Ahojte. Skúšal niekto bezpečne odstrániť SECUROM z 1946 ?

Petike
Vojín
Dátum registrácie: Pi, 14. Aug 2009, 14:46

Ahojte. Skúšal niekto bezpečne odstrániť SECUROM z 1946 ?

Príspevok od užívateľa Petike » Po, 12. Sep 2011, 22:54

Prepáčte, chlapi, toto bude trochu dlhší príspevok, ale musím vám moju nezávideniahodnú situáciu vysvetliť dopodrobna, inak mi nebudete vedieť poradiť. Ďakujem vopred za pochopenie.

Posledné dva mesiace môjho života som venoval všemožnej snahe o odstránenie onoho neslávneho DRM menom SECUROM, ktoré bolo UBISOFTom umiestnené do DVD kolekcie IL-2 1946 (u nás a v Čechách kolekciu distribuoval Playman). Predtým som mal počítač celý júl v oprave, lebo od decembra 2010 mi záhadne začal blnúť. Takto retrospektívne sa odvažujem špekulovať, že to mal na rováši práve SECUROM, lebo inak nevlastním žiadne hry s prekliatymi DRM programami (preto väčšinu z nich dnes kupujem cez GOG.com alebo od vydavateľov, ktorí ich do svojich titulov nepchajú).

Akonáhle som mal v auguste počítač naspäť doma (a s novým systémovým diskom), dostal som chuť znova si zahrať Šturma. Obsah pôvodného systémového disku mi jeden technicky zdatný známy zálohoval a skopíroval na nový tak, aby nebolo nevyhnutné inštalovať všetky programy úplne od znova (okrem toho som mal dávno predtým spravené aj vlastné externé zálohy). Takéto skopírovanie sa však v podstate počíta ako riadna inštalácia. Všetky pracovné a herné aplikácie mi od tejto poslednej generálky bežia absolútne bez problémov a nemajú žiadne problémy s autorizáciou a pod. No ale pri Šturmovi 1946 sa mi po spustení ukázalo len varovné okno SECUROMu. Neveril som vlastným očiam. Prišlo mi vtedy hneď na um, že tá hromadná kopírovacia reinštalácia na nový disk bola zaznamenaná tým sprostým SECUROMom a dal sa do práce. A keď to už spomínam : Dovtedy som - ako každý, čo niečo takéto zažil - nemal o prítomnosti SECUROMu na mojom stroji ani potuchy ! Keďže vydavateľ je natoľko "slušný", že vás ani neinformuje, že k hre pribalil agresívny protipirátsky malware, hoci ste za hru riadne zaplatili v kamennom obchode ! :x Čím som sa previnil, keď som hru kúpil za poctivých 15 eur a sprostí piráti, proti ktorým má ten trápny malware údajne slúžiť, ho ľahko obídu ? Prečo doparoma 1C a Ubisoft trestajú svojich platiacich zákazníkov za neuskutočnený zločin ?! Nemám slov... :x Tento zážitok ma nadobro odradil od kúpy čohokoľvek vydaného veľkými vydavateľmi. Šturmiho ešte skúsim zachrániť, lebo tých 15 eur som nevyhodil len tak, pre nič, za nič.

Ale dosť bolo tirády. Takto som postupoval doteraz :

Odinštaloval som Šturma, na nete som si stiahol oficiálny nástroj výrobcov SECUROMu na odinštalovanie ich programu. Žiaľ, sami priznávajú, že registračné kľúče a niektoré súbory ostanú na disku aj po odstránení hlavnej časti aplikácie. A budú šarapatiť ďalej a hra bude samozrejme nehrateľná, lebo sa nespustí, kým tam bude SECUROM, a ak by som aj odstránil SECUROM, po opätovnej inštalácii hry sa mi asi znova dostane na disk a bude ho zase veselo poškodzovať poza môj chrbát.

Nádej umiera posledná a tak som prehľadal všetky IL-2 fóra a všetky dostupné stránky s radami, ako bezpečne odstrániť SECUROM z počítača. Zďaleka najviac sa mi pozdáva návod a nástroj z tejto stránky, ktorá sa špecializuje práve na odstraňovanie nezákonne pridaného DRM a háji záujmy hráčov, na ktorých bol spáchaný tento podvod :
http://reclaimyourgame.com/content/332- ... Batch-File

Vyzerá to OK a zatiaľ som na toto riešenie počul len chválu, ale chcem sa uistiť, či sa mám do toho pustiť, prípadne, či sami nepoznáte iný spoľahlivý návod, ako nadobro odstrániť SECUROM (a nepoškodiť si pritom počítač). Úplne najlepšie by bolo, keby ste vedeli aj o nejakej finte, ako znova nainštalovať Šturmovik 1946 tak, aby bol hrateľný, ale aby sa s ním na disk znovu nedostalo to prekliate Ubisofťácke DRM.

Neviem, kedy sa tu niekto z vás najbližšie ukáže - chápem, že toto fórum je malý fanklub a viem, že nie je až tak frekventované - ale ak si všimnete toto vlákno, dáte mi prosím vedieť, ako ste postupovali vy ? Budem veľmi vďačný. Plánujem onedlho znova odinštalovať Šturmovik a potom sa pokúsiť odstrániť SECUROM z môjho disku. Ale predtým, než sa do toho pustím, by som chcel počuť váš názor. Vrelá vďaka za akúkoľvek radu. :wink: Budem toto vlákno sledovať každý druhý deň.

TozziFan
Rotný
Dátum registrácie: St, 11. Mar 2009, 09:48
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ahojte. Skúšal niekto bezpečne odstrániť SECUROM z 1946

Príspevok od užívateľa TozziFan » Ut, 13. Sep 2011, 13:28

Nejlépe bude začít s uvedením tvé PC sestavy a OS. Ono se pak lépe specifikuje co že to je za problém a jak ho řešit. A jen pro upřesnění. Jedná se o IL-2 Sturmovik 1946 ? Já vlastním dvě originální placky této hry a žádné DRM se mi před, při, ani po instalaci neukázalo. Co já vím, tak jedinou hru s DRM od Ubisoftu mám Silent Hunter III a tam mi to žádný problém nedělá.

Robo.
Major
Dátum registrácie: Po, 10. Nov 2008, 13:12

Príspevok od užívateľa Robo. » Ut, 13. Sep 2011, 13:59

Bohuzial nepomozem s odstranenim SecuROMu, ale mozno by stalo za pokus vyskusat rts.dll a prislusne Il2.exe. Alebo surovo stiahnut 1946 instalacku z torrentu (hru mas predsa kupenu) a skusit tak. Nebudes mat ziadny problem - priznam sa ze toto som urobil aj ja, hoci hru mam kupenu asi 4x - dvd s 1946 je poskriabane a isntalacia sa zasekne na tom istom mieste. Vsetko funguje OK a ked tam hodis nejake mod baliky tak sa ti aj tak prepise povodne exe...
38

Petike
Vojín

Príspevok od užívateľa Petike » Ut, 13. Sep 2011, 15:49

TozziFan napísal:Nejlépe bude začít s uvedením tvé PC sestavy a OS. Ono se pak lépe specifikuje co že to je za problém a jak ho řešit. A jen pro upřesnění. Jedná se o IL-2 Sturmovik 1946 ? Já vlastním dvě originální placky této hry a žádné DRM se mi před, při, ani po instalaci neukázalo. Co já vím, tak jedinou hru s DRM od Ubisoftu mám Silent Hunter III a tam mi to žádný problém nedělá.
Áno, je to IL-2 1946, verzia 4.8. A ten SECUROM tam bohužiaľ je, lebo neblokuje nič okrem tejto hry.

Windows XP Verzia 2002 Service Pack 3, 32 bit-ový. 2 GB pamäte RAM. Intel Core Duo CPU. E7500. Athlon 2,93 GHz.

Nechce sa mi veriť, že nikto na Slovensku, čo kúpil IL-2, nemal so SECUROMom problém ! Či len ja som taký permanentný smoliar ? :?

Užívateľov profilový obrázok
Hvosco
Divízny generál
Dátum registrácie: Ne, 16. Mar 2008, 14:39

Príspevok od užívateľa Hvosco » Ut, 13. Sep 2011, 19:58

SECUROM ???
To fakt požujem 1x.A tiež mám ila od Playmana.
V každom prípade vela šťastia
ano

Sidewinder
Brigádny generál
Dátum registrácie: Ne, 16. Mar 2008, 10:04
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sidewinder » Ut, 13. Sep 2011, 20:04

Tiez pocujem prvy krat. Sturm bol stale bez problemov. Riesim to ako pisal robo, originali pekne odlozene, a lietal som na stiahnutej verzii. A po tych rokoch a kopu variantach a mod packoch uz ani nefiem od koho pochadza zaklad. A ide to vsetko.

Co mas vsetko v tom pc? nemas este nejake "podozrive hry", alebo "super antivir" co poradil kamaratov, kamarat ?? Alebo nieco podobne. Nesarapati ti tam nejaka pliaga ktoru tahas zo zalohamy_i do dalsej instalacie??
Lebo sturm nema dovod robit problemy. Alebo daj tu screenshoty tych hlasok.
Když se ocitnete ve férovém souboji, asi jste neco dost podelali.

Petike
Vojín

Príspevok od užívateľa Petike » St, 14. Sep 2011, 13:53

Sidewinder napísal:Co mas vsetko v tom pc? nemas este nejake "podozrive hry", alebo "super antivir" co poradil kamaratov, kamarat ?? Alebo nieco podobne. Nesarapati ti tam nejaka pliaga ktoru tahas zo zalohamy_i do dalsej instalacie??
Lebo sturm nema dovod robit problemy. Alebo daj tu screenshoty tych hlasok.
Mám len ESET Smart Security 4, a ten mi nikdy bezdôvodne neblokoval žiadne aplikácie (ani Šturma, ktorého vlastním od júla 2009). Vírusy nemám. Navyše, hlásenia o odmietnutí spustenia hry prichádzali len a len od SECUROMu, ktorý si zjavne myslel, že som hru podruhýkrát nenainštaloval legálne (žiaľ, nemal som v júli potuchy, že na nový disk nebude treba programy znovu inštalovať úplne od piky, ako som pôvodne očakával).

Nejaké menšie info ohľadom technických problémov okolo IL-2 1946 je aj na stránkach distribútora (nič moc, ale v druhom vlákne sa aspoň dozviete niečo o podmienkach okolo registračných kľúčov a samotného SECUROMu).
http://www.playman.cz/podpora/pruvodce/ ... mit=vybrat
http://www.playman.cz/podpora/pruvodce/ ... /far-cry-2
(Treba si otvoriť "Informace o použité ochraně".)

Včera som odinštaloval celú hru a potom som sa pustil prvýkrát do celkového odstraňovania SECUROMu. Zatiaľ to zobralo, hoci sa ešte snažím odstrániť jeden posl. komponent, ktorý tam ešte ostal trčať (ale blížim sa k úspechu).

Je zarážajúce, že na All Aircraft Simulations niet takmer žiadnych poriadnych vlákien zaoberajúcich sa týmto problémom, jediné užitočnejšie som našiel tuto :
http://allaircraftsimulations.com/forum ... it=securom
Ale je primárne o viacerých inštaláciách, SECUROM sa tam spomína skôr okrajovo, hoci je tam dobrý návod na to, ako si spraviť vlastný funkčný priečinok pre hru a odstrániť originálnu, SECUROMom buzerovanú verziu.

Včera som si zohnal aj dôveryhodný no-CD spúšťač pre 1946 verziu 4.8. Najbližšie si plánujem nainštalovať IL-2 tak, aby som ho mal vo vlastnom priečinku, bez potreby ho spúšťať priamo z DVD a bez prítomnosti SECUROMu (budúcu inštaláciu aj SECUROM odstránim a nechám si len spomínanú kópiu inštalácie vo vlastnom priečinku).

Ak máte skúsenosti so zriadením vlastného funkčného priečinka 1946, ktorý nepotrebuje na spustenie pôvodnej hry DVDčko (atď.), dajte mi vedieť.

Tiež by som bol zvedavý na najnovší chaos okolo patchov pre 1946. Otázka za milión : Dá sa verzia 4.8 po aplikácii patchu 4.09m ďalej upgradovať na 4.11 bez toho, aby som si všetko pokašľal ? Je 4.11 už poriadne otestovaný a muchy v ňom vychytané, aby som sa nemusel miliónkrát rozčuľovať, že blbne grafika a pod. somariny ? (Čítal som viacero sťažností na 4.11 ohľadom jej optimalizácie.)

Petike
Vojín

Príspevok od užívateľa Petike » St, 14. Sep 2011, 14:01

Robo. napísal:Bohuzial nepomozem s odstranenim SecuROMu, ale mozno by stalo za pokus vyskusat rts.dll a prislusne Il2.exe. Alebo surovo stiahnut 1946 instalacku z torrentu (hru mas predsa kupenu) a skusit tak. Nebudes mat ziadny problem - priznam sa ze toto som urobil aj ja, hoci hru mam kupenu asi 4x - dvd s 1946 je poskriabane a isntalacia sa zasekne na tom istom mieste. Vsetko funguje OK a ked tam hodis nejake mod baliky tak sa ti aj tak prepise povodne exe...
Bohužiaľ, so sťahovaním z torrentov mám nulové skúsenosti a dosť ma odrádza (hoci nie som proti tejto možnosti, ak iná nebude, ale skrátka s tým nemám prax a nechcem si ničiť nervy).

Apropo, jedno vlákno o probléme spojenom so SECUROMom je aj tu :
http://vwings.net/forum/viewthread.php? ... ad_id=2818

Robo.
Major
Dátum registrácie: Po, 10. Nov 2008, 13:12

Príspevok od užívateľa Robo. » St, 14. Sep 2011, 16:23

Petike napísal:Bohužiaľ, so sťahovaním z torrentov mám nulové skúsenosti a dosť ma odrádza (hoci nie som proti tejto možnosti, ak iná nebude, ale skrátka s tým nemám prax a nechcem si ničiť nervy).

Apropo, jedno vlákno o probléme spojenom so SECUROMom je aj tu :
http://vwings.net/forum/viewthread.php? ... ad_id=2818
Nervy si nicis uz aj tak, skratka stiahni si z netu niekde instalacku 1946 a mas to vyriesene. Ked chces, hod mi do PM adresu ja ti poslem kopiu svojho zalozneho DVD a do 5 dni to mas doma.

SVK forum neklikam, su tam bubaci.
38

veikso
Brigádny generál
Dátum registrácie: Ut, 18. Aug 2009, 20:24

Príspevok od užívateľa veikso » Št, 15. Sep 2011, 05:33

4.11 ještě není. Zatím je to 4.08 :arrow: 4.09 :arrow: 4.10 :arrow: 4.101
Přehled verzí a odkazy na patche jsou tady: http://vwings.net/readarticle.php?artic ... ovik=verze
Nezapomeň s patchem 4.09 instalovat i 4.09 Default Skins
Všichni zahynuli, jenom veikso se ztratil...

Petike
Vojín

Príspevok od užívateľa Petike » So, 08. Okt 2011, 15:37

Nechcem nekrovať toto vlákno, ale chcem si byť istý, že neurobím v mojom nasledujúcom postupe nejakú somarinu.

Nainštaloval som znova IL-2 a spravil hneď záložnú kópiu celého konkrétneho priečinka (IL-2 Sturmovik 1946) na vedľajší disk. Teraz chcem hru odinštalovať a nejako spojazdniť moju kópiu. Je to vôbec možné ? Jestvuje nejaké bezpečné riešenie ?
Sidewinder napísal:Tiez pocujem prvy krat. Sturm bol stale bez problemov. Riesim to ako pisal robo, originali pekne odlozene, a lietal som na stiahnutej verzii. A po tych rokoch a kopu variantach a mod packoch uz ani nefiem od koho pochadza zaklad. A ide to vsetko.
Apropo : Nehnevajte sa, neviem ako to medzi fandami IL-2 chodí, ale načo ste si kupovali hru, keď aj tak používate nelegálnu, stiahnutú verziu ?! Ja som si svoju tiež legálne kúpil, kvôli za***nému SECUROMu ju už nikdy viac nebudem môcť hrať a vy mi radíte, aby som ju stiahol celú niekde z netu ? :o :x To sa mi nezdá ani čestné, ani legálne a v mojom prípade ani hospodárne (smiem za mesiac stiahnuť maximálne 2GB, takže smola). :?

TozziFan
Rotný
Dátum registrácie: St, 11. Mar 2009, 09:48
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa TozziFan » So, 08. Okt 2011, 15:55

Petike napísal:Nechcem nekrovať toto vlákno, ale chcem si byť istý, že neurobím v mojom nasledujúcom postupe nejakú somarinu.

Nainštaloval som znova IL-2 a spravil hneď záložnú kópiu celého konkrétneho priečinka (IL-2 Sturmovik 1946) na vedľajší disk. Teraz chcem hru odinštalovať a nejako spojazdniť moju kópiu. Je to vôbec možné ? Jestvuje nejaké bezpečné riešenie ?
Ano celý priečinok IL-2 Sturmovik 1946 zkopíruj tam, kde ho chceš mít(nemusí být v Program Files). Po zkopírování ho otvor a najdi il2fb soubor. Vytvoř si zástupce na ploše a spusť hru.
Petike napísal:Apropo : Nehnevajte sa, neviem ako to medzi fandami IL-2 chodí, ale načo ste si kupovali hru, keď aj tak používate nelegálnu, stiahnutú verziu ?! Ja som si svoju tiež legálne kúpil, kvôli za***nému SECUROMu ju už nikdy viac nebudem môcť hrať a vy mi radíte, aby som ju stiahol celú niekde z netu ? :o :x To sa mi nezdá ani čestné, ani legálne a v mojom prípade ani hospodárne (smiem za mesiac stiahnuť maximálne 2GB, takže smola). :?
Mám tři orig. DVD a tím, že v případě nutnosti si hru stáhnu z netu si hlavu nedělám. Aspoň si své orig. DVD nepoškrábu.

Petike
Vojín

Príspevok od užívateľa Petike » So, 08. Okt 2011, 16:37

TozziFan napísal:
Petike napísal:Nechcem nekrovať toto vlákno, ale chcem si byť istý, že neurobím v mojom nasledujúcom postupe nejakú somarinu.

Ano celý priečinok IL-2 Sturmovik 1946 zkopíruj tam, kde ho chceš mít(nemusí být v Program Files). Po zkopírování ho otvor a najdi il2fb soubor. Vytvoř si zástupce na ploše a spusť hru.
Petike napísal:Apropo : Nehnevajte sa, neviem ako to medzi fandami IL-2 chodí, ale načo ste si kupovali hru, keď aj tak používate nelegálnu, stiahnutú verziu ?! Ja som si svoju tiež legálne kúpil, kvôli za***nému SECUROMu ju už nikdy viac nebudem môcť hrať a vy mi radíte, aby som ju stiahol celú niekde z netu ? :o :x To sa mi nezdá ani čestné, ani legálne a v mojom prípade ani hospodárne (smiem za mesiac stiahnuť maximálne 2GB, takže smola). :?
Mám tři orig. DVD a tím, že v případě nutnosti si hru stáhnu z netu si hlavu nedělám. Aspoň si své orig. DVD nepoškrábu.
Ďakujem veľmi pekne za rady.

Ale medzitým, ako som sa sem vrátil, podarilo sa mi dôjsť ako slepému kuraťu k zrnu k tomuto vláknu na jednom ďalšom fóre :
http://www.sas1946.com/main/index.php?topic=1117.0

Jeden fanušík tam spravil No-CD exe, ktoré je kompatibilné aj s verziou 4.9m ! :D Zazálohoval som staré exe a hodil to jeho do môjho skopírovaného priečinka hry. Ide to jedna radosť, problémy zatiaľ nevidím ! :) :sl:

Ale ďakujem ešte raz za rady, vážim si to. :wink:

Ak je tu niekto z vás admin, toto vlákno môžete teraz pokojne zamknúť. Zdá sa, že už nebudem potrebovať extra pomoc.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní