Pivní svět

Voľná rozprava o veciach, ktoré sa inde "nezmestia"
Užívateľov profilový obrázok
veikso
Brigádny generál
Dátum registrácie: Ut, 18. Aug 2009, 20:24

Re: Pivní svět

Príspevok od užívateľa veikso » Ne, 13. Sep 2020, 20:23

Chomout - Ležák
Barvu měl tmavější s naoranžovělým tónem. Naprosto kalný. Pěna řidší s minimální trvanlivostí. Voněl nasládle, jako po sirupu nebo marmeládě. V chuti se to ale projevilo jen minimálně. Nasládlý teda byl, ale připomínal spíš ejl, než ležák. A ke konci doušku, možná až v jeho doznívání, byla cítit i hořkost. Postupně, jak se ohříval, začínal být ležáku podobný víc a víc a i hořkosti přibývalo. Tipoval jsem na zahraniční chmely, ale kupodivu byl použit žatecký poloraný červeňák. Fajn pivo s obsahem alkoholu 4,5% obj.
Obrázok
veikso napísal:
Ut, 19. Nov 2019, 19:05
Chomout - Ležák
Ležák z olomouckého Chomouta měl velice pěknou, tmavě zlatou, lehce zakalenou barvu. Po nalití do krýglu hezky zapěnil a rychle zvadl. Taky zavoněl, ale tóny přezrálého ovoce a taky něčím, co bylo cítit docela hodně i v chuti, ale špatně se mi to specifikuje. Něco mezi čisticím prostředkem na podlahy a zatuchlinou antikvariátové knihy. Každopádně nijak moc příjemné to nebylo. Ještě že guláš z divočáka potřebuje zapít a tak i podprůměrné pivo může pomoct. Ta pěna nakonec přece jen vydržela (i když jen slabounká) až do konce. Pil jsem ho už i čepované a to bylo lepší. V PETce ho znovu nechci. Obsah alkoholu 4,5%.
Obrázok
veikso napísal:
Ne, 10. Jún 2018, 12:17
Chomout - Ležák
Spodně kvašené, nepasterizované, nefiltrované pivo. Barvou krásně zlaté, jen o facku tmavší než jiná běžná světlá piva. Téměř naprosto čiré. Pěna velká, nádherně hustá a smetanová. Pivo perlilo, ale ne nijak silně. Vůně velice živá, hodně do ejlovita, nasládlá s citrusovými tóny. Cítit byly i v chuti, až by člověk nevěřil, že použitý chmel je žatecký poloraný červeňák. Asi za to mohly ty tři druhy sladu. Zacítil jsem i náznak kávy – asi pražený slad. To by vysvětlovalo i tu pěknou barvu. Vcelku příjemné pivo, ale jako klasický ležák docela zklamání. Spíš něco mezi ním a IPou. Obsah alkoholu 4,5%.

Obrázok
Všichni zahynuli, jenom veikso se ztratil...

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Po, 14. Sep 2020, 20:03

Maxmilian - Single 13°
Single Malt – Single Hop. Jednosladový – jednochmelový (podle FB snad Mandarina Bavaria?). Kroměřížské pivo je tmavě zlaté barvy a téměř dokonale čiré. Pěna solidně hustá, nicméně krátkodobá, ale zbytkově zůstávající. Vůně silně chmelově citrusová. Chuť středně až silněji grepově hořká s nasládlým dozníváním (to jsem snad ještě nikdy necítil). Ta hořkost je ale příjemně vyvážená, není přehnaná. Fajn ejlík s obsahem alkoholu 5,3%. Akorát že na etiketě jsem se teď dočetl, že je to spodně kvašené pivo. Ale taky tam ve složení píšou směs ječných sladů a chmelové produkty, takže bych věřil spíš svým chuťovým buňkám. Papír snese všechno…
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Po, 21. Sep 2020, 20:02

Dejf - MadALE
Blond ALE s ječnými, pšeničnými a speciálními slady u mě evokoval představu světlého piva s nádechem weissbieru. Navíc etiketa slibovala barvu o odstínu EBC 10. Nemohl jsem být ve svých představách dál od reality. Pivo mělo hodně tmavou, chtělo by se říct škaredou, hnědo-šedou barvu černého ruského čaje. Kalné. Fotka v tomto případě ještě zkrášluje skutečný odstín. Pěna rychle nahoru a rychle dolů. Vůně příjemná, teď už očekávaně chmelová s citrusovými tóny. Vůně stejná, navíc se solidní dávkou hořkosti (IBU 42), která ale nebyla nijak protivně ulpívající. Napohled nehezké pivo, chuťově však vcelku dobrý ejl s obsahem alkoholu 4,6% objemově.
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » St, 23. Sep 2020, 14:30

Maisel & Friends - Pale ALE
Kamarádi bayreuthského Maisela uvařili ejl. Má oranžovo-zlatou barvu, je slabě zakalený a silně perlí. Vůně je marmeládově nasládlá s chmelovým nádechem. Chuť lehounce nakyslá, spíše nasládlá, trochu i aperitivová a jen málo hořká (etiketa praví 32 IBU, což mi nesedí). Překvapivě až docela prázdná. Pivo s obsahem alkoholu 5,2% obj. by mohlo být plnější. Takhle jen slabý průměr…
Obrázok

Dano10
Brigádny generál
Dátum registrácie: Po, 22. Nov 2010, 13:21

Príspevok od užívateľa Dano10 » So, 17. Okt 2020, 18:30

Snívalo sa mi o Vejksovi...že sa mu narodila dalšia baba :wink:
TriDuby_Luky
-------------------------
Aj ked blúdzíme , stracení zme neni

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Ne, 18. Okt 2020, 21:27

:ad:
Leda že bych z Letky Tri Baby přešel k Letce Tři sestry :jee:
https://www.youtube.com/watch?v=eZRqDgigpJE

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Ut, 03. Nov 2020, 22:16

Rastinger Weizen
Pšeničné pivo z Tesca, v plechovce, za nějakých 10 Kč. A s platným poločasem rozpadu za půl roku. No nekupte to! Barvu má sytě žluto-oranžovou, kalnou jak se patří. Pěny mohlo být i víc, ale stejně by se z té plechovky špatně dolovala ven. Hustá byla a chvíli se u nás i zdržela. Vonělo to parádně, až příkladně dalo by se říct. Chuť nebyla špatná, ale chběla jí ta sytost, kterou se pivo prezentovalo od pohledu. Málo sladké a takové řidší, skoro jako by to byla desítka. Přitom obsah alkoholu 5,0%. Takže asi něco jako běžná česká hypermarketová pšeničná piva. No ale za ty prachy...
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Po, 23. Nov 2020, 20:56

Žíznivý dromedár - Letní ejlík 10%
Za měsíc jsou Vánoce – nejvyšší čas ochutnat dromedárův letní ejlík. Má zlatohnědou, téměř dokonale čirou barvu. Pěnu spíše řidší a slabou. Vůně je silně chmelová s citrusovým nádechem. Chuť pronikavě hořká a natrpklá. Na desítku dost výrazná. Poměrně drsné pivo s obsahem alkoholu 3,9%.
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » St, 16. Dec 2020, 23:17

Žíznivý dromedár - 13% IPA
Barva tmavější polotmavá se slabým zákalem. Pěna rychle padající, ne příliš hustá. Vůně chmelová, velice sympatická, i navzdory praženému nádechu. Chuť výrazná, kupodivu bez pražených tónů, citrusově hořká. Né moc, tak akorát. Sympatické pivo. Jedno z mála při svém zbarvení, které mi opravdu chutnalo. A to bylo dva týdny po minimální trvanlivosti. Voltáž 5,6%.
Obrázok
veikso napísal:
Po, 11. Máj 2020, 19:44
Žíznivý dromedár - 13% IPA
Barva mahagonově hnědá, jen minimálně zakalená. Pěna barvy slonové kosti byla řídká a rychle opadla. Vůně sladká, bonbónková, intenzivní. Naprosto jiná než chuť. Ta byla pražená, hořko-sladká, ale ne silně, takže mi až tak nevadila. Cítil jsem i slabé citrusové tóny s mírně nahořklým grepovo-chmelovým dozníváním. Na to, jak tmavé pivo to bylo, mi vcelku chutnalo. Voltáž 5,6% obj.
Obrázok
veikso napísal:
Ut, 26. Nov 2019, 21:43
Žíznivý dromedár - IPA
IPA z ostravského pivovárku měla mahagonově polotmavou barvu s lehkým zákalem. Pěnu měla hustou, ale s výdrží jen asi deset minut, zato však s velice příjemnou ovocnou vůni s tóny citrusů a manga. Chuť citrusově chmelová s nádechem exotického ovoce. Na IPu poměrně málo hořká. Více hořkosti přišlo až při doznívání. Průměrné pivo s nadprůměrnou vůní a s voltáží 5,5% obj.
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » St, 23. Dec 2020, 13:46

Dejf - Sour Strawbwerry*B
Nenchte si vzít Vánoce nepříjemnými lidmi před obchodem ve frontě na vozík ani na internetu. Jaké si je uděláte, takové je budete mít. Užijte si je podle sebe. Udělejte kýbl bramborového salátu, otevřte si k tomu něco dobrého...
Obrázok
„Lehce kyselá New England IPA s jahodami“ měla oranžovo zlatou, docela slušně zakalenou barvu. Pěna byla slabá a řídká, zmizela po anglicku a rychle. Vůně kompotově nasládlá. Chuť zajímavá, lehce nasládlá a trochu nakyslá a natrpklá. Nicméně ne nepoživatelně. Jahody necítím, jen něco ovocného, ale to mají všechny IPy. Můj první kyseláč (jestli je to opravdu pivo této kategorie), takže nemám srovnání, ale uměl bych ho mít rád. Zajímavé pivo, které jen potřebuje dostat tu správnou příležitost. Ke kouskům tohohle typu se ale člověk musí propít přes ejly a IPy. Po první třetince musím uznat, že „krouťák“ má dobrý, zvlášť když se pije nalačno. Voltáž 6,0% obj. Po druhé třetince z něj začínám být nadšený. :wink:
Obrázok

Mastné a kyselé všem lidem dobré vůle přeje Letka Tri Baby. :V:

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Pi, 08. Jan 2021, 21:57

Vévoda 11%
Světlý ležák z Vysokého Chlumce měl příkladně zlatou, naprosto čirou barvu s poměrně bouřlivou pěnou. Ta sice rychle opadla, ale zbytkové množství vydrželo až do pozdního závěru, kdy se v jinak výrazně sladové vůni začaly objevovat dokonce i lehce pražené tóny. Chutnalo na první pokus zajímavě, stejně jako vůně docela intenzivně, než jsem si na ten druhý pokus uvědomil, že takhle mi (ne)chutná spodně kvašené pivo, když si před ním nadělim nejdříve to svrchně kvašené. Ne tak plesnivě jako po ejlu, ale pořád nepříjemně. Asi jako po weissbieru. Takže co k tomu dodat? Nic, co bych si chtěl nutně zopakovat, ale vypít se to dalo. S nadílkou 4,5% alkoholu od pivovarů skupiny Lobkowitz. Zajím to štrůdlem...
Obrázok

Dano10
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa Dano10 » Ne, 10. Jan 2021, 10:14

Som sa lakól že si prestal pit pivo :f:
TriDuby_Luky

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Ne, 10. Jan 2021, 19:23

Ne, neměl jsem štrůdl. :V:

Dano10
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa Dano10 » Po, 11. Jan 2021, 17:36

To hodne vysvetluje :wink:
TriDuby_Luky

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » St, 20. Jan 2021, 20:36

Oranjeboom
Holandský prémiový ležák vyráběný licenčně v Belgii je velice světlé barvy. Světlejší než 10° Budvar a stejně tak čirý. Bouřlivě zapění, tak že se třetinková plechovka do malého krýglíku téměř nevejde. Ale nevydrží mu to dlouho. Vůně je spíše slabá a taková unifikovaná, nezajímavá. Chuť výrazně nasládlá, vzhledem k barvě překvapivě hodně pražená. Nic moc (euro)pivo s 5% alkoholu, ale co by člověk nechtěl za 7 Kč...
Obrázok

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný