Pivní svět

Voľná rozprava o veciach, ktoré sa inde "nezmestia"
Užívateľov profilový obrázok
veikso
Brigádny generál
Dátum registrácie: Ut, 18. Aug 2009, 20:24

Re: Pivní svět

Príspevok od užívateľa veikso » Št, 07. Okt 2021, 21:36

Urpiner IPL
Vyjímečné slovenské pivo, praví etiketa. Za studena chmelené. Tak uvidíme... A viděl jsem světlejší zlatou, naprosto čirou barvu. Pěnu ne úplně hustou a ne úplně trvanlivou, ale byla tam. Vůně byla intenzivní, silně chmelová. Chuť výrazná, hodně chmelově hořká. Skoro jako IPy, ale bez jejich ovocných tónů. No prostě spodně kvašený ejl s obsahem alkoholu 5,5% alkoholu obj. Jako IPA. A chutnal mi.
Obrázok
Všichni zahynuli, jenom veikso se ztratil...

Hvosco
Divízny generál
Dátum registrácie: Ne, 16. Mar 2008, 14:39

Príspevok od užívateľa Hvosco » Št, 14. Okt 2021, 18:45

aspoň čosi :twisted:
ano

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Ne, 07. Nov 2021, 11:13

Portáš - Virgil 12%
Zašovský spodně kvašený polotmavý nefiltrovaný ležák měl ne až tak polotmavou barvu, spíše jako med lesních včel. Lehce zakalenou. Pěna byla slabší a rychle padající. Vůně ne moc intenzivní, lehce citrusově ovocná a chmelová. Chuť středně hořká, bez nepříjemných pachutí a doznívání. Fajn pivo s obsahem alkoholu 4,8% obj.
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Pi, 19. Nov 2021, 23:03

Polivar Světlá 10°
Barva světle zlatá se slabým zákalem. Pěna smetanově hustá, ale dlouho nevydržela. Vůně nasládlá. Chuť lehce nakyslá, ale jinak spíše sladká, s jednou z těch pachutí, které neumím popsat (možná máslo?) a které občas minipivovarská piva mají. Ale nebylo jí zase tolik, aby mi pivo vyloženě nechutnalo. Obsah alkoholu 4% obj.
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » So, 20. Nov 2021, 23:04

Stupavar - Davová psychóza
Pivovar ze slovenské Stupavy a jejich „Jubilejné svetlé pivo ležiak 13“ mělo tmavší zlatou, docela zakalenou barvu. Pěnu solidní, poměrně bouřlivou, která v slabé podobě přetrvala až do konce. Vůni neumím specifikovat - prostě normální. Podobně i chuť. Sned jen, že trošičku pražená s hořčím dozníváním. Podle mě dobré, průměrné pivo, rozhodně ne nějaká punková pecka, jak by mohl název evokovat. Radi chutnalo hodně. Obsah alkoholu 5,2% obj.
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Ne, 28. Nov 2021, 11:16

Gutmann Hefeweizen
Bavorská pšenice je bavorská pšenice. K tomu není co dodat, tam je všechno im ordnung. Tak snad jenom že barva je žlutooranžová, silně zakalená, pěna bouřlivá a pak mizející, ale přetrvává a vůně jako vždy banánově parádní. Chuť to samé v bledě modrém. Sladká s minimální hořkostí. Plná a silná. Alkohol 5,2% vol. Solidně na mě „dejchla“.
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Ne, 28. Nov 2021, 21:49

Paličák 11°
Dnešní venčení psa. Vytáhla mě na kopec, tak jsem se musel napít. Na první lok nasládlé pivo, na druhý lok příjemně nasládlé pivo, s pěkným hořkým dozníváním, na třetí lok to vůbec není špatné, a pak už by si dal člověk rovnou velké. :f:
Obrázok

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný