Pivní svět

Voľná rozprava o veciach, ktoré sa inde "nezmestia"
Užívateľov profilový obrázok
veikso
Brigádny generál
Dátum registrácie: Ut, 18. Aug 2009, 20:24

Re: Pivní svět

Príspevok od užívateľa veikso » Ne, 13. Sep 2020, 20:23

Chomout - Ležák
Barvu měl tmavější s naoranžovělým tónem. Naprosto kalný. Pěna řidší s minimální trvanlivostí. Voněl nasládle, jako po sirupu nebo marmeládě. V chuti se to ale projevilo jen minimálně. Nasládlý teda byl, ale připomínal spíš ejl, než ležák. A ke konci doušku, možná až v jeho doznívání, byla cítit i hořkost. Postupně, jak se ohříval, začínal být ležáku podobný víc a víc a i hořkosti přibývalo. Tipoval jsem na zahraniční chmely, ale kupodivu byl použit žatecký poloraný červeňák. Fajn pivo s obsahem alkoholu 4,5% obj.
Obrázok
veikso napísal:
Ut, 19. Nov 2019, 19:05
Chomout - Ležák
Ležák z olomouckého Chomouta měl velice pěknou, tmavě zlatou, lehce zakalenou barvu. Po nalití do krýglu hezky zapěnil a rychle zvadl. Taky zavoněl, ale tóny přezrálého ovoce a taky něčím, co bylo cítit docela hodně i v chuti, ale špatně se mi to specifikuje. Něco mezi čisticím prostředkem na podlahy a zatuchlinou antikvariátové knihy. Každopádně nijak moc příjemné to nebylo. Ještě že guláš z divočáka potřebuje zapít a tak i podprůměrné pivo může pomoct. Ta pěna nakonec přece jen vydržela (i když jen slabounká) až do konce. Pil jsem ho už i čepované a to bylo lepší. V PETce ho znovu nechci. Obsah alkoholu 4,5%.
Obrázok
veikso napísal:
Ne, 10. Jún 2018, 12:17
Chomout - Ležák
Spodně kvašené, nepasterizované, nefiltrované pivo. Barvou krásně zlaté, jen o facku tmavší než jiná běžná světlá piva. Téměř naprosto čiré. Pěna velká, nádherně hustá a smetanová. Pivo perlilo, ale ne nijak silně. Vůně velice živá, hodně do ejlovita, nasládlá s citrusovými tóny. Cítit byly i v chuti, až by člověk nevěřil, že použitý chmel je žatecký poloraný červeňák. Asi za to mohly ty tři druhy sladu. Zacítil jsem i náznak kávy – asi pražený slad. To by vysvětlovalo i tu pěknou barvu. Vcelku příjemné pivo, ale jako klasický ležák docela zklamání. Spíš něco mezi ním a IPou. Obsah alkoholu 4,5%.

Obrázok
Všichni zahynuli, jenom veikso se ztratil...

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Po, 14. Sep 2020, 20:03

Maxmilian - Single 13°
Single Malt – Single Hop. Jednosladový – jednochmelový (podle FB snad Mandarina Bavaria?). Kroměřížské pivo je tmavě zlaté barvy a téměř dokonale čiré. Pěna solidně hustá, nicméně krátkodobá, ale zbytkově zůstávající. Vůně silně chmelově citrusová. Chuť středně až silněji grepově hořká s nasládlým dozníváním (to jsem snad ještě nikdy necítil). Ta hořkost je ale příjemně vyvážená, není přehnaná. Fajn ejlík s obsahem alkoholu 5,3%. Akorát že na etiketě jsem se teď dočetl, že je to spodně kvašené pivo. Ale taky tam ve složení píšou směs ječných sladů a chmelové produkty, takže bych věřil spíš svým chuťovým buňkám. Papír snese všechno…
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Po, 21. Sep 2020, 20:02

Dejf - MadALE
Blond ALE s ječnými, pšeničnými a speciálními slady u mě evokoval představu světlého piva s nádechem weissbieru. Navíc etiketa slibovala barvu o odstínu EBC 10. Nemohl jsem být ve svých představách dál od reality. Pivo mělo hodně tmavou, chtělo by se říct škaredou, hnědo-šedou barvu černého ruského čaje. Kalné. Fotka v tomto případě ještě zkrášluje skutečný odstín. Pěna rychle nahoru a rychle dolů. Vůně příjemná, teď už očekávaně chmelová s citrusovými tóny. Vůně stejná, navíc se solidní dávkou hořkosti (IBU 42), která ale nebyla nijak protivně ulpívající. Napohled nehezké pivo, chuťově však vcelku dobrý ejl s obsahem alkoholu 4,6% objemově.
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » St, 23. Sep 2020, 14:30

Maisel & Friends - Pale ALE
Kamarádi bayreuthského Maisela uvařili ejl. Má oranžovo-zlatou barvu, je slabě zakalený a silně perlí. Vůně je marmeládově nasládlá s chmelovým nádechem. Chuť lehounce nakyslá, spíše nasládlá, trochu i aperitivová a jen málo hořká (etiketa praví 32 IBU, což mi nesedí). Překvapivě až docela prázdná. Pivo s obsahem alkoholu 5,2% obj. by mohlo být plnější. Takhle jen slabý průměr…
Obrázok

Dano10
Brigádny generál
Dátum registrácie: Po, 22. Nov 2010, 13:21

Príspevok od užívateľa Dano10 » So, 17. Okt 2020, 18:30

Snívalo sa mi o Vejksovi...že sa mu narodila dalšia baba :wink:
TriDuby_Luky
-------------------------
Aj ked blúdzíme , stracení zme neni

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Ne, 18. Okt 2020, 21:27

:ad:
Leda že bych z Letky Tri Baby přešel k Letce Tři sestry :jee:
https://www.youtube.com/watch?v=eZRqDgigpJE

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Ut, 03. Nov 2020, 22:16

Rastinger Weizen
Pšeničné pivo z Tesca, v plechovce, za nějakých 10 Kč. A s platným poločasem rozpadu za půl roku. No nekupte to! Barvu má sytě žluto-oranžovou, kalnou jak se patří. Pěny mohlo být i víc, ale stejně by se z té plechovky špatně dolovala ven. Hustá byla a chvíli se u nás i zdržela. Vonělo to parádně, až příkladně dalo by se říct. Chuť nebyla špatná, ale chběla jí ta sytost, kterou se pivo prezentovalo od pohledu. Málo sladké a takové řidší, skoro jako by to byla desítka. Přitom obsah alkoholu 5,0%. Takže asi něco jako běžná česká hypermarketová pšeničná piva. No ale za ty prachy...
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Po, 23. Nov 2020, 20:56

Žíznivý dromedár - Letní ejlík 10%
Za měsíc jsou Vánoce – nejvyšší čas ochutnat dromedárův letní ejlík. Má zlatohnědou, téměř dokonale čirou barvu. Pěnu spíše řidší a slabou. Vůně je silně chmelová s citrusovým nádechem. Chuť pronikavě hořká a natrpklá. Na desítku dost výrazná. Poměrně drsné pivo s obsahem alkoholu 3,9%.
Obrázok

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní