřlivá a navíc funkční po celou dobu. Vůně parádně citrusově „ejlovitá“, se slabým náznakem kávoviny. Chuť příjemně chmelová, lehce grepovitá s kávovým dozníváním, které ale není nijak výrazné a intenzivní, takže ho snesu. Hořkost střední. Obsah alkoholu 5,8%. Bo fajne pivo…
Obrázok

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný