Pivní svět

Voľná rozprava o veciach, ktoré sa inde "nezmestia"
Užívateľov profilový obrázok
veikso
Brigádny generál
Dátum registrácie: Ut, 18. Aug 2009, 20:24

Re: Pivní svět

Príspevok od užívateľa veikso » Pi, 23. Sep 2016, 20:18

Hubertus IPA

Obrázok

India Pale Ale z pivovaru Kácov. Z ledničky jenom slabě ejlovitě voňavá, po roztání přibyly trochu ovocně bonbónkové vůně i slabé kávové tóny. Barva jantarově tmavá, kalná. Pěna moc dlouho nevydržela. Chuťově příjemná, ne moc výrazná, hořká tak středně nebo méně, sladká jen trochu. Dobrá IPA s voltáží 5,6%. Celkem na mě „dejchla“. Celkově bych řekl, že všechna mnou ochutnaná svrchně kvašená piva, weissbiery i ejly (IPy, APy, ALEy, …) začnou být zajímavá až po té, co je po vyndání z ledničky necháte chvíli odstát a ony se krásně rozvinou. Vůní i chuťově.
Všichni zahynuli, jenom veikso se ztratil...

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » St, 05. Okt 2016, 15:29

Hubertus Světlý ležák PREMIUM

Obrázok

Jako poslední z multipaku Pivovaru Kácov jsem si nechal dvanáctku (s obsahem alkoholu 4,7%). Barva klasicky zlatá, čirá, pěna tak akorát. Vůně slabá. Docela příjemná, ale absolutně nevýrazná. Chuťově bylo docela dost sladké, hořkost téměř žádná. Připomínalo mi Budvar, nebo jihočeská piva celkově. Nedokázal jsem si na něj udělat jasný názor, tak jsem počkal pár dní a pak otevřel druhou láhev. To pivo je nějaké zvláštní. Tentokrát už mi vůně připadala silnější, ale chuť pořád nemůžu rozseknout. Osciloval jsem v hodnocení od nedobrého až po docela chutné a ani potom jsem se nedokázal rozhodnout. Ke konci mi přišlo lepší než na první lok. Každopádně hořké moc není.

Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Po, 17. Okt 2016, 20:24

Holendr 12°

Spodně kvašený světlý ležák, tedy klasické české pivo. Voltáž 5,0%. Docela dost pěnilo. Barva světle zlatá, lehounce zakalená. Ve vůni byly cítit ovocné tóny, v chuti téměř vůbec. Pivo bylo lehce sladší, hořkost ne moc silná. Neudělalo na mě bůhvíjaký dojem, ale rozhodně nebylo špatné. Bude třeba ho zkusit za nějakou dobu znovu. Ideálně v točené podobě. Zatím na mě ale žádné spodně kvašené pivo z Valmezu neudělalo takový dojem, že bych si pro něho hned chtěl jet znovu. Na rozdíl od těch svrchně kvašených…

Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » St, 19. Okt 2016, 17:32

Temně hořký vs. Polotmavá

Obrázok

Našel jsem v hypermarketu v regálu Polotmavou 12° od Gambrinusu. Zase nějaká „novinka“, říkám si. A v tom si všimnu hned vedle Temně hořkého Radegastu 12°, sezónní to kus, a je mi vše jasné. Koncern vymýšlí nová piva přelepováním etiket. Obě mají shodnou voltáž 5,2%, trvanlivost do února taky stejná (rozdíl jenom 12 hodin), evidentně jedna várka. Tak s tím si na mě, holenkové, nepřijdete! Koupil jsem obě do testu a nalévám. Radegast má měděnou barvu a víc pění, ale to může být jiným krýglem. Gambrinus je tmavší, až rubínový - že by to ten druhý krýgl? A je i voňavější. To už asi nemá na svědomí to sklo… Sice je to takový ten karamelový nádech, co nemám rád, ale voní víc. Chuťově je Temně hořký víc podobný světlým pivům, po karamelu téměř ani stopy, což mi vyhovuje. V Polotmavé cítím i kávové tóny a to není moje hobby. Ale musím uznat, že je taková líbivější. Nicméně u mě vyhrává Radegast, protože „život je hořký. Bohudík.“

Obrázok

Sidewinder
Brigádny generál
Dátum registrácie: Ne, 16. Mar 2008, 10:04
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sidewinder » Pi, 21. Okt 2016, 07:32

Toto mi robis veikso? zas mi tecu slinky a to je este len pol sediatej .... joooj.. zase si dam pivko k obedu.
A k fotke? zase bezkonkurecne TOP pivna fotka :) vdaka Kaaamo.
Když se ocitnete ve férovém souboji, asi jste neco dost podelali.

Hvosco
Divízny generál
Dátum registrácie: Ne, 16. Mar 2008, 14:39

Príspevok od užívateľa Hvosco » Pi, 21. Okt 2016, 07:44

...Nicméně u mě vyhrává Radegast, protože „život je hořký. Bohudík.“
šovinisto
ano

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Pi, 21. Okt 2016, 21:14

Díky Marian. A jsem rád že Ti chutná :f:

První chmel
Loňská recenze zde

Obrázok

Rok se s rokem sešel a máme ho tu zas. Tentokrát jako klasický lahváč, což sice není tak efektní, ale jsem ochotný si jich nakoupit rozhodně více, než v té předražené (i když pěkné) litrové flašce. Pivo pěkně zapěnilo a hlavně zavonělo. Až bych možná řekl zasmrádlo, protože chmel z něho byl cítit opravdu hodně. Barva normálně zlatá, naprosto čirá. Chuťově mě docela oslovilo i přes to, že mi připadalo trošičku nakyslé. Hořké bylo středně, výrazná chmelová vůně mi možná jen vsugerovávala i silnou chmelovou chuť. Nebylo špatné, asi si zajdu do Alberta pro nášup. Ale když tak po sobě čtu tu loňskou recenzi, zjišťuju, že je něco jinak. Otázka je, jestli moje chutě nebo to pivo. Obsah alkoholu je stále 4,7%.

Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » So, 29. Okt 2016, 19:13

Baltic ALE

Pivovar Insel-Brauerei z německé Rujány používá docela pěkný design. Etiketa v podobě papírového sáčku potištěného ze všech stran, do kterého je komplet zabalená třetinková láhev, hlásí silné pivo belgického typu. Voní mi ze začátku podobně jako weissbier. Prudce pění, takže nalít plnou sklenici se podařilo asi napopáté. Má světlou slámově žlutou kalnou barvu. Chuťově je sladké, trochu vínové nebo sektové, bez hořkosti. I vůně se od pšeničného postupně posunula tímto směrem. Trochu mi připomíná witbier, holandský weissbier. Obsahuje totiž kromě ječmenného i pšeničný slad. Spíš než chmel je z Baltic ALE cítit alkohol (nebo líh?). Voltáž 7,5% je znát a taky na mě ta třetinka pěkně „dejchla“. Nicméně piva belgického typu mi k srdci úplně nepřirostly.

Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Ne, 30. Okt 2016, 20:15

Opět ochutnaná Kvasnicová desítka od Bernarda.
Viz. předchozí recenze ZDE

Tentokrát zakoupená celá basa v rámci akce "za ty prachy (9,90 Kč) neber to!". Asi to fakt není nejlepší nápad kupovat v Kauflandu pivo v akci. Tentokrát pění. A to tak že velmi. "Ide hore!" je proti tomu hláška na právě vyklíčenou fazoli. Když jsem si polil stůl poprvé, zdůvodnil jsem si to tím, že mi láhev upadla. Podruhé zase špatnou teplotou piva z balkónu. Po třetí jsem už pojal jisté podezření a dnes jsem bral pivo z ledničky opatrně jak Indiana Jones zlatou sošku z jeskyně...
...ale to už se na mě kua valila pěna jak obrovská koule. Jenomže já jsem jí "odklonil" přímo do přichystaného krýglu který pro jistotu stál ve dřezu a nedal jsem jí kromě dramatického náběhu pro diváky žádnou šanci. Ta ta da tá, ta ta dá... 8)

Ale je to vynikající. Koneckonců já vypiju všechno (skoro).
:lol:

Hvosco
Divízny generál
Dátum registrácie: Ne, 16. Mar 2008, 14:39

Príspevok od užívateľa Hvosco » Po, 31. Okt 2016, 10:45

Bernard je všeobecne dosť rozbehané pivo. Nepamatám, kedy naposledy nešla pena hned von po otvorení flaše
ano

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Po, 31. Okt 2016, 19:42

Pivín

Světlý ležák z pivovaru Břeclav, 5,2% vol. Na pivo s tak blbým názvem docela pěkně voní. Tak jakoby trochu ejlově. Pěna padá rychle, barva čajově zlatá, čirá. Chuť sladká, hořká jen minimálně. Ale je taková mdlá, něco tomu chybí. Nikdy jsem pořádně nevěděl, co je to vlastně říz. Ale myslím, že tohle pivo mě to naučilo. Jestli totiž to, co tomuhle chybí, není říz, tak už nevím, co jiného by to mohlo být. Nic moc zajímavé, ale ne nepitelné.

Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Ne, 13. Nov 2016, 11:57

Hvosco napísal:Bernard je všeobecne dosť rozbehané pivo. Nepamatám, kedy naposledy nešla pena hned von po otvorení flaše
Včera jedenáctka Bernard bez nežádoucích efektů. Nekvasnicová.

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Ne, 13. Nov 2016, 22:04

Hořký Živel

Obrázok

A máme tady jedno „špéci“. Radegastí příspěvek do akce „Volba sládků“ je světlý ležák ze šesti druhů chmele. Už na první čmuch je silně chmelený, až bych skoro řekl nepříjemně. Barevně se nijak neliší od klasické Ryze hořké dvanáctky, pěna taky normální. Chuť kopíruje vůni, takže taky hodně chmelová, překvapivě méně hořká. Tedy hořká je, ale tak jinak - chmelově. I trošičku sladkého tónu jsem zachytil, ale jen minimálně a až později, po ohřátí. Trochu podobná na gambrinusácký První chmel. Normální R12° je hořká víc a tak nějak drsněji. Neumím to správně pojmenovat. Nicméně pivo je to zajímavé a velice mi chutná. Už se těším na točené. Voltáž 5,1%. Radegast dvanáctka to je moja láska…
Jsem rád, že se i Radegast rozhoupal a ne jen Kofola dělá tradičně před koncem roku nové příchutě. Já nemusím, já už ho vidím…

Obrázok

PS: Volba sládků je pokus českých pivovarů z koncernu SAB Miller o oživení stereotypního repertoáru českých výčepů. Lepší než nic, ale na malé pivovary to nestačí.
http://www.volbasladku.cz/homepage.php

Doomer
Plukovník
Dátum registrácie: Ne, 01. Aug 2010, 11:02
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Doomer » Ut, 15. Nov 2016, 18:33

Pivovar Polivar - Videnska trinactka

Pocas cesty na letecku dovolenku v jesenikoch, konkretne v Krnove, wavecamp.cz, som sa zastavil v Jicine na bezninke a tam stal taky mily pan co ma obdaroval flaskou tohto piva. Musim priznat ze sa pan skoro trafil do piva az na par detailov.

Polotmave specialy mam rad. Tento bol ale trosku iny...

Pena nevydrzala ani kym som to stihol otfotit a pritom sa tvarila ze tam chvilku pobudne bola taka pekna smotanova plzenska. Pivo ma pomerne zakalenu farbu a hodne tmavu, karamelovu. Typujem ze je to nejaka obdoba leziaku. Chut je hned na začiatku prijemna chmelova no s rychlim nabehom karamelovej sladkosti, ktora vyrazne prebyje chmel :-( a to je podla mna skoda lebo ta chmelova chut bola vyborna. Ku koncu sa trosku ten chmel vracia ale nie je to ziadna velka sila a zaroven sa objavuje trosicka ovocna chut.. Ako keby ALE. Tato chut v ustach ostava este dlho po napiti.

Zaver: Rychlo ta ohury ale dlhodobe nadsenie z piva necakajte. Pride mi to ako taky ovocny zakaleny Granata od staropramenu.

Kazdopadne VXO dakujem za pivko urcite sa minie.. teda uz je polka vypita :-)

jeej a este fotky :-)
Prílohy
20161115_192141.jpg
20161115_192211.jpg
... Hardy zamavaj krídlami ....
If flying were the language of man, soaring would be its poetry.
Soaring flight is the pursuit for energy. H.W. Grosse first pilot who flown 1000km FAI triangle

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Št, 24. Nov 2016, 16:57

V předvečer výročí sametové revoluce jsme cinkali krýglama. Koštovali jsme Radegast Hořký Živel (viz. moje recenze na lahváč ze 14. 11.) v točené podobě. V jednu chvíli se nám sešly na stole tři druhy piva a všechno to byly dvanáctky od Radegastu. Každá jiná. Hořký živel, Ryze hořká a Nefiltrovaný. Krása. A každému to chutnalo trochu jinak. Mě třeba velice překvapil (a bohužel musím říct že zklamal) můj dosavadní favorit Nefiltrovaný Radegast. Po té nové šestichmelové bombě byl naprosto bez chuti i zápachu. Trochu lepší byla klasická Ryze hořká, ta měla svoji tradiční nošovickou hořkost. Ale Živel byl tak aromatický, že přebil naprosto všechno. Chuťové pohárky po něm už na ostatní piva moc nereagovaly. Jeho hořkost jsme z citrusovo-grepové nakonec přeznačili na pomelovou. Za sebe můžu říct, že mi docela chutnal, ale je třeba brát na vědomí, že je to plnotučná dvanáctka a že nejsem zrovna ve vrcholné formě. Následky byly fatální... :nj: :?

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný