Pivní svět

Voľná rozprava o veciach, ktoré sa inde "nezmestia"
Užívateľov profilový obrázok
veikso
Brigádny generál
Dátum registrácie: Ut, 18. Aug 2009, 20:24

Re: Pivní svět

Príspevok od užívateľa veikso » Ut, 29. Jan 2019, 22:08

Dejf - Old Skull IPA
Obrázok
Tak tahle Dejfovo pivo s chmely Monroe a Summit mi po dlouhé době grepově přehnaných IP udělalo velkou radost. Měla příjemnou, chmelově citrusovou vůni s bonbónkovým nádechem a tmavší, hnědožlutou barvu se silným zákalem. Pěna stála, jako vždy, za prd, ale co taky chtít od piva stylově odněkud z britského impéria. Nicméně chuť byla tím, co mě přivedlo k blaženému výrazu ve tváři. Žádné protivné grepy, ani pelyňkovitá hořkost, ale příjemně nasládlá (bonbónková – to mám rád) chuť s tóny tropického ovoce a spíše slabou chmelovou hořkostí. Pivo bylo velice hutné, možná až lehce máslové, ale nic co by mi mělo vadit. Moc příjemná ochutnávka. Obsah alkoholu 6,2% obj., EPM 15% hm., IBU 48, EBC: 10. Gustikózna IPA, jako hovorí tuto moj kamarát Hvosco. Asi zajdu zkontrolovat, jestli není na čepu…
Obrázok
Všichni zahynuli, jenom veikso se ztratil...

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Ut, 12. Feb 2019, 20:02

Vincenz Priessnitz
Pivo bez lepku - prémiový světlý ležák. Vyrobeno v ČR pro Léčebné lázně Jeseník, a.s. Alkohol 4,5% obj. Chmel 100% Žatec. Tolik etiketa. Bez zbytečných očekávání nalévám a zjišťuji asi toto: Klasická, středně zlatá barva, naprosto čirá, slabá a krátká pěna, příjemná sladová vůně. Chuť velice vyvážená, hořkost střední až slabší, příjemný říz. Jako každému, ani jemu nesvědčí nechávat ho pomalu teplat. Ale jinak překvapivě dobré pivo. Googlil jsem, kdo by mohl být výrobcem. Podle pasterizace evidentně žádný minipivovar. Našel jsem článek o konopném pivu stejné značky a to je vařeno v pivovaru Nová Paka. Nakonec jsem ho objevil na atlasu piv, kde výrobce potvrdili, navíc s ne zrovna kladným hodnocením. Mě ale chutnalo…
Obrázok
Pustil jsem si Prouzu a nalil Priessnitz.

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Pi, 15. Feb 2019, 22:38

Beskydský pivovárek - Beskydský smrkáč nakuřovaný
Podle etikety jde o ALE s přídavkem smrkového jehličí dle receptury z počátku 18. století. Zvláštní pivo. Trochu tmavší, mírně zakalené, s pěnou ne moc hustou, ani bůh ví jak trvanlivou, ale v té slabé zbytkové podobě stálou. Vůně na první dojem divná, s nádechem siláže sousedního JZD, ale na ten druhý pak už ovocně nasládlá. Chuť taky zpočátku trochu fekální, ale později už spíše sladká, s ovocnými tóny a téměř bez hořkosti. Opravdu zvláštní pivo, každopádně silně charakteristické. Ta kouřová příchuť se mi ukázala až úplně na konci. Jestli je dobré nebo hnusné zjistíte jedině sami, pokud ochutnáte. Neopovažuju se ho nazvat dobrým, ale líbí se mi na něm ta jinakost. Nicméně myslím, že víc než dva půllitry bych si nedal. A má solidní krouťák! 6,2% alk. obj. Chmel žatecký a washingtonský.
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Ne, 17. Feb 2019, 22:53

Minipivovar Harley Pub - 11% Scat
Otrokovický světlý ležák byl střední až trošku tmavější zlaté barvy, naprosto čirý. Pěna bouřlivá, ale řídká a rychle padající. Vůně velice příjemná, se slabými, ejlově-ovocnými tóny. Chuť měla dost hořký nástup, ale tak nějak jinak, asi jako hořká čokoláda. Přitom nasládlé ale pivo nebylo ani trochu. Cítil jsem i náznak slabě kouřových tónů. Vcelku dobrý ležák s obsahem alkoholu 4,6% obj.
Obrázok

Dano10
Brigádny generál
Dátum registrácie: Po, 22. Nov 2010, 13:21

Príspevok od užívateľa Dano10 » Št, 07. Mar 2019, 15:44

Trochu z iného súdka ale podobné

Desatero účinků slivovice na
chlapy
1. štamprla: přestane smrdět z huby
2. štamprla: přestane ozýbat v nohy
3. štamprla: přestane bolet břuch
4. štamprla: přestanú sa třepat ruky
5. štamprla: přestanú tlačit škarbaly
6. štamprla: přestane sa mračit
7. štamprla: začne si zpívat
8. štamprla: začne mládnút
9. štamprla: začnú sa mu lúbit cuzí roby
10. štamprla: začne sa mu lúbit manželka
Pozor! Na roby to negdy působí opačně!
Slivovice? Vypadá jako voda, ale není to voda. Hřeje jako oheň, ale není to
oheň. Tváří se jako přítel, ale bacha. Když je malý, rozveselí, když přeroste,
praští s vámi o zem. Destilovaná radost i žal. Babylonsky rozvazuje jazyk,
svazuje nohy. A zpívají i hluchoněmí. Zkrátka – demižón plný zázraků.
TriDuby_Luky
-------------------------
Aj ked blúdzíme , stracení zme neni

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Št, 07. Mar 2019, 23:07

Minipivovar Harley Pub - 12% Shovel
Tenhle otrokovický světlý ležák měl krystalicky čirou, příkladně středně tmavě zlatou barvu, ovšem naprosto tragickou pěnu. Řídkou a svižně mizející. Vůně spíše sladová, trošku máslová a na chvíli jsem měl dojem, že cítím i nějaké pryskyřičné tóny. Chuť taky sladová se střední až slabší hořkostí, která se projevila spíše později v doznívání. Průměrné nebo lehce nadprůměrné pivo, které by mohlo být velice zajímavé čepované. Obsah alkoholu 5,1%.
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » So, 09. Mar 2019, 22:18

Matuška Apollo Galaxy
Obrázok
Jeden z mnou napjatě očekávaných vrcholů mojí ochutnávací kariéry nadešel. Dovezl jsem si z pražského Beergeek Baru speciál Pale Ale od Matušky, což je vyhlášený a vysoce uznávaný pivovar ze středočeských Broum. Jedná se o svrchně kvašené světlé pivo s americkými chmely Apollo a Citra a australským Galaxy. Barvu mělo naprosto klasickou, téměř čirou. Pěnu ne moc hustou, ale docela trvalou. Vůni výrazně chmelovou, s tóny exotického ovoce. Chuť byla citrusová s grepovou hořkostí. Upřímně řečeno, nevidím velkého rozdílu mezi tímhle „vyhlášeným“ pivem z vysoce hodnoceného pivovárku a ostatníma ejlama. Snad jen ta grepovost nebyla tak protivně intenzivní, jako u některých jiných. Ale rozhodně nic, z čeho bych si sedl na zadek. Vyváženost - to by byla asi ta nejlepší charakteristika. A ta pěna fakt nezmizela. Dobré pivo s obsahem alkoholu 5,5% obj. Ve skleněné 0,75l lahvi za 145 Kč.
Obrázok
Naposledy upravil/-a veikso v Ne, 24. Mar 2019, 21:53, upravené celkom 1 krát.

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » St, 13. Mar 2019, 21:19

Dejf - Mechanico IPA
ObrázokObrázok
„Nepij mechanicky, pij MECHANICO!“ IPA s chmely TNT a Jarrylo a s obsahem alkoholu 6% obj. měla tmavší, měděnou barvu s lehkým až středním zákalem. Z husté pěny zůstal po deseti minutách jen tenký kroužek dokola sklenice. Vůně byla ovocně nasládlá. Chuť jen mírně nahořklá a spíše nasládlá, taky možná slabounce nakyslá. Doznívání krátké a nahořklé. Hořkosti přibývalo se stoupající teplotou. Příjemné pivo, které na mě solidně „dejchlo“ a vzhledem k tomu, že nebylo agresivně hořké, daly by s ním zažít věci!
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Ne, 24. Mar 2019, 21:48

Erdinger Dunkel vs. Franziskaner Dunkel
Obrázok
Srovnání tmavých pšenic se mi naskytlo dneska, kdy jsem byl obdarován mnichovským lahváčem. A byl jsem tak natěšen, že jsem nemohl odolat a bylo třeba neprodleně po dochlazení začít testovat. První má obsah alkoholu 5,3%, druhé 5,0% obj. Erdinger je opravdu tmavý, i pěna je víc do barvy slonové kosti a pění víc. Franziskaner jde o něco víc do polotmava, pěna je slabší a bělejší, ale furt je to na pohled dost tmavé a kalné pivo. Vůně františkána je klasicky weissbierovská, s banány a jiným tropickým ovocem. Erdinger voní víc po kávě a čokoládě. I v chuti je to stejné. Je podobnější tmavým pivům, takže jsou cítit kávové tóny, ale nijak zvlášť silně, aby to odradilo i mě – tmavonepijce. Takže je pro mě více než přijatelný. To Franziskaner mi chutná velice podobně jako světlý weissbier. V přímém porovnání s ním by nejspíš rozdíl cítit byl, ale dal jsem přednost testu dvou tmavých pšenic. A jsou to parádní kousky, nostalgicky jsem zavzpomínal na návštěvy u kamaráda v německu a ve švýcarsku a pustil si k tomu Guuggenpower by Radio Pilatus (ještě že ten Spotify máme). Pro německé pšenky (zvláště ty světlé) mám slabost, ale pro svou nedostupnost u nás je pro mě černý weissbier svátek. Děkuji maďarskému řetězci ALDI a kamarádovi Geovi za veskrze příjemný zážitek.
ObrázokObrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Ut, 02. Apr 2019, 20:39

Ferdinand - Bezlepkové pivo
Světlý ležák Premium z pivovaru Benešov, bez lepku, s obsahem alkoholu 5,0% obj. Krásná, příkladně zlatá, naprosto čirá barva. Pěna víc než dobrá, hustá a stálá. Už dlouho mi žádné pivo doma takhle nezapěnilo. Možná i kvůli jeho silné perlivosti. Vůně sladová, příjemná. Chuť slabounce nasládlá, plná, kupodivu ne moc řízná při tom nasycení. Jenom bohužel docela málo hořká – tedy skoro vůbec. Jinak vcelku dobré pivo, rozhodně mě příjemně překvapilo. Taky není z nejlevnějších. V Kauflandu skoro třicet korun.
Obrázok

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný