Pivní svět

Voľná rozprava o veciach, ktoré sa inde "nezmestia"
Užívateľov profilový obrázok
veikso
Brigádny generál
Dátum registrácie: Ut, 18. Aug 2009, 20:24

Re: Pivní svět

Príspevok od užívateľa veikso » Po, 11. Nov 2019, 21:19

Maltman Hefe Weissbier & Monyo Schatzi Hefeweizen
Búzasörok – maďarská pšeničná piva. Obě budapešťská, ale Maltman vyrobený v Rožňave (Pivovar IKKONA s.r.o.).:wink: Má oranžovo-hnědou barvu, je kalný s bohatou pěnou, která má i rozumnou trvanlivost. Schatzi je žlutý, kalný a plavou v něm chuchvalce usazených kvasnic. Podle pomalu se vznášejících bublinek má snad hustotu sirupu. Možná i díky tomu je pěna mizerná a po chvíli žádná. Pěkně ale voní. Klasicky weissbierovsky. Maltman voní kysele. Naštěstí tak nechutná, ale není moc tropicky banánově sladký a v jednu chvíli jsem měl dokonce pocit, že tam snad někde proběhla i trocha hořkosti. Takové drsnější pšeničné pivo, něco jako české weizenbiery. Schatzi je opravdu takový nějaký hustší, ale chuťově velmi dobrý. Pšenice jak má být. S voltáží 5,5%, oproti 5,1% u Maltmana. A měl vtipné etikety. Teď mě mrzí, že jsem si nenakoupil i další jejich sortiment.
Obrázok
Všichni zahynuli, jenom veikso se ztratil...

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Ut, 12. Nov 2019, 20:07

Hanácký pivovar - Šafář 11
Jedenáctka z olomouckého Hanáckého pivovaru měla pěknou, středně zlatou, lehce zakalenou barvu. Rychle padající pěna se zastabilizovala na 3 mm. Po přivonění jsem tentokrát kupodivu okamžitě identifikoval nasládlé tóny ve vůni jako jahodovou marmeládu. Chuť taky nebyla zrovna moc pivní, taková kompotová, jen málo hořká. Hutné, sladké pivo bez řízu. Obsah alkoholu 4,3% obj. Podprůměrný vzorek, kterému se bez výčitek svědomí můžete vyhnout.
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Ut, 19. Nov 2019, 19:05

Chomout - Ležák
Ležák z olomouckého Chomouta měl velice pěknou, tmavě zlatou, lehce zakalenou barvu. Po nalití do krýglu hezky zapěnil a rychle zvadl. Taky zavoněl, ale tóny přezrálého ovoce a taky něčím, co bylo cítit docela hodně i v chuti, ale špatně se mi to specifikuje. Něco mezi čisticím prostředkem na podlahy a zatuchlinou antikvariátové knihy. Každopádně nijak moc příjemné to nebylo. Ještě že guláš z divočáka potřebuje zapít a tak i podprůměrné pivo může pomoct. Ta pěna nakonec přece jen vydržela (i když jen slabounká) až do konce. Pil jsem ho už i čepované a to bylo lepší. V PETce ho znovu nechci. Obsah alkoholu 4,5%.
Obrázok
veikso napísal:
Ne, 10. Jún 2018, 12:17
Chomout - Ležák
Spodně kvašené, nepasterizované, nefiltrované pivo. Barvou krásně zlaté, jen o facku tmavší než jiná běžná světlá piva. Téměř naprosto čiré. Pěna velká, nádherně hustá a smetanová. Pivo perlilo, ale ne nijak silně. Vůně velice živá, hodně do ejlovita, nasládlá s citrusovými tóny. Cítit byly i v chuti, až by člověk nevěřil, že použitý chmel je žatecký poloraný červeňák. Asi za to mohly ty tři druhy sladu. Zacítil jsem i náznak kávy – asi pražený slad. To by vysvětlovalo i tu pěknou barvu. Vcelku příjemné pivo, ale jako klasický ležák docela zklamání. Spíš něco mezi ním a IPou. Obsah alkoholu 4,5%.

Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Ut, 26. Nov 2019, 21:43

Žíznivý dromedár - IPA
IPA z ostravského pivovárku měla mahagonově polotmavou barvu s lehkým zákalem. Pěnu měla hustou, ale s výdrží jen asi deset minut, zato však s velice příjemnou ovocnou vůni s tóny citrusů a manga. Chuť citrusově chmelová s nádechem exotického ovoce. Na IPu poměrně málo hořká. Více hořkosti přišlo až při doznívání. Průměrné pivo s nadprůměrnou vůní a s voltáží 5,5% obj.
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Pi, 29. Nov 2019, 21:38

Žíznivý dromedár - 12% Ležák
Klasická dvanáctka (obsah alkoholu 4,9% obj.) z Ostravy má docela příjemnou vůni se slabě ovocným nádechem. Barva je klasická, středně zlatá, téměř čirá. Pěna pěkná, nicméně PET-flaškově krátkodobá. Chuť příjemně svěží, jen slabě hořká, ale rozhodně ne sladká. Fajn pivo, které bych rád ochutnal čepované. Asi si budeme muset koupit bečku…
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Ne, 01. Dec 2019, 19:40

Pilsner Urquell 2019
Všem příjemný začátek adventu vinšuje Letka Tri Baby s letošním krýglem konečně Prazdrojem naplněným.
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Po, 02. Dec 2019, 21:07

Primátor 13 Polotmavé
Obrázok
V dobrém rozpoložení jsem si masochisticky otevřel polotmavou třináctku z Náchoda. Však to zajím předvánoční klobásou. A ejhle! Pivo mělo velice solidní pěnu, která nepadala s cvaknutím uzávěrky foťáku. Barva byla tak akorát polotmavá a dokonale čirá. Navíc nevonělo protivně kávově, ale jen tak slabě praženě. Naopak, cítil jsem i nějaké pšeničné tóny, jako v tmavých weissbierech (etiketa posléze přiznává i pšeničný slad). V chuti je sice trochu cítit i pražený slad, ale jinak to není žádná kávová kofola, ale docela příjemné pivo, které bych snad byl i ochoten popíjet celý večer. I ta láhev, tedy alespoň její spodní část, už mi začíná připadat zajímavá. Pro mě tedy rozhodně příjemné a nečekané překvapení. Lepší než Temně hořká 12° od Radegastu. A voltáž fajnych 5,5%. Ochutnejte…
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Ne, 08. Dec 2019, 21:32

Melichárek - Podzimní ALE
Svrchně kvašený Pale ALE z Horky nad Moravou měl pískově žlutou, naprosto kalnou barvu. Pěna byla hodně slabá, spadla téměř okamžitě. Vůně na ejl poměrně silně kvasnicová, jen trochu ovocná. Chuť je více ejlovitá než vůně, ale taková dost vyčpělá, nebo vyprchaná. Hořkost střední až slabší, která přichází až při doznívání. Průměrné pivo s obsahem alkoholu pouhých 4,0% objemově. To zřejmě vysvětluje ten pocit z piva poněkud prázdného.
Obrázok

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný