Pivní svět

Voľná rozprava o veciach, ktoré sa inde "nezmestia"
Užívateľov profilový obrázok
veikso
Brigádny generál
Dátum registrácie: Ut, 18. Aug 2009, 20:24

Re: Pivní svět

Príspevok od užívateľa veikso » Št, 10. Feb 2022, 22:16

Stern 11° Američan APA
Lehká APA z brněnského pivovaru Stern má pod orosenou sklenicí tradiční zlatou čirou barvu. Pěna je slabší, řidší, zbytkově však přetrvávající. Vůně příjemná, ovocně citrusová, nasládlá a decentní. Chuť taky citrusová, chmelová s ne moc silnou, spíše slabší hořkostí a taková trochu plytká. Krátké doznívání má lehce nahořklý konec. Celkem fajn pivo, jenom je takové nevýrazné, jakoby naředěné. Obsah alkoholu 5,1% obj.
Obrázok
Všichni zahynuli, jenom veikso se ztratil...

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Ne, 13. Feb 2022, 07:28

Dejf - Vagabund 11°
Po delší době jsem měl štěstí na ležák ze Studénky. Barva je medově zlatá, čirá. Pěna smetanově hustá, ale dlouho nevydrží. Vůně nasládlá, ale tak podivně – snad kvasící ovoce? Naštěstí jen slabá. Chuť taky nic moc, nasládlá bez hořkosti. Vzhledem k minimální trvanlivosti ještě další skoro dva měsíce jde přitom o čerstvé pivo. Od Dejfa první, které mi nepřišlo nijak moc dobré. Jediný ležák v jeho portfoliu. Vždycky se na něho moc těším, bohužel letos se nějak nepovedl. No co, i mistr tesař se někdy utne. Stejně budu zvědavý na příští pokus. Voltáž 4,4%.
Obrázok
veikso napísal:
Pi, 26. Jún 2020, 20:00
Dejf - Vagabund 11°
Jediný ležák v portfoliu pivovaru Dejf. A jeho čas právě nastal. Dnes jsem ho koupil a rovnou i ochutnal, ať v té PETce nezvětrá. Pivo to bylo světlejší, zlatožluté barvy, s lehkým zákalem. Pěna nebyla úplně smetanová a docela rychle mizela. Ve vůni jsem nezaznamenal nic zvláštního nebo výrazného a i chuť byla taková klasická. Poměrně hořké, ale ničím zvlášť zajímavé. Průměrné nebo lehce nadprůměrné pivo s obsahem alkoholu 4,4%. Na předsobotní rozklus akorát.
Obrázok
veikso napísal:
Pi, 14. Sep 2018, 20:46
Dejf - Vagabund 11°
Řemeslný pivovar Dejf ze Studénky, který se specializuje na IPy a APy, překvapil a po dvou letech existence a jednadvaceti různých ejlech uvařil spodně kvašenou 11° - ležák s obsahem alkoholu 4,4%. Má světlejší barvu, velice slabounký zákal a bohatou pěnu, která sice splaskne, ale pak už zůstává. Vůni má klasickou, „pivní“, bez mnou očekávaných ovocných tónů. Je příjemně lehce nahořklé, téměř vzorové, bez nepivních příchutí a bez nepříjemných doznívání. Není to sice nic, z čeho bych si sednul na zadek, ale na první počin svého druhu je dobré dost. Jen tak dál.
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Pi, 18. Feb 2022, 22:28

Dejf - ZAPPA PALE ALE
Ejlík s chmely ZAPPA a Moutere byl krásně voňavý. Kromě obligátních citrusových a chmelových tónů byly cítit i ty bonbónkově nasládlé. Barva čajově hnědozlatá se slabým zákalem. Pěna spíše řidší. Vydržela maximálně jednu stranu vinylového singlu. Chuť lehce natrpklá, grepová se střední až slabší hořkostí. Tím, že nebyla přehnaně intenzivní, to ale zase tak nevadilo. Pro mě průměrný ejl s voltáží 5,5% alk. obj.
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Po, 21. Feb 2022, 21:37

Lucky Bastard - Blond
Pale Ale z brněnského pivovaru, na varně chmelený chmely Herkules a Kazbek, za studena potom ještě Summit a Cascade, měl čajově zlatou, čirou barvu. Pěnu sametově hustou, v asi třímilimetrové tloušťce trvanlivou. Vůně byla nejdříve krásně bonbónkově nasládlá, postupně pak spíše chmelová. Chuť méně intenzivní než vůně, nasládlá jen zpočátku, rychle přešla do citrusově chmelové se střední nebo ještě o něco slabší hořkostí. Vcelku fajn ejlík, takový průměrný, s hořkostí 29 IBU a voltáží 4,7% obj.
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Po, 04. Apr 2022, 20:29

Bischofshof - Helles Weissbier
A to jsem ani nechtěl fotit, původně...
Od Ukrajiny napadení mi už tři piva, na které jsem se těšil nechutnala. Z-asraný z-mrd z-Petrohradu V-2 Putler, idi na xuj! Tak jenom pro pietu:
Obrázok Obrázok Obrázok
IPA od Dejfa(!) nebyla hořká! Jenom divně sladká. Starbier byl celý divný, včetně barvy (pokud to teda měl být ležák) a Bernard kompotový a pražený jak polotmavé.

Ale dneska jsme se bavili o weissbieru na chatu, tak jsem zalovil v base a urgentně otevřel jedno, které už potřebovalo zachránit. A jak se mi odvděčilo!

Pšenka z Regensburgu potěšila snad všechny smysly. Krásně naoranžovělá barva, dokonale kalná. Luxusní pěna, která se nechtěla vejít do sklenice, pak sice vcelku rychle spadla na asi 1 cm, ale pořád byla tak hustá, že by se za ni nemuselo stydět ani capuccino. Vůně nádherná, ne tak přehnaně banánově sladká, a ta chuť – no jak říkal Fantocci: „hmm, škota še si netáš...“ Plné, hutné, parádní. Podobně jako vůně, nebylo chuťově tak moc sladké, ale fakt dobré. Nejlepších 5,1% alkoholu objemově, které jsem tento rok měl.
Obrázok
Ááá, to se mi ulevilo... :sl: 8) :u:

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Po, 25. Apr 2022, 19:58

Zbytky od Velikonoc. Koníček Zelenáč 13°
Vcelku pitelné pivo. Překvapilo mě na náměstí a neurazilo.
Obrázok

Zichovec 12 Mosaic APA
Další pivo ze středočeského rodinného pivovaru v Zichovci, tentokrát svrchně kvašený American Pale Ale s obsahem alkoholu 5,1% obj. Lehce zakalené, světlejší pivo s řidší, ale trvanlivou pěnou. Vůně chmelová s ovocnými tóny. Chuť nasládlá se spíše slabou hořkostí, která byla cítit i v krátkém doznívání. Mě chutnalo hodně – konečně jsem se po delší době dočkal sladšího ejlíku. K dostání v Kauflandu.
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Ut, 26. Apr 2022, 19:31

Dejf - Un-limited White Zombie
Ejlík s nehezky vypadající čajovou barvou a rychle padající řidší pěnou příjemně voní. Nasládle, trochu až bonbónkově. V chuti už bonbónky necítím, ale nasládlý je. A taky trochu prázdný. Takový - skoro až vodový. S minimální hořkostí. To včerejší Zichovec byl lepší. Nějak poslední dobou nemám štěstí na donedávno výborného Dejfa. Že by pokles kvality? Byla by to škoda, šlo o (pro mě) nejlepší regionální pivo. Tak asi postcovidová změna chuti...
Obrázok
veikso napísal:
So, 25. Júl 2020, 20:55
Dejf - Un-limited White Zombie
American Pale Ale od Dejfa s ječnými i pšeničnými slady a chmely Rakau, Idaho a Azzaca má pěknou, středně zlatou barvu (podle etikety EBC 10) s lehounkým zákalem. Pěna se vytvořila jen slabá a rychle zmizela. Vůně nasládle ovocná, příjemná. Chuť velice podobná, exoticky ovocná se středně silnou až silnější chmelově citrusovou hořkostí (IBU 44). Vyvážená, bez protivně urputných pelyňkovitých excesů. Fajn pivo s obsahem alkoholu 5,1% obj.
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Po, 02. Máj 2022, 20:17

Dejf - Atomico IPA
"Atomová nálož chmele.
Dejf si!"

Jedno z prvních piv od Dejfa. Proto mě docela dost překvapilo, že jsem ho ještě nepil. Barva zlatooranžová se slabým zákalem. Pěna hustá – padací. Vůně sladká s chmelovým aroma. Chuť nasládlá s ovocně bonbónkovými tóny a středně slabou až slabší hořkostí (s čímž ale nekoresponduje údaj na etiketě IBU: 56), která je cítit až na závěr v doznívání a sílí se stoupající teplotou piva. Chmel: Ella, Mosaic a Citra. Obsah alkoholu 5,9% obj. Pro mě velice fajn ejlík. I když na IPu asi až moc sladký.
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Št, 23. Jún 2022, 21:23

Klenot - Pšenice 11
Pšenka z královehradeckého pivovaru má na svou kategorii netypicky tmavou barvu. Hnědá jako černý čaj a jen slabě zakalená. Pění solidně, ale ne moc dlouho. Vůně nasládlá, banánová – tady je všechno OK. I chuť je sladká, weissbierovská, ale překvapily mě tóny meruněk. A ještě víc mě překvapilo, když jsem se pak o tomto aroma dozvěděl i z etikety. Tak stále ještě něco cítím... Ale slibovanou mléčnou barvu a oranžové tóny pivo fakt nemělo. Jinak už ale nijak nevynikalo z portfolia běžně dostupných českých pšeničných piv. Obsah alkoholu 4,3% vol.
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Po, 27. Jún 2022, 20:55

Polivar Pšenice
Kopřivnický weizen mě překvapil už tím, že je. Pak etiketou, o poznání nápaditější než jejich dosavadní produkce. Vypadal tradičně, lehce naoranžovělý, hodně kalný. Pěnil solidně, i když ne moc dlouho. Vůně byla weissbierovská, nijak nevybočující ze standartu. Chuťově nebyl špatný, jen trochu nakyslý, jako bývají překvašené pšenice. Ale nic tragického. Průměrné pivo s obsahem alkoholu 4,4% obj.
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » St, 29. Jún 2022, 20:33

Minipivovar Paličák - Krutílek 12°
Světlá dvanáctka z Palačova měla polotmavou, téměř kaštanovou, dokonale čirou barvu. Ve vůni a hlavně v chuti to ale vůbec nebylo poznat. Byla hořká, a to docela dost. Nechutnala špatně. Pěna řidší, ale chvíli vydržela. A navíc měl ležák i delší nahořklé doznívání. Tohle pivo jsem původně neměl v plánu koupit a tak mě příjemně překvapilo. Už druhé z tohohle pivovaru. Škoda, že jsem si na Pivobraní nedal točené. Příště... Jo, a obsah alkoholu solidních 5,1% obj.
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Št, 28. Júl 2022, 22:58

Dejf - HOP-T - Tea Pale Ale
Ejlík s černým čajem, citrónovou kůrou a mangem jsem nechal ležet ladem a otevřel nevědomky až tři týdny po expiraci. Na otvírák reagoval zřetelným odpsiknutím a zamířil ven. Barvu měl pískově žlutou, lehce naoranžovělou - kalnou jako weissbier. Pěnu bouřlivou, saponátově řídkou a svižně mizející. Vůně byla citrusově chmelová. Chuť podobná IPě, ale trošku kyselejší a ne tak moc hořká. Žádné stopy čaje jsem ale nezaznamenal. Voltáž 6,0% objemově. Nic úžasného, spíše takový průměr.
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Po, 08. Aug 2022, 21:14

Matuška California APA
Načepované v pivotéce do PET flašky (proto bez etikety) dlouho nevydrží, tak jsme ho ztrestali co nejdřív. Barva čirá, pěna krátká, vůně sladká. A opravdu - bonbónkové pivo už jsem dlouho neměl. Slaďoučké, bez hořkosti. Ale i ta se nakonec až někdy v doznívání na mě přišla nakouknout. Matuška nazklamal mé očekávání dobře vyladěného piva. Alkohol 5,3% obj.
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Ut, 09. Aug 2022, 21:16

Hulvát 11
Světlý ležák z pivovaru v jihočekých Truskovicích, který jeho majitel pojmenoval po našem současném prezidentovi. Jedenáctka má krásnou zlatou čirou barvu s bouřlivou pěnou, která rychle klesne, ale ten zbytek pak celkem drží. Voní svěže a trochu praženě, což je v malinkatém množství cítit i v chuti. Ale ne tak, aby mi nešmakovalo. Hořkost je střední a přetrvává do doznívání. Fajn pivo s obsahem alkoholu 4,4% obj. Točená verze je ale samozřejmě ještě lepší.
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Ne, 14. Aug 2022, 22:06

Olbrew 12°
Po více než dvouleté činnosti sedlnického pivovaru jsem se konečně dostal k jejich pivu, konkrétně ke spodně kvašenému ležáku. Je sladší v chuti i vůni, ale ne tak moc jako Polička. V doznívání se možná objevilo i trochu hořkosti. Ale bylo velmi pitelné a každopádně mi chutnalo. Doporučuju vyzkoušet.
Obrázok

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný